2.0 typowo do muzyki

alepski

New member
Witam,

jestem zainteresowany kupnem pary kolumn podłgowych i amplitunera do 3k PLN max.

-pokój około 20m^2 ale niski (jakieś 2.3m), ale dość 'fajny' prostokąt.
-zależy mi na jakości muzyki (filmy też oglądam, ale dźwięk nie jest tu priorytetem)
-gatunki to typowe klubowe, skompresowane brzmienie czyli house, breakbeat, itd. Lubię mięsisty, głęboki bass ale nie znoszę dudnienia (chociaż czytałem gdzieś, że to drugie głównie zależy od szeroko rozumianej akustyki pokoju). Nie zależy mi koniecznie na katowaniu sąsiadów, więc nie musi być głośno - zestaw musi po prostu potrafić generować te niskie częstotliwości.
-nie mam zaufania do subwooferów, nie chce mi się bawić w rozstawianie 5ciu głośników (i tak ustawienie tych 2 które kupię będzie małym wyzwaniem), więc skupiam się na 2.0 - tym samym wchodzą w gre amplitunery stereo (mogą być używane).

oczywiście nie jestem totalnym ignorantem i coś tam sobie poszukałem i poczytałem (ale jak zwykle zrodziło to jeszcze więcej pytań i wątpliwości) ale wolę tutaj tego nie pisać, bo nie chcę nic sugerować - jestem po prostu ciekaw Waszych typów i opinii. Z góry dziękuję za pomoc.

Aaaa i jeszcze jedno: jeśli można prosić, to fajnie by było gdyby każda (w miarę możliwości) propozycja miała jakieś tam swoje uzasadnienie.
 

adamllca

New member
Bez reklam
proponuje HK3490 do twoich upodoban muzycznych powienien pasowac , gra ladnie dolem,reszta tez niczego sobie, jeden z lepszych ampli stereo na rynku .
 

bluray

Banned
Kup LogiTech Z5500 (obecnie jest nowsza wersja).
To kompletny system 5.1
Cena ok. 1300 pln.

Gdy podaję 6 x RCA SACD to ludzie przecierają uszy ze zdumienia jak to gra.
Zestaw idealny dla EURO / FIFA 2012 dla reprodukcji 5.1 audio.
Nie żartuję.
Kup via net i mawsz 7 dni na testy.
Oś audio na krótszym boku pomieszczenia. Koniecznie !
 

bielikk

New member
Bez reklam
Ampli Yamacha RS500 cena ~1300 zł. + kolumny Tonsil Maestro II 180 cena ~1500 zł. Gra to bardzo dobrze. Podane ceny to ceny nowego sprzętu z trzyletnią gwarancją. (ten ampli ma również wyjście na suba)

Jeżeli coś używanego to ampli Yamachy wcześniejsze modele np. RX 497 (około 600 zł.) lub Rx 797 (około 900 zł.) ale kolumny nowe też Tonsil Maestro II 180.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zdecydowanie Harman HK3490 (mocny dobre brzmienie i bas przy niskich poziomach głośności), kolumny to Roth Audio Oli 40 (odpowiednie do Twojego pomieszczenia i ciepłe brzmienie)
 

alepski

New member
dzięki za odpowiedzi i propozycję. Muszę przyznać, że takich głośników nie rozpatrywałem, a z tego co czytam, to ciężko znaleźć lepsze w tej cenie.
na ampli nie znam się w ogóle, ale wierzę na słowo, że ten Harman Kardon spełni moje oczekiwania. Całość przekracza nieco budżet ale zgaduję, że nie ma sensu iść na kompromisy. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi i postaram się zdać jakąś relację kiedy/jeśli już uda mi się zakupić taki zestawik.
 
Do góry