16:9 do odgladania filmow??

mexik

New member
Czesc. Widze ze wiekszosc projektorow ma ratio 4:3 czyli obraz w formacie jak stary ''kwadratowy'' telewizor ale nie ktore maja 4:3 jako glowny a jeszcze 16:9 czy taki projektor bedzie sie nadawal do pelnego wykorzystania obrazu przy ogladaniu filmow w formacie panramicznym?? A moze ktos mi powie jaki jest tani do uzywany projektor aby wyswietlal mi formay 16:9. ps obecne siedze w angli wiec tu jest sporu wybor uzywanych projektorow
 
Ostatnia edycja:

Buti

New member
Do kina domowego dedykowane są projektory wyświetlające obraz w formacie 16:9. Format 4:3 posiadają projektory biznesowe do prezentacji. Pomimo różnic w formacie projektory do kina domowego posiadają inne parametry w celu uzyskania lepszego obrazu. Odradzam oglądanie filmów na projektorach do prezentacji. Kicha.
 

mexik

New member
Wielkie dzieki za pomocna rade a wiesz moze jakiej firmy farto by kupic i moze jaki model chodzi mi o ekonomiczne podejscie czyli tani i niezawodny
 

Buti

New member
Poszukaj tu na forum informacji o takich modelach jak:
benq w500, mitsubishi hc1100, epson tw-700, tw-680, sanyo z-5. To popularne projektory kinowe HD ready. Poszukaj też informacj na temat technologi jaką wykorzystują (LCD oraz DLP). Są też projektory Full HD o większej rozdzielczości ale jak chcesz się wiecej dowiedzieć to polecam wyszukiwarkę forum oraz google.
 
Do góry