100Hz w LCD

piki68

New member
Witam Forumowiczów!
Jak to jest z telewizorem Lcd full HD 100Hz???? Spełnia swoją funkcję i poprawi jakość obrazu te 100Hz w telewizorze ( korzystam z kablówki UPC) czy nie będzie to znacząca różnica w obrazie???
Dylemat mam taki, że za te same pieniądze mogę kupić LCD 42" z Funkcją 100Hz, lub 46" bez 100Hz. Pozostałe parametry są identyczne telewizory są full hd tej samej firmy. Wolę większą przekątną ale czy to będzie lepszy wybór??? Pozdrawiam!!!
 

pejotpe

New member
Bez reklam
piki68 napisał:
Witam Forumowiczów!
Jak to jest z telewizorem Lcd full HD 100Hz???? Spełnia swoją funkcję i poprawi jakość obrazu te 100Hz w telewizorze ( korzystam z kablówki UPC) czy nie będzie to znacząca różnica w obrazie???
Dylemat mam taki, że za te same pieniądze mogę kupić LCD 42" z Funkcją 100Hz, lub 46" bez 100Hz. Pozostałe parametry są identyczne telewizory są full hd tej samej firmy. Wolę większą przekątną ale czy to będzie lepszy wybór??? Pozdrawiam!!!
Jeśli:
- nie grasz,
- nie oglądasz sportu,
- nie używasz LCD to PC,
to możesz skusić się na 50/60Hz TV. W innym przypadku bierz 100Hz.
 

piki68

New member
Dzięki za podpowiedź koledze "pejotpe" i rozumiem że 100hz w lcd lub plazmie sprawdza się w dynamicznych i szybkich scenach. W innych sytuacjach jest to mniej zauważalne??? Pozdro!
 
Do góry