1. Tani wzmacniacz do Roth Oli 40 2. Roth Oli 50 vs 40

gilusnk

Member
Witam!

Mam 2 pytania, z góry dziękuję za pomoc:

1. Tata posiada kolumny Roth Oli 40 + Onkyo tx-8050. Ma propozycję kupna głośników Roth Oli 50. Wtedy ja mógłbym dostać 40tki i będę do nich potrzebował wzmacniacza/amplitunera stereo. Stąd moje pytanie, w jakiej najniższej cenie mogę dostać coś co by grało dobrze z tymi kolumnami (nie ukrywam, że zależy mi b. na cenie), mogą być używki. Proszę o modele i orientacyjne ceny.

2. Czy Roth Oli 50 w cenie 3000zł, z dwuletnia gwarancją producenta to dobra cena? Czy nie będąc audiofilem różnica między 40tkami a 50tkami jest zauważalna? Czy Onkyo tx-8050 pociągnie te głośniki?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jaki ma tata metraż i jaki masz ty? Ile masz kasy przeznaczone na wzmak lub ampli? Czy właśnie ma to być wzmak stereo czy ampli do KD?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
8050 pociągnie spokojnie.

Tylko 3000 z gwarancją producenta to coś takiego nie istnieje.
Kolumny mogą być od polskiego dystrybutora i wtedy maja 5lat gwarancji lub kupujesz bez gwarancji, bo serwis nie naprawi kolumn z niby gwarancja producenta.
 

gilusnk

Member
Matraże po około 35m2. Kolumny pochodzą od polskiego dystrybutora, były używane niecały miesiąc w celach odsłuchu na miejscu w sklepie, sprzedawane jako używane, ale w stanie idealnym, łącznie z naklejonymi foliami itd. Panowie ze sklepu zapraszami na odsłuch (niestety jest to niemożliwe, mieszkam za daleko) oraz zapewniali, że w dniu zakupu będzie wystawiona gwarancja producenta.

To ma być wzmacniacz/ampli stereo, do słuchania muzyki. Budżet jak najniższy. ~1000zł, może mniej?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pegaz123

New member
Sam się zastanawiam na Oli 40, zresztą pisałem o tym w innym wątku, ale ostatnio dostałem info w sklepie, że Oli 50 są wycofane z produkcji i nie mozna ich kupić oraz że to są wielkie, trudne w transporcie i dużo gorsze niż Oli40... Pomieszczenie ponad 50m2...

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Co do tego że są trudne w transporcie bo wielkie i że są gorsze od Oli 40 to bzdury. Ile jest kolumn równie dużych, mnóstwo. Każdy kupuje co mu pasuje pod dany metraż i nie rozumiem dlaczego miałyby być gorsze od 40- tek jak to ich flagowy model. Niektórzy to takie bzdury wygadują...
Masz cennik Rafko Cennik Roth Audio Roth właśnie podnosi ceny swoich produktów bo rośnie ich sprzedaż i coraz więcej ludzi się do nich przekonuje. Z ciekawości zadzwoniłem do Rafko i faktycznie producent zaprzestał produkcji 50- tek. Możliwe że słabo na nich zarabiali i produkcja była nieopłacalna, a szkoda bo dobre kolumny. W Rafko nie mieli informacji czy będą zastąpione przez inny model. Trochę lipa ograniczać się tylko do 40 - tek, bo na np. 50 mkw już będą niewystarczające.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pegaz123

New member
A jakie inne kolumny stojące i monitory z centralnym do 6k żeby nagłośnić pomieszczenie tak kolo 50m2? MA BX6 dadzą radę?

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry