1 laptop z dwoma rzutnikami?

bartli

New member
Witam!

Od jakiegoś czasu przeglądam to forum, ale w końcu sam natrafiłem na problem i stwierdziłem że będzie to najlepsze miejsce do uzyskania pomocy :)

Problem wygląda tak: na targach ma być wyświetlany film o rozmiarze 3x8m. Obraz będzie pochodził z dwóch rzutników.
I teraz - jak najlepiej podłączyć dwa rzutniki pod jednego laptopa? Obecnie jest raczej problem z laptopami które by miały dwa wyjścia video :-x Dlatego tu jest problem, jak to zrobić przy użyciu laptopa który ma przykładowo jedno wyjście HDMI.

Drugi problem - jak na jednym laptopie odpalić dwa filmy w tym samym momencie? Te dwa filmy muszą być idealnie zsynchronizowane :-? (w zasadzie to jest jeden film, który zostanie "ucięty" pośrodku) :)

Z góry dziękuję za pomoc!
 

mietka

New member
Witam!

Od jakiegoś czasu przeglądam to forum, ale w końcu sam natrafiłem na problem i stwierdziłem że będzie to najlepsze miejsce do uzyskania pomocy :)

Problem wygląda tak: na targach ma być wyświetlany film o rozmiarze 3x8m. Obraz będzie pochodził z dwóch rzutników.
I teraz - jak najlepiej podłączyć dwa rzutniki pod jednego laptopa? Obecnie jest raczej problem z laptopami które by miały dwa wyjścia video :-x Dlatego tu jest problem, jak to zrobić przy użyciu laptopa który ma przykładowo jedno wyjście HDMI.

Drugi problem - jak na jednym laptopie odpalić dwa filmy w tym samym momencie? Te dwa filmy muszą być idealnie zsynchronizowane :-? (w zasadzie to jest jeden film, który zostanie "ucięty" pośrodku) :)

Z góry dziękuję za pomoc!
pomyśl o amplitunerze z dwoma wyjściami hdmi lub amplituner z dwoma wyjściami component lub jednym takim jednym takim które podepniesz do projektora co do drugiego problemu to nie wiem
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jesli jest to konferencja, gdzie na sali są dwa rzutniki lub po jednym w roznych salach, to jesli jest to centrum konferencyjne z prawdziwego zdarzenia juz sie tym nie martw. Dzis to juz norma. Na pewno maja odpowiednie rozwiazanie i juz niech o to glowa nie boli. Jednak jesli chcesz spac spokojnie skontaktuj sie z nimi odpowiednio wczesniej.

Pozdrawiam
 

marimba22

New member
Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem - film A na projektor A, a film B na projektor B??? Nie odpalisz z jednego laptopa dwóch filmów jednocześnie na dwa projektory niezależnie. Jeden ten sam film na 2 projektory jak najbardziej łatwym sposobem albo jeśli musisz odpalić dwa inne filmy na dwa projektory, to najłatwiej będzie wziąć po prostu dwa komputery i jednocześnie wystartować dwa filmy - powinno się udać.
 

dziadekba

New member
Może się udać, zależy jaką masz kartę graficzną.
Przy dobrych układach pulpit ustawiasz rozciągnięty na oba ekrany.
Jak zmaksymalizujesz player na oba ekrany to wyświetli ci po połowie.
Potraktuje oba projektory jak jeden ekran.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Może się udać, zależy jaką masz kartę graficzną.
Przy dobrych układach pulpit ustawiasz rozciągnięty na oba ekrany.
Jak zmaksymalizujesz player na oba ekrany to wyświetli ci po połowie.
Potraktuje oba projektory jak jeden ekran.

Ależ to o czym piszesz jest możliwe tylko gdy jego komputer ma 2 niezależne wyjścia wizyjne.
Oczywiście jedno z wyjść może być HDMI, drugie VGA.

Jeśli jego komputer ma tylko jedno wyjście wizyjne (tak jak on sugeruje), to zrobić się tego nie da, i żaden splitter HDMI tu nie pomoże.

Oczywiście abstrahuję od pomysłów w tym stylu, że przez oba projektory idzie ten sam obraz, na którym lecą obok siebie (lub pod sobą) 2 filmy, ale przed każdym z projektorów stoi książka, która zasłania połowę obrazu. Inną połowę dla każdego z nich.
 
Ostatnia edycja:
Do góry