1.5 roku na antenie analogowej ?

czajoza4

New member
Witam!
Jestem początkujący więc w razie jakiś błędów proszę o wyrozumiałość:)
Od jakiegoś tygodnia poszukuje telewizora najlepiej LCD, szukam po sklepach, aukcjach i czytam na forach.
Ostatnio pojechałem na Bielany wrocławskie a tam gościu w typowym hipermarkecie poinformował mnie, że nie opłaca się kupować takiego telewizora specjalnie dla anteny analogowej i powiedział, że telewizor szlag trafi za 1.5 roku na takiej antenie, ja w tym momencie złapałem "zonka" i w trybie natychmiastowym pojechałem do domu dalej przeglądać fora.
O co chodzi i czy to prawda?
 

Klisman1987

New member
Napewno w jednej kwesti mial rację do anteny analogowej nie opłaca sie kupować LCD. Ponieważ odbiór programów bedzie koszmarny. Lepszym wyborem bedzie telewizor plazmowy ale i tak jakość programów ze zwykłej anteny nie bedzie zadowalający. Napewno telewizor nie wysiądzie po półtora roku użytkowania.
 

czajoza4

New member
Dziękuje za odpowiedz. Ale mam jeszcze dylemat no niby mam tą antenę analogową ale myślę, że to się szybko zmieni i wtedy?
Plazma czy LCD będzie lepiej odbierała na N-ce czy Cyfrowym Polsacie?
I na co najlepiej zwrócić uwagę, jaki kontrast jest optymalny, jaki powinien być czas reakcji matrycy w telewizorze do 4000 zł.
I czym się różni MPEG-2 a MPEG-4?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
do 4 tys radzil bym ci kupic plazme - ale wojna plazma vs lcd trwa od zawsze i kazda strona ma swoje racje...:D - w kazdym badz razie sygnal SD w TV za ta kase napewno bedzie lepiej wygladal na plazmie
 

czajoza4

New member
Aha, no tak to chyba mniejsza rozdzielczość i dlatego. Czyli dalej rosterka.
A co do tych reakcji, kontrastu i MPEG ??
 

Foxxx24

New member
Przewaga plazmy nad lcd w jakości odbioru nie będzie wynikała z mniejszej rozdzielczości, ale z technologii na jakiej się opierają (Np biorąc pod uwagę plazmę i lcd FULL-HD).

Plazma daje bardziej naturalne i nieprzejaskrawione kolory co można zauważyć np po tym,iż na plazmie obraz jest nieco ciemniejszy.
Poza tym plazma nie ma problemów z nierównomiernym podświetleniem matrycy.

Co do MPEG to obecne plazmy (np. Panasonic) wyposażają już nawet swoje niższe modele we właściwe tunery DVB-T MPEG4 co jeszcze nie miało miejsca rok temu. Zatem wystarczy,że masz antenę analogową i podłączasz kabelek do tunera DVB-T w tv i już możesz oglądać kilka kanałów testowych,które są obecnie dostępne, oczywiście pod warunkiem,że mieszkasz w regionie gdzie ma zasięg najbliższy nadajnik.

Podsumowując,jeśli zależy Ci na jak najbardziej naturalnym obrazie i odwzorowaniu barw oraz będziesz korzystał z uroków N-ki i Blu-Ray to jak najbardziej polecam Ci plazmę FULL-HD.:)



Pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

czajoza4

New member
Bardzo dziękuje za odpowiedzi, spróbuje to przemyśleć i zastanowić się.
Temat niech pozostanie otwarty żebym w razie wątpliwości mógł się jeszcze doinformować;)
 

reQ

New member
Panu w markecie chodziło o to że za kilka lat zostanie wyłączona telewizja analogowa w Polsce. Od września rusza DVB-T w Polsce. Sprawdź w harmonogramie cyfryzacji, kiedy rusza Twój nadajnik. Kup telewizor koniecznie z tunerem z MPEG4. MPEG4 jest to nowszy system kodowania niż MPEG2 pozwalający upakować więcej obrazu przy tej samej przepustowości. Właśnie ten nowszy system kodowania będzie używany w Polsce.

Edytka mówi, że oficjalnie NTC ruszy we Wrocławiu 31.03.2010. Kilka miesięcy wcześniej zapewne ruszy przekaz testowy. Koniec analogu we Wrocławiu to 30.09.2012
 
Ostatnia edycja:

Bartos81

Member
Bez reklam
....a co do tej anteny analogowej to się tak bardzo nie przejmuj, jeśli masz dobrze ustawioną i masz czyste programy to np TVP 1 czy 2 z anteny naziemnej będzie na plazmie wyglądał o wiele lepiej niż np z tunera N
 

czajoza4

New member
reQ mhm może i rzeczywiście źle tego gościa zinterpretowałem, a co do zniesienia telewizji analogowej to słyszałem ale nie wiedziałem, że będzie to tak wcześnie (sądziłem o roku 2013). A co do telewizora po głębokim przemyśleniu wybrałem Samsunga 40 cali, LE40B650 jak się nie mylę.
A antenę analogową wywalę na śmietnik i wezmę sobie na początek jakiś tani pakiet na t. cyfrowej
 
Ostatnia edycja:
Do góry