1,3 miliarda abonentów 5G w tym roku

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
[FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot]1,3 miliarda abonentów 5G w tym roku

[FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot] [/FONT]
[/FONT][/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]Standard komunikacji bezprzewodowej 5G przekonuje coraz więcej użytkowników…[/FONT]
[FONT=&quot]
[FONT=&quot]Po trzech latach wzrostu, adopcja 5G na całym świecie przyspiesza, a po przekroczeniu 500 milionów abonentów na koniec 2021 r. jest na dobrej drodze, aby do końca roku osiągnąć 1,3 miliarda, zgodnie z szacunkami Omdia, potwierdzającymi oraz akcentując inne prognozy, które Ericsson podał już pod koniec 2020 roku.

Abonenci 5G, 4,8 mld w 2026 roku?[/FONT]
[FONT=&quot]Wzrost prawie podwoił się między 2021 a 2022 rokiem i powinien zostać ponownie prawie podwojony do 2 miliardów abonentów w 2023 roku, by w 2026 zbliżyć się do 4,8 miliarda (tj. więcej niż szacunki opublikowane w 2021 i ustalające tę liczbę na 3,9 miliarda).[/FONT]

Spotkanie z Chrisem Pearsonem, dyrektorem generalnym 5G Americas Association

[FONT=&quot]„Mamy już za sobą wstępną fazę tej generacji bezprzewodowej technologii komórkowej ” — powiedział Chris Pearson, dyrektor generalny 5G Americas Association . 5G szybko wkracza w ręce konsumentów i firm, którzy wymyślają innowacyjne sposoby korzystania z łączności mobilnej ”.
avcesar[/FONT][/FONT][/FONT]
[/FONT]
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Na tą chwilę mam trzy telefony w abonamencie. Obsługują sieć 5G. Jestem w zasięgu. Ale operator żąda sobie sporo więcej za abonament 5G. Po co mam płacić więcej skoro ma LTE+ z bardzo dobrymi osiągami. Wszystko działa bardzo dobrze.
Zresztą gdybym potrzebował 5G to mógłbym przejść z abonamentu na kartę, gdzie miałbym 5G taniej niż w abonamencie. Jednak na tą chwilę nie jest mi to potrzebne.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No patrzyłem. I szału nie ma. Na LTE mam dobre osiągi i 5G szybsze jakoś bardziej nie jest. Przynajmniej w domu, gdzie przebywam. Na LTE w zależnošci od lokalizacji spokojnie wyciągam 200 Mbps. Maksymalnie niedaleko nadajnika miałem 323 Mbps. W tej chwli w domu w niedzielę mam 100 Mbps na 5G i 70 Mbps na LTE. Musiałbym zmierzyć jak to by było w pobližu nadajnika w 5G.
Generalnie na tą chwilę nie widzę sensu płacić większy abonamet tylko po to by mieć dostęp do 5G.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Być może na razie bardziej to jest odczuwalne np będąc koło domu i popijając piwko na tarasie :) W dużym mieście mieszkasz, ewentualnie koło czegoś większego ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Miasto nie za duże, około 70 tys w rejonie Bydgoszcz - Toruń. Powiem Ci, że w sumie to nie spodziewałem się, że będę miał w rejonie zamieszkania zasięg 5G.
Dobrze, że nowe technologie się rozwijają.
A piwko na tarasie jak najbardziej wskazane! Idzie wiosna, będziemy testowć.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To widać, że technologia rozwija się dobrze.. Jak w mniejszych miastach jest już zasięg 5g. Choć jak mieszkasz niedaleko Bydgoszczy to niby powinien być zasięg, ale różnie mogłoby to być. Ważne, że masz...
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Zresztą gdybym potrzebował 5G to mógłbym przejść z abonamentu na kartę, gdzie miałbym 5G taniej niż w abonamencie.
Niestety, wszystkie oferty na abonament (obojętnie czy 5G czy inne "G") są gorsze niż oferty na kartę.
Taka polityka i "docenianie" klienteli, która jest uwiązana do kolejnych 2-letnich umów z operatorem.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Niestety, wszystkie oferty na abonament (obojętnie czy 5G czy inne "G") są gorsze niż oferty na kartę.
Taka polityka i "docenianie" klienteli, która jest uwiązana do kolejnych 2-letnich umów z operatorem.

Tak masz rację! Na szczęście ja mam "stare" abonamenty w bardzo dobrej cenie na czas nieokreślony. I to mi pasuje. Co jakiś czas dzwonią konsultanci oferując dużo droższy abonament.
Także to co mam mi pasuje, lub gdyby była potrzeba to można przejść na kartę.
 
Do góry