XBOX360 a internet

Mleko

New member
Witam.
Mam Xboxa 360 i chciałbym podłączyć do niego internet.
Mam Neo512 i nie mam żadnych router'ow.
Jak mam to zrobić ??​
 

Rudeford

New member
Witam
Może jakiś opis jak krok po kroku podłączyć(skonfigurować) ixa do neta.
Czy komputer musi cały czas pracować i jakie są możliwości bezprzewodowego podłączenia 360?
 

marcin0903

New member
Co tu opisywać xD...
Przydzielasz ip w ruterze dla 360-tki lub poprostu podpinasz kabelek i już masz ;).
A przy WiFi jedynie tracisz, bo Wlan to nie kabelek :p
 

Mleko

New member
.JozeK. napisał:
Co tu opisywać xD...
Przydzielasz ip w ruterze dla 360-tki lub poprostu podpinasz kabelek i już masz ;).
A przy WiFi jedynie tracisz, bo Wlan to nie kabelek :p

Bardzo mi pomogłes !!! :evil: :? :-? :evil:
Jakie IP i w jakim "ruterze"
Wyraźnie napisałem, że nie mam routera !!!
Wez chłopie jak się nie znasz to sie nie odzywaj !!:spam:
 

bolo1lolo

New member
zna sie, tylko ktos tu po prostu potrzebuje łopatologicznego wytłumaczenia :p
a może szybciej byloby, gdybyś wygooglował "jak podłączyć 360 do internetu" ?! nic prostszego.

i nie podnoś cisnienia innym :evil:
 

Mleko

New member
Jak dla mnie to jest nabijanie postów, nic więcej !
Akurat w sprawach podłączania różnych urządzeń do internetu jestem ciemny...ale inne zwiazne z komputerami to nie ma mocnych...

Ja widzę tutaj tylko jeden problem, nie wiem jak podłączyć go przez neostradę, bo przecież aby właczyc Neo trzeba mieć właczonego kompa.
Proszę się nie denerwować tylko trochę mi pomóc.

Pozdrawiam i czekam na pomoc.
MLEKO
 

arsenal

Moderator
VIP
Akurat kompletnie ci nie wierzę. Wogóle nie znasz się na komputerach. Nie znasz rzeczy podstawowych a uważasz się za "obcykanego" w komputerach tylko nie w połączeniach sieciowych. SIC!
Dostałeś odpowiedź niemal na talerzu. Ale nie. Lepiej być pieniaczem. Przecież do niewiedzy przyznać się to wstyd.:lol:
 

PP49

New member
...

Masz trzy opcje:

A) kupic ruter odpowiedni do neostrady ADSL(wedlug mnie najlepsze rozwiazanie), lub wypozyczyc LIVE BOX (w promocji 1pln miesiac potem 10 pln miesiac) i podpiac konsole kablem. Bardzo ladnie sie konfiruguje itp

B) kupic ruter wi fi i karte do xboxsa wifi i miec internet bezprzewodowy (dobre o ile ruter stoi w tym samym pokoju co konsola bo niema zbyt duzyl lagow przez to, ale skoro stoi w tym samym pokoju to i kablem mozna podlonczyc - tansze rozwiazanie)

C) Kupic dodatkowa karte sieciowa do PC wlozyc i przez ta karte wyprowadzic (kablem) net do xboxsa360. Aby net byl w konsoli musisz miec wlonczonego non stop PC (je to sporo pradu). Oczywiscie muisz odpowiednio skonfigurowac polączenie wychodzące z PC (troszke wiecej zabawy niz z ruterem)

Osobiscie polecam rozwiazanie A lub B ponieważ karta sieciowa też kosztuje + prąd ktory PC bedzie ci zjadac o ile bedzie sluzył jako "ruter" w danej chwili. Rutery juz nie sa takie drogie, i nic niebedzie ci pradu zrzerac. Jesli masz laptopa to polecam model rutera z wifi bo masz wtedy odrazu na laptopa net w calym domu bezprzewodowo. (sam tak kozystam a xboxsa kablem podlanczam). Jak skonfigurowac ruter dowiesz sie z instrukcji ww użądzenia (ustawienia swojej Neo+ sam znasz) a x box automatycznie sie skonfiguruje po podpieciu kabla (o ile niepoblokujesz dostepów w ruterze).
 

Mleko

New member
No i co Panowie znawcy ??!!
Chłopak Was zagiął...
A ty Arsenal co nie na temat pierdolisz, ja bym Ci bana dał na miejscu moderatorów...Znam się lepeij od Ciebie, ale akurat Netem nigdy się nie interesowałem.
Każdy potrafi napisać: "Wystarczy podpiąc kabelkiem i będzie git" hahahahhah

Normalnie szkoda słów na takich bezmózgów...

Pozdrawiam ekspertów, fachowców, klientów sklepu dla idiotów i wszystkich na tym forum. hahaha

PP49 jestes naprawdę obeznany, bardzo dziękuję za Twoją wypowiedź, na pewno mi się przyda.
Pozdrawiam Cię serdecznie.
 

RPW

New member
Arsenal, pozwól że ja to napiszę. Wg. mnie to kolega Mleko za słownictwo, ale przede wszystkim za brak szacunku dla innych powinien otrzymać urlop od pisania na forum i swoją prośbę kieruję do innych moderatorów. Nie uważam się za jakiegoś wielikiego estetę językowego, ale obrażanie ludzi na tym forum musi spotkać się z jednoznaczną reakcją. Ktoś piszący o znajomości zagadnień komputerowych, a nie umiejący zrozumieć zdania prostego o treści "musisz zastosować router" nie powinien obrażać innych, ale też nie powinien obrażać swojej "wiedzy" komputerowej.
 

RNAcid

New member
Granice przesady

Witam!

Moje trzy grosze do wspólnej kiesy.

Nie broniąc Mleka, który rzeczywiście zachował się nieelegancko to mimo wszystko wyciągnął jeden, moim zdaniem arcyważny argument - naprawdę nie każdy kto korzysta jako tako z komputera, kto wie jak zainstalować nowe sterowniki czy nawet zmienić kartę graficzną musi się znać na sieciach, routerach czy modemach. Można usłyszeć słowo router, hub, modem ze switchem i nadal nie bardzo mieć pojęcie co się z czym je zwłaszcza, jeśli w domu ma się tylko modemik USB do Neostrady. Kolega PP49 niewątpliwie pomógł ale też nie zawarł w swoim poście informacji w jakim wypadku jaki kabel do połączenia X0 należy zastosować co może spowodować, że ktoś o mniejszym doświadczeniu podłączy wszystko zgodnie z zaleceniami a okaże się nagle, że to nie działa, bo zamiast kabla prostego podpiął konsolę pod router kablem crossowanym. Otwarcie, czy też przekierowanie portów na konsolę może dla ludzi stanowić problem i nie ma co robić z siebie mega-guru tylko albo pomóc albo zamilczeć.

Można zrobić skrócone FAQ podłączania X360 do Netu i w takich wypadkach odpowiadać linkiem - będzie po zawodach i bez zbędnych nerwów.
Takie jest moje zdanie.
 

Je2ry

New member
Jaki router byscie polecali dla neo512 chce wydac jak najmniej kasy ;) i rozumiem ze PC nie bedzie musial byc wlaczony czeby korzystac z netu poprzez XBOX-a?
Jezeli przerzuce sie ze standardowego modemu neo na router to bede musial cos ustawiac w polaczeniach internetowych?

No i jeszcze jedno czytalem na innych forach ze trzeba ustawiac cos w polaczeniach sieciowych itd. moglby ktos napisac co po kolei robic jaki IP podac itp.
 

sleeva

New member
osobiscie uzywam pentagram cerberus wifi - okolo 300pln w sklepach internetowych.

duzo opcji, dosc prosta konfiguracja, najwazniejsze - dziala.
podpiete mam dwa kompy, w tym jeden po wifi i wszystko jezdzi.

z neo:

odinstalowujesz z kompa standardowy modemik usb, podlaczasz ruter, wbijasz sie na rutka przez przegladarke www, konfigurujesz, zapominasz :)
instalacja i konfiguracja oczywiscie krok po kroku w instrukcji PL.

w polaczenich inetowych kompa zmieniasz ustawiena - konfigurujesz siec lokalna - znow all w instrukcji.

oczywiscie na pentagramach lista sie nie konczy, inni polecaja linksys, us robotics, czy d-link - wystarczy w googlu dac haslo "router adsl"

osobiscie polecam ruterek bo to i wygoda i bezpieczniej zawsze troche (wbudowany ogniomurek)
 

arsenal

Moderator
VIP
Jak dokupisz switcha to nie będzie potrzeby załączania komputera. Tylko za niewiele większe pieniądze dostaniesz router od razu z wyjściem na 3-4 kompy.
Ja mam taki KLIKNIJ
Żaden wypas ale na Neostradzie sprawdza się znakomicie.
 

Je2ry

New member
Ja nie potrzebuje wyjscia na iles tam kamopow i w dodatku nie mam zbyt wiele kasy.
A router potrzebny mi jest tylko po to zeby podlaczyc X do netu.
Ale czy napewno bede musial miec wlaczonego Pc zeby X dzialal w sieci czytalem ze jesli ma wejscie ADSL Annex A wowczas nie musi byc wlaczony Pc juz kompletnie nic nie wiem:niewiem:
 

czaki

New member
apropo mala wzmianka na temat podlaczenia u mnie to wygladalo tak


wlozylem do kompa sieciowke za 20 zł wlaczylem kompa winda jak zwykle sama all znalazła
podlaczelym x-x do tej siecowki, zafajkowalem udostepnianie i mielem juz neta w okonsoli zabieg trwal 2 minuty 0konfiguracji po prostu nic nie robisz


pozatym jesli provider udostepnia DHCP to tylko podlanczasz x-a , wlanczasz x-a i tyle proste jak drut pozatym google twoim przyjacielem poco sie rozpisywac jak na necie masz nawet zdjecia porobione
 

masterlag

New member
Witam to znowu ja otoz udalo mi sie podlaczyc xa do netu tak sciaglem SolidShare na 1 karcie tej podlaczonej do XO ustawilem 10.10.10.1 a maska 255.0.0.0, a na XO ustawilem 10.10.10.2 mask 255... gate 10.10.10.1 i dalem w SolidShare connect to i tam wpisalem bodaj ip karty 10 itd lub xa.No i smiga :D.Ale teraz mam pytanie czy po 30 dniach (to trial bede musial "scrackowac) czy moze jest jakis inny tak banalny w obsludze program zebym sobie spokojnie poradzil??

btw:O co chodzi gdy testuje live connection dochodzi do live pyta o update i gdy daje yes sciaga prawie cale i gdy brakuje przyslowiowy krok to wyskakuje error ze update failed.Abym sprawdzil network setting i system connection.WTF??
 
Ostatnia edycja:

marcin0903

New member
W tym rzecz gdy jest nowy Update M$ do Dasha to jak go nie ściągniesz to wtedy nie połączysz się z Live :(.
A właśnie ten Update Failed to nie wiadomo czemu... Najlepiej zadzwoń do Polskiego dystrybutora i pogadaj..., a jak nie to oddaj na gware :D bo znam pare takich przypadków, wymieniono im konsolkę i wszystko elegancko poszło! :)
 
Do góry