Xbox360 i wyświetlanie 1080p na LCD

mirpre

New member
Mam pytanie w związku z nową rozdzielczością wpowadzoną do Xboxa 360 mianowicie o 1080p. Wiem że nie powychodziły jeszcze gry obsługujące tą rozdzielczość. Chciałem jednak zwrócić się do tych osób co posiadają jakiś LCD z full HD czy po zmianie rozdzielczości w dashboardzie Xboxa na 1080p macie jakiś obraz?? Kupiłem ostatnio Sharpa 42 Lc 42 Xd1E i po zmianie rozdzielczości na 1080p nic się nie wyświetla (czarny ekran) i wraca mi do niższej rozdziałki :/. Chciałem zapytac czy to normalne przecież na TV napisane jest 1080p? Czy będzie możliwe wyświetlanie tej rozdzielczości dopiero jak wejdą gry w 1080p ? Proszę o radę
 
Ostatnia edycja:

mass[pl]

New member
A ja mam podpiete komponentem i przy zmianie na 1080P zmienia sie obraz , ale tak jakby jest rozbity na 2 ekrany- poniewaz moj tv obsluguje max tylko 1080i wiec sie nie dziwie.. a co do twojego Sharpa 42 Lc 42 Xd1E - jestes pewnien ze potrafi wyswietlic 1080P ?? patrzylem troche na opisy tego tv i nigdzie nie bylo podane dokladnie jakie rozdzielczosci sa dostepne - jedyne co ze podali iz obsuguje 1920x1080 i nic wiecej . zadzwon do serwisu i spytaj ... moze potrzebujesz nowego firmawe do swojego tv
 

mirpre

New member
Pewnym to nigdy być nie można, ale w opisach jest full HD a na samym telewizorze jest nawet nalepka 1080p więc myśle że powinien wyświetlać obraz w takiej rozdziałce. A pozatym nawet jeżeli rzeczywiście by jej nie obsługiwał to pewnie byłoby tak jak u Pana podzielony na 2 ekrany a tu nic , czarno. Sam już nie wiem o co tu chodzi.
Firmawe do TV?? hmmm a cóż to jest ? :-| Pierwsze słysze o czymś takim. Prosiłbym o krótkie wytłumaczenie i czy to ewentualnie mogłoby rozwiązać mój problem ?
Pozdrawiam
 

mass[pl]

New member
Ja akurat posiadam televizor kineskopowy wiec dlatego pewnie jest obraz - na lcd poprostu sie wylacza i tyle - masz czarny ekran to TV nie moze wyswietlic takiej rozdzielczosci - a co do firmware - chodzilo mi o oprogramowanie do twojego telewizora - szkoda gdybac - najlepiej zadzwon do serwisu i spytaj czy ten model ma 1080P i co mozna zrobic jesli ma a nie chce dzialac :)
Pozdrawiam
 

mystic

New member
mirpre napisał:
Mam pytanie w związku z nową rozdzielczością wpowadzoną do Xboxa 360 mianowicie o 1080p. .... Chciałem zapytac czy to normalne przecież na TV napisane jest 1080p?

Jedyne na rynku tv obsługujące 1080p po componencie to LCD firmy AMOI, ale też nie wszystkie. Są bodajże tylko dwa modele/serie, które potrafią przyjąć fullHD po analogu.
 

RNAcid

New member
mirpre napisał:
Mam pytanie w związku z nową rozdzielczością wpowadzoną do Xboxa 360 mianowicie o 1080p. Wiem że nie powychodziły jeszcze gry obsługujące tą rozdzielczość. Chciałem jednak zwrócić się do tych osób co posiadają jakiś LCD z full HD czy po zmianie rozdzielczości w dashboardzie Xboxa na 1080p macie jakiś obraz?? Kupiłem ostatnio Sharpa 42 Lc 42 Xd1E i po zmianie rozdzielczości na 1080p nic się nie wyświetla (czarny ekran) i wraca mi do niższej rozdziałki :/. Chciałem zapytac czy to normalne przecież na TV napisane jest 1080p? Czy będzie możliwe wyświetlanie tej rozdzielczości dopiero jak wejdą gry w 1080p ? Proszę o radę

Nie chciałbym siać zamętu ale czy czasem nie jest tak, że ostatni update wprowadzając możliwość wyświetlania w trybie 1080p wprowadził ją tylko na użytek odtwarzania materiałów video i HD-DVD?
Z tego co wiem żadna gra na Xbox360 nie jest nawet zapowiedziana w 1080p ponieważ rozdzielczością wyjściową i podstawową konsoli Microsoft jest 720p.
 

mystic

New member
RNAcid napisał:
Nie chciałbym siać zamętu ale czy czasem nie jest tak, że ostatni update wprowadzając możliwość wyświetlania w trybie 1080p wprowadził ją tylko na użytek odtwarzania materiałów video i HD-DVD?
Z tego co wiem żadna gra na Xbox360 nie jest nawet zapowiedziana w 1080p ponieważ rozdzielczością wyjściową i podstawową konsoli Microsoft jest 720p.

Tak, konsola generuje 1080p, z tym, że posiada na wyposażeniu jedynie wyjście analogowe, które nie jest zabezpieczone przed kopiowaniem przez HDCP, i problem w tym, że nie wszystkie tv FullHD mają możliwość przyjąc 1080p po analogu, np sharpy nie przyjmą. Po HDMI tak ale nie po componencie.
 

MarKo_wawa

New member
Witam All,
Mystic, tak jak Ty posiadam Pioneera 436XDE i niemialem problemow z uzyskaniem sygnalu 1080, wszystko pieknie chodzilo.:D
Niemniej jednak po poradach na forum, ustawilem 720.
Xbox 360 ---- Pioneer polaczony przez component :eek:

pozdrawiam :cool:
 

rees

Member
1080p po VGA przyjmują nowe tylnoprojekcyjne Soniaki KSD 55A2000.
To + x360 + Hd-DVD player to musi być zajebiste combo.
pozdr
 

mystic

New member
rees napisał:
1080p po VGA przyjmują nowe tylnoprojekcyjne Soniaki KSD 55A2000.
To + x360 + Hd-DVD player to musi być zajebiste combo.
pozdr
Sony 3LCD KDF - fajny sprzęt przy 50' robi oogroomne wrażenie, jeśli chodzi o wielkość ekranu. Tylko żeby "kąty" miał lepsze :(, i odbija światło strasznie, oglądam często ten tv w akcji, wieczorem suuuper, w dzień trzeba okna zasłaniać.
 
Ostatnia edycja:

dominikm

New member
rees napisał:
1080p po VGA przyjmują nowe tylnoprojekcyjne Soniaki KSD 55A2000.
To + x360 + Hd-DVD player to musi być zajebiste combo.
pozdr


Niestety nie przyjmują. Mam wlasnie taki zestaw i obraz po VGA w 1080p byl znieksztalcony i nie wyswietlal sie na calym ekranie. VGA sprzedalem, czekam na obiecane HDMI do XBOXa.
 

Remik82

New member
Co do X360 i 1080p. Podobno Spliter Cell: DA werji dla prasy smigal w 1080p ale GPU w naszych 360 ma tylko 10MB framebuffer co dla rozdzielczości 1080p jest porprostu niewystarczające, dlatego prawdopodobie nigdy nie zobaczymy gier w tej rozdzialce
icon9.gif
 
Do góry