Xbox jako player bez WMC ! TVersity Media Server

grzybekm

New member
Witam

http://s3.amazonaws.com/www.tversity.com/download.html

Programik "steamuje" pliki video, muzykę i obrazy.
Jeśli chodzi o video to obsługuje:

- MPEG2/4, H.264, Divx, Xvid, AAC, FLAC, Vorbis, FLV, and many more
- MP4 and H.264 support and for OGG/OGM and Matroska.
- Real audio and video.
- MOV.
- for FLV playback.
- DV codek

Program w locie przerabia wszystko na WMV!
Jak narazie sprawdzałem avi(DV) divix i mpeg wszystko chodzi super.
W ustawieniach można zmieniać rozdzielelczość i np. upscalować materiał sd do wyższej rozdzielczości. Wszystkiego jeszcze nie sprawdzałem.

Po zainstalowaniu programu i uruchomieniu ponownie windowsa możemy zacząć zabawe :)
Po uruchimienuy TVersity w zakłądce video feed (lub analogicznie inne dane) dodajemy "plusem" jakie katalogi lub pliki chcemy "stremować". W xboxie przechodzimy na media-video computer i tu powinny być dwie opcje nasz komputer i "TVersity Media Server" . wybieramy tą drugą opcje i mamy podgląd plików które mamy do wyboru :)


Na stronie w/w jest opis do programu i faq.
TYlko testować i pisać opinie i możliwości programu.

Pozdrowienia
Michał
 

chrisjan

Member
Działą wam ten program?
Ja niestety po uruchomieniu i wskazaniu katalogów do udostępniania, nie widzę w dashboardzie 360 żadnych nowych folderów z udostępnionymi plikami.;(
 

czaki

New member
BEZ SENSU takie rowiazanie jest do b....., po co mi komp do x-a jak mam kompa do tv podlaczonego HDMI i lepiej soebi i tak radzi z mediami niz x a skaluje do 720p i chodzi 1 urzadzenie jak ogladma a nie 10 wentylatorow w pokoju :)mam x ale jesli chodzi o media to sie nie nadaje narazie bez up dascha. ps3 go bije na dzien dziisajszy pod tym wzgledem sadze , ze to kwestia czasu
 

Maniaczek

New member
No niestety u mnie też nie działa.
Program zainstalowałem.
Pododawałem zarówno foldery jak i jakieś wolne pliki video. Mam zainstalowanego na PC Windows Media PLayer 10, a na konsoli nie wykrywa mi żadnego połączenia z PC.
 

dvd-r

New member
Ale mieszacie

Jak Media Player 11 to nie TVersity Media Server bo to co innego.
Może wyłączyć zaporę w windows - żeby xbox360 go zobaczył (u mnie pomogło) program testuję, divxy chodzą. Reszte sprawdze i napisze

Pzdr

Artur
 

chrisjan

Member
Jak Media Player 11 to nie TVersity Media Server bo to co innego.
Nikt tu nie mówił że to to samo. Poprostu kolega maniaczek pisał że WMP10 też mu nic nie daje, stąd moja informacja o konieczności posiadania WMP11

Może wyłączyć zaporę w windows
Wsadiłem TVersity Media Server do programów mogących działac poza zaporą, ale to nie pomogło. Dziś może faktycznie spróbuje wyłączyć całą zapore lub posprawdzać czy porty gdziś nie są blokowane.
 

dvd-r

New member
Ja wyłączyłem całkiem. Nie poszły mi filmy .ts, tzn xbox sie namyślał po czym napisał, że utracił komunikacje z kompem. Będę wieczorem to badał jeszcze
 

xchicken

New member
Mi zadzialalo jak wylaczylem udostepnianie w Media Playerze 11, no i jeszcze raz musialem wyszukac w XBOX-ie konputer z ktorym chcialem sie polaczyc. Ale mam jeden problem film rusza wszystko OK ale po ok. minucie sie zawiesza a potem rusza dzwiek ale obraz juz nie. Tversity dziala na laptopie Celeron 2.4 512 MB RAM a film to zadna rewelacyjna jakosc serial ripowany z TVP w rozdzielczosci 576x320. I jeszcze jedna sprawa pliki *.wmv nie ida mi po TVERSITY (Can't play content because it may not be supported) w WMP11 dzialalo bez problemu, w ustawieniach TVERSITY mam transcode - only when needed.

Moze ktos pomoc ????
 

timozz

New member
A co z napisami w filmach też są wyświetlane z polską czcionką?
Bo jak nie to narazie klapa.
BTW. probowałem u siebie to zrobić i nic, ale windows media connect działa bez problemu.
 
Do góry