x360 i projektor

jacecko

New member
Wiem ze byl kiedys podobny temat (szukalem) ale nie znalazlem w nim informacji ktorych oczekuje.

Przymierzam sie do zakupu x360 i projektora. W oko wpdal mi model Panasonica PT-AE 700. Czytalem na jego temat pozytywne opinie wiec na niego zdecydowalem, zaleta tez jest jego cena 3500zl nowy z gwara do tego pelne 720p. Podobno sa slabe lampy i po 600H siadaja? Jeszcze zwracalem uwaga na inne projektory; starszy brat panasonica PT-AE900 i sanyo Z4. Nigdy wczesniej nie widzialem projektora domowego w akcji wiec nie wiem za bardzo czego mam sie spodziewac.
Teraz troche informacji o pomieszczeniu: odleglosc od ekranu 2,8m, moze byc oswietlony albo calkiem ciemny.
Ze wzgledu na brak czasu projektor bedzie chodzil tylko w weekend i moze z 2godziny w tygodniu (glowne cele to x360 i DVD), sadze wiec ze lampa powinna starczyc na pare latek

To tyle. Piszcie co sadzicie o tym panasonie i czy nada sie jak na poczatek przygody z projektorm;) i jaki ekran polecacie do 500z?
Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
 

marcin0903

New member
Ja bym na Twoim miejscu kupił jakiś monitor LCD 16 : 9. Za 3500 zł (zakładam, że tyle masz do zdeponowania) można kupić ŚWIETNY monitorek Samsunga! :) Więc radze przemyśleć sprawe
 

jacecko

New member
Nie chcem zadnego LCD i nie piszcie: moze ten moze tamten. Jak juz bym chcial kupic TV to dobrze znanego i cenionego Philips`a 32PW9551/12 CRT, wiec prosze odnosic sie do tematu projektorow a nie TV LCD ;)
 

niko777

New member
Witam
Polecam Sanyo PLV Z4-
dobre kolory ,wysokie rozdziałki, w nocy obraz rewelacja. Mam podpiętego X 360 i odtwarzacz filmów Hd Snazio lepszego obrazu nie widziałem . Wiadomo że ktoś powie że LCD , lub plazma ale niema to jak PES 6 na 150 calach przy 1080i. Polecam.
 

mistrz

New member
Potwierdzam slowa niko777, GoW na 100" (wiecej sciany nie mam ;) ) to przezycie nie do opisania. Aha i koniecznie kabelek VGA!!
 

champion

New member
lambo

ja nie polecam projektora z technologią lcd,takich marek jak;panasonic,epson,canon,toshiba,sony itd.Lecz marki które zajmuja się produkcją projektorów z technologią dlp pewnie nie słyszałeś o mitsubishi, sim 2, optoma,sharp,infocus bardzo polecam ten projektor : http://www.cinematic.com.pl/kino_domowe-projektory/Optoma_ThemeScene_HD72i.html bardzo opłacalny i należało by się nad nim zastanowić bo on jest wart dużo więcej prrównaniu z nimi,zgarnoł wszystkie dostępne nagrody w tej skali cenowej............ a właśnie od oglądania na projektorze psuja się oczy??
 
Ostatnia edycja:

marcin0903

New member
mistrz napisał:
Potwierdzam slowa niko777, GoW na 100" (wiecej sciany nie mam ;) ) to przezycie nie do opisania...
Po tej wypowiedzi zainteresowałem się projektorami :hihi: . A jestem w tej dziedzinie wyjątkowo zielony :p Projektory są mi zupełnie obce... Po ile stoją na dziś projektory Full HD ? I czy to jest takie Full HD jak na Plazmach czy LCD? Jak jest z oglądaniem w dzień?
Możecie podać jakieś modele, porządne, Full HD i przyzwoity rozmiar w calach ?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
projektory full hd, to taka sama rozdzialka jak w lcd czy plazma, czyli 1920 x 1080. Sa one jednak drogie, od ok 20000 w gore. Polecam najnowszy model Panasonica PT-AX100E, producent daja na lampe 2 lata gwarancji, czyli tyle samo co na projektor, bez wzgledu na liczbe przepraccowanych godzin!!!

Owszem projektory Sim'a sa klasa sama dla siebie, ale ceny maja takie, ze ho ho , no ale jakosc kosztuje
 

gregto

New member
Pracuje na takiej konfiguracji- czyli PT AE 700 + XBOX 360. Z tej odległości którą podałeś osiągniesz ok 70-75 cali. Pomimo, że sygnał prześlesz po componencie, a nie po hdmi obraz jest bez zarzutu i w zależnosci od tego za jakie pieniądze kupisz projektor sama koncepcja jest słuszna.
 
Do góry