Xbox 360 250GB

pawell3000

New member
Witam.

Wrescie przyszedl czas na pierwsza konsole w zyciu :)

Wiec postanowilem zalozyc nowy temat bo czytac wszytskie posty i szukac odpowiedzi
na pytania jakie mnie drecza w sprawie konsol za dlugo by zeszlo temat rzeka :/
choc te forum duzo mi pomoglo. Na poczatek byl problem co wybrac
PS3 czy Xbox360 - co lepsze,co bardziej sie oplaca, ktory bardziej wytrzyma itd.
Wybor padl na xbox tylko jaki kupic ??? Z tego co wiem jest pare modeli 360 slim
roznia sie moca zasilacza itp. Podobno najnowszy jest
XBox360 Slim CORONA z zasilaczem 120W i z tyłu konsoli musi mieć 9,6A ?
Czy to prawda ? tutaj podaje link czy warto kupic ten zestwa ?

XBOX 360 250 GB + KINECT +GRY 2 PADY NOWA KATOWICE (2994785485) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Moze ktos podesle link i pomoze kupic :)

Pozd
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dokładnie tak jak piszesz najnowsza wersja musi mieć takie parametry, i na pewno jest matowa więc na tej aukcji jest pewna nieścisłość bo na opakowaniu matowa konsola a na fotkach niżej błyszcząca, zadzwoń i się wypytaj dokładnie, głównie chodzi o to żeby byłą matowa i zasilacz był 120W. Sam niedawno miałem ten problem, przed zakupem zadzwoniłem do sklepu żeby się upewnić czy na pewno ma te parametry bez problemu sprawdził na konsoli wystawkowej, bo nie chciał otwierać fabrycznie zapakowanej konsoli:) do tego mam 2 letnią gwarancję door to door
 

maxan

New member
Bez reklam
za 1500zł to w stacjonarnym sklepie można dostać taki zestaw - do tego z lepszymi/nowszymi grami :p
 

pawell3000

New member
ciekawe w ktorym ??? tylko zestawy masz z jednym padem czyli do zestawu dolicz sobie jeszcze ponad 100zl plus kabel hdmi z 25 zl a mi na razie na grach tak bardzo nie zalezy :p te ktore mnie interesuja w zestawach nie ma
 
Ostatnia edycja:

Liter1979

Member
Bez reklam
Podłączę się do pytania, aczkolwiek troszkę "z innej beczki"... Jako że zupełnie nie znam się na konsolach itd. i jestem raczej niedzielnym graczem, chciałem spytać o różnicę pomiędzy konsolą 4gb a 250/320 gb ? Czy biorąc pod uwagę, że z konsoli będzie głównie korzystała córka (kinect adventures itp.) oraz żona (ćwiczenia itp.) a ja naprawdę bardzo sporadycznie, konsola 4 gb będzie wystarczająca ? O co właściwie w tym chodzi ? O zapisywanie gier w pamięci urządzenia, czy jak ? Może dla "starych wyjadaczy" to głupie pytanie, ale ja nigdy nie interesowałem się tego typu sprawami... Proszę o poradę. Dzięki :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
głównie dysk służy do nagrania gry na dysku wtedy xklocek chodzi ciszej bo nie pracuje napęd:)
 

WiTT

New member
Bez reklam
To może ja doprecyzuję kolegę, otóż mając xbox'a z HDD masz możliwość zgrania płyty z grą (którą masz fizycznie w dłoni) na dysk. Chcąc zagrać xbox musi mieć wtedy płytę tylko do uruchomienia gry, a wszystkie dane odczytuje z HDD. Co to daje? Podobno oszczędza napęd, ale ja tam nie mając dysku (mam dwa pendrive'y w usb xboxa włożone i mi starcza) jakoś nie odczułem by napęd mi się zmęczył.
Inną zaletą jest głośność. No fakt że podczas grania z płyty, xbox cały czas kręci płytą, zaś przy instalacji na dysk rozkręca ją tylko do uruchomienia gry a potem wyłącza. Tyle tylko że jak gram to przecież słucham dźwięku z gier i jakoś, przynajmniej u mnie, nie odczuwam wielkiej różnicy.
Za to dużym plusem jest mieć HDD jeśli ściąga się dużo dem gier. No to wtedy faktycznie tak. Ja ściągam dema rzadko, bardzo rzadko. Dlatego jeden pendrive mi starcza na dema, drugi na zapis save'ów. Tyle że ja kupowałem tak dawno xboxa że jeszcze nie było pakietów z HDD :D

Konkluzja: jeśli w tej samej lub podobnej cenie dostaniesz wersję z HDD to bierz, inaczej uważaj czy nie lepiej kupić konsolę osobno i dokupić dysk jeśli będziesz potrzebował, żeby nie wyszło "niby taniej" a jednak drożej.
 

maxan

New member
Bez reklam
Tyle że ja kupowałem tak dawno xboxa że jeszcze nie było pakietów z HDD :D

Weź tu bajek nie opowiadaj hdd było od początku - wpierw w modelach premium (20GB, 60GB), elite (120GB, limitki 250GB) i aktualnie S (250GB, 320GB)... były też wersje gołe phat z 512MB i S z 4GB :p
z reszta wypowiedzi się zgadzam...dysk przydaje sie do gier/dodatków/dem ściągniętych z xbox live a także do instalacji gier celem mniejszego zużycia napędu ale przede wszystkim wyciszenia konsoli.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
To może ja doprecyzuję kolegę, otóż mając xbox'a z HDD masz możliwość zgrania płyty z grą (którą masz fizycznie w dłoni) na dysk. Chcąc zagrać xbox musi mieć wtedy płytę tylko do uruchomienia gry, a wszystkie dane odczytuje z HDD. Co to daje? Podobno oszczędza napęd, ale ja tam nie mając dysku (mam dwa pendrive'y w usb xboxa włożone i mi starcza) jakoś nie odczułem by napęd mi się zmęczył.
Inną zaletą jest głośność. No fakt że podczas grania z płyty, xbox cały czas kręci płytą, zaś przy instalacji na dysk rozkręca ją tylko do uruchomienia gry a potem wyłącza. Tyle tylko że jak gram to przecież słucham dźwięku z gier i jakoś, przynajmniej u mnie, nie odczuwam wielkiej różnicy.
Za to dużym plusem jest mieć HDD jeśli ściąga się dużo dem gier. No to wtedy faktycznie tak. Ja ściągam dema rzadko, bardzo rzadko. Dlatego jeden pendrive mi starcza na dema, drugi na zapis save'ów. Tyle że ja kupowałem tak dawno xboxa że jeszcze nie było pakietów z HDD :D

Konkluzja: jeśli w tej samej lub podobnej cenie dostaniesz wersję z HDD to bierz, inaczej uważaj czy nie lepiej kupić konsolę osobno i dokupić dysk jeśli będziesz potrzebował, żeby nie wyszło "niby taniej" a jednak drożej.
Dzięki za konkretne i przydatne wyjaśnienia, mam jeszcze tylko jedno pytanko. Pomijając kwestię głośności która nie ma dla mnie większego znaczenia (konsola zawsze będzie "grała"przez kino, co raczej zagłuszy napęd) to czy mając twardy dysk przenośny 500 gb, będę mógł podłączyć go pod konsolę ? Piszesz że korzystasz z dwóch pendrivów, które zapewne mają mniejszą pojemność, więc zastanawiam się czy dysk nie będzie za duży. Jeśli będzie odpowiedni to kupię wersję 4 gb...
 

maxan

New member
Bez reklam
będziesz mógł wykorzystać 32GB z dysku dla xbox'a (taki jest limit na każde urządzenie podłączone przez usb do xbox'a) dysk bedzie musiał być w systemie fat32 reszta dysku bedzie do wykorzystania pod kompem...tylko ten system plików pod kompa sie zbytnio nie nadaje, gdyż nie wrzucisz już plików większych jak dobrze pamiętam niż 4GB (w jednym pliku) więc nie jest to zbyt dobre rozwiązanie.
Edit: a jak dobrze pamiętam to z podziałem na partycje może byc problem ...
 
Ostatnia edycja:

Liter1979

Member
Bez reklam
No to teraz już mam totalny dylemat - poradźcie którą "wersję dysku" kupić, biorąc pod uwagę to co napisałem powyżej (gry dla córki w formie typowej zabawy tzn. kinect adventure (zaznaczam że granie jedynie w weekendy ok. 2 godz. dziennie) dla żony ćwiczenia itp. a dla mnie BARDZO sporadyczne granie... Nie jesteśmy zapalonymi graczami i raczej nie będziemy, więc "chyba" nie będziemy się bawić w ściąganie trailerów, dem, itp. No, chyba że lepiej się wstrzymać, poczekać i zainwestować w 720, ale chyba raczej nie ma sensu...
 

witusb24

New member
mój bez problemu czyta 500GB z przenośnego(ale to może być kwestia przeróbki)32 giga powinno starczyc do bezproblemowego grania.Ile tych gier naraz zainstalujesz?10?
 

WiTT

New member
Bez reklam
maxan - pamięć zawodna i ulotna, faktycznie tak było jak piszesz, ja kupiłem wersję arcade, bez HDD, wyższe wersje miały dyski. Dzięki za przypomnienie, trochę to już lat minęło.

sebastianlinert - nie ma sprawy. Co do wyboru, wiadomo że najfajniej jest mieć nowinki w tym wypadku roboczo nazwaną 720-tke, tylko kiedy konkretnie to będzie to nie wiadomo (chyba że coś przeoczyłem?). Co do dysku, szkoda marnować 500GB na USB. Teraz pamięć tania, to możesz 2xpendrive 32GB podpiąć. Dysk od M$ jest w nowej konsoli wewnątrz zdaje się, w starszej (białej) podpinało się go od góry poprzez specjalne miejsce/gniazdo. USB zostawały wolne.
Ja do tak okazjonalnego grania jak piszesz, wykorzystuję podobnie xklocka i nie potrzebuję dysku.
I jak kupisz konsolę, to nie przerabiaj jej. Raz że nie pograsz online, dwa że tracisz gwarancję, a trzy to dążmy do cywilizacji tego kraju, wkońcu wiecznie nie można wszystkiego ściągać.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
maxan - pamięć zawodna i ulotna, faktycznie tak było jak piszesz, ja kupiłem wersję arcade, bez HDD, wyższe wersje miały dyski. Dzięki za przypomnienie, trochę to już lat minęło.

sebastianlinert - nie ma sprawy. Co do wyboru, wiadomo że najfajniej jest mieć nowinki w tym wypadku roboczo nazwaną 720-tke, tylko kiedy konkretnie to będzie to nie wiadomo (chyba że coś przeoczyłem?). Co do dysku, szkoda marnować 500GB na USB. Teraz pamięć tania, to możesz 2xpendrive 32GB podpiąć. Dysk od M$ jest w nowej konsoli wewnątrz zdaje się, w starszej (białej) podpinało się go od góry poprzez specjalne miejsce/gniazdo. USB zostawały wolne.
Ja do tak okazjonalnego grania jak piszesz, wykorzystuję podobnie xklocka i nie potrzebuję dysku.
I jak kupisz konsolę, to nie przerabiaj jej. Raz że nie pograsz online, dwa że tracisz gwarancję, a trzy to dążmy do cywilizacji tego kraju, wkońcu wiecznie nie można wszystkiego ściągać.

Amen!!
Przyznaję się swoją pierwsza konsolę przerobiłem i żałuję. To nie jest już taka frajda, gry nie cieszą, fabuła nie zdąży się rozkręcić i człowiek już sobie mówi nie lipa i rezygnuje z gry. Teraz gdy posiadam nieprzerobioną konsolę to każda gra jest na wagę złota, podoba się i chcę ją prezjść całą. Do tego moge grać online, nie mam bana:) i jest większa satysfakcja:)
 

tomio

New member
Nie prawda, na przeróbce LT 3.0 można grać na live, od 2 lat nie słyszałem aby kogoś zbanowali (oczywiście jeżeli nie grał w dany tytuł przed oficjalną premierą), natomiast na RGH da się grać w multi w gry wykorzystujące system link.
 
Do góry