Pierwsze uruchomienie Xbox360 - Prosba :-)

MarKo_wawa

New member
Witam Wszystkich,
Jestem nowym uzytkownikiem Xbox'a 360 (od wczorajszego wieczora) :D .

Dzieki RNAcid udalo mi sie podlaczyc go do plazmy Pioneer'a 436XDE (obraz po Component'cie 1125i - nie wiem czy dobrze, ustawialem na 1080p).

Czy moglby mnie ktos przeprowadzic (krok po kroku), co i jak mam dalej ustawic, podlaczenie net'u itp., np. pojawia mi sie komunikat o koniecznosci update'u - robic ???
Jednym slowem wszystko co mam ustawic aby bylo OK.

Pozdrawiam i bede czekal na wszelkie uwagi :)
 

RNAcid

New member
MarKo_wawa napisał:
Dzieki RNAcid udalo mi sie podlaczyc go do plazmy Pioneer'a 436XDE (obraz po Component'cie 1125i - nie wiem czy dobrze, ustawialem na 1080p).

Oj, 1080p to po update z Sieci tylko w przypadku materiału filmowego będziesz miał - tylko WMV-HD i HD-DVD.
Radziłbym mimo wszystko ustawić sobie 720p choćby dlatego, że Twoja plazma ma nieco niższą rozdzielczość nawet od tego trybu, więc "odciążysz" konsolę i telewizor ze skalowania obrazu :)

MarKo_wawa napisał:
Czy moglby mnie ktos przeprowadzic (krok po kroku), co i jak mam dalej ustawic, podlaczenie net'u itp., np. pojawia mi sie komunikat o koniecznosci update'u - robic ???

Wszystko zależy od tego jakiego masz providera. Jeśli korzystasz z Neostrady to mogę Ci pomóc, jeśli zaś masz innego ISP to... no, nie znam się na tym po prostu :)
 

MarKo_wawa

New member
Dzieki RNAcid jestes niezastapiony :)

Rozdzielczosc zaraz zmienie na 720, mam neostrade - siec podlaczam przez router Belkin'a.
Co dalej, czy robic update ( mowi mi ze potrzeba ???).
Poprowadz mnie po wszystkich ustawieniach - jezeli mozesz :)

Pozdrawiam
 

RNAcid

New member
MarKo_wawa napisał:
Dzieki RNAcid jestes niezastapiony :)
Oj tam, zaraz :oops: ;) Staram się pomóc ludziom i tyle po prostu :)

MarKo_wawa napisał:
mam neostrade - siec podlaczam przez router Belkin'a.
Co dalej, czy robic update ( mowi mi ze potrzeba ???).
Poprowadz mnie po wszystkich ustawieniach - jezeli mozesz :)
Na początek zastrzeżenie - jeśli chodzi o routery to korzystałem tylko z Liveboxa, którego pozbyłem się miesiąc temu. Nie mam wielkiego doświadczenia w tej kwestii.

Teraz parę zasad ogólnych - jeśli możesz podpiąć konsolę bezpośrednio do routera to proponuję nadać jej "statyczne" IP na potrzeby sieci lokalnej np. 192.168.0.14. Może się jednak tak zdarzyć, że akurat Twój komputer dostał taki adres i wówczas pojawi się konflikt w sieci - zmień ostatnią pozycję z 14 na np. 101 czy cokolwiek innego poza 1.
Ustawień sieciowych dokonujesz na ostatnim "blade" dashboardu, w pozycji "Network Settings" -> "Edit Settings".
Trzeba zmienić ustawienia następująco:
IP Settings: Manual
IP Address: 192.168.0.14
Subnet Mask: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.0.1


Ustawiamy bramę sieciową na adres 192.168.0.1 ponieważ najprawdopodobniej pod tym adresem w sieci lokalnej znajduje się router a to do niego ma się połączenie sieciowe odwoływać.

Możesz również - choć nie musisz - wpisać w niższej sekcji adresy serwerów DNS TePSy czyli:
DNS Settings: Manual
Primary DNS:194.204.152.34
Secondary DNS: 194.204.159.1

Teraz powinieneś już móc przetestować połączenie sieciowe - "Test Network Settings", "Test Xbox Live Connection". Jeżeli z jakichś powodów test połączenia sieciowego wypadnie niekorzystnie, lub uzyskasz wartość "Failed" w którejkolwiek pozycji spróbuj zmienić ustawienia na "Auto" i zapuścić test raz jeszcze.
Teraz dobrze jest przekierować pewne porty w sieci lokalnej na Xbox'a lub dodać je do tzw. Strefy zdemilitaryzowanej [DMZ]. Chodzi o otwarcie/ przekierowanie portów:
- dla protokołu UDP - 53, 88, 3074
- dla protokołu TCP - 3074

Pozwala to zapewnić sobie zmianę NAT [Network Addres Translation] na "Open". Inne ustawienia NAT [np. Moderate lub Strict] powodować mogą, że nie będziesz w stanie grać z innymi użytkownikami XBL.

Jeśli opcje otwierania portów są u Ciebie bardziej złożone to chodzi o to żeby cała komunikacja na tych portach - zarówno 'send' jak i 'receive' przekierowywana lub otwarta była dla Xbox360, który umieściliśmy pod adresem 192.168.0.14

Teraz pozostało już tylko wyłączyć konsolę, zrobić restart routera a potem włączyć konsolę i kazać się jej podłączyć do Internetu :) Aha! Przy zakładaniu konta Xbox Live będziesz musiał założyć sobie konto .NET Passport więc nie wyłączaj komputera. Nie wiem dokładnie jak ta procedura przebiega, bo ja po prostu odzyskiwałem swoje konto założone jeszcze na pierwszym Xbox'ie.

Jeśli chodzi o update to odpowiedź zawsze brzmi "TAK" - pozwalać na update'y dashboardu za każdym razem kiedy konsola zgłosi taką możliwość zwłaszcza, że nie musisz praktycznie nic przy tym robić poza wyrażeniem zgody na taką operację :) Kiedy już nieco poszalejesz na Xbox Live zrozumiesz dlaczego tacy wariaci jak ja bawią się w to od niemal czterech lat ;) Gdybyś miał ochotę dodać mnie do Listy Przyjaciół to mój Gamertag: RNAcid PL - z pewnością przyjmę Friend Request :)
 

MarKo_wawa

New member
xbox live is currently unavailable, please try again later :-(

Witam Wszystkich,

Mam problem, nie moge polaczyc sie z Xbox Live Marketplace, system widzi moj Gamertag i prosi o potwierdzenie, wpisuje adres email, haslo i probuje sie logowac, wyskakuje komunikat ze
"xbox live is currently unavailable. Please try again later" :-(
Co robic ?
Czy ktos sie z tym spotkal ?
Prosze o wszelkie uwagi.

Pozdrawiam
 

RNAcid

New member
MarKo_wawa napisał:
Witam Wszystkich,

Mam problem, nie moge polaczyc sie z Xbox Live Marketplace, system widzi moj Gamertag i prosi o potwierdzenie, wpisuje adres email, haslo i probuje sie logowac, wyskakuje komunikat ze
"xbox live is currently unavailable. Please try again later" :-(
Co robic ?
Czy ktos sie z tym spotkal ?
Prosze o wszelkie uwagi.

Hmmm... z tego co wiem nie było wczoraj żadnego Maintenance... dziwne.
Przede wszystkim zapuść test Sieci z X360 i sprawdź czy wszystko działa, są połączenia i jaki masz NAT.

Tak w ogóle to wiesz co, może spróbuj jeszcze raz? - załóż sobie konto i gamertag z poziomu strony www.xbox.com a potem na konsoli zamiast wybierać utworzenie nowego gamertaga weź "Recover Gamertag" ? Może tak pójdzie łatwiej?
Ewentualnie napisz czy dzisiaj coś osiągnąłeś.
 

mass[pl]

New member
Nie rob w ten sposob ze zalozysz konto a potem dasz recovery - bo nie uda ci sie potem wlaczys GOLDA.....

Przedewszystkim ustaw lokalizacje na angielska - i zrob to wszystko od nowa -(podczas rejestracji wybierz ze jestes np z angli) po zarejstrowaniu powinno pojawic sie pytanie o usluge GOLD i czy chcesz ja uruchomic (testowy 1 miesiac! gratis) A Gamertaga po polsku zrobisz sobie w przyszlym roku jak ruszy polska strona... wrazie czego dzwon na infolinie xboxa

nie wiem czy dobrze pamietam numer ale cos takiego 008004411796
 
Ostatnia edycja:

MarKo_wawa

New member
Golda - brak :-(

Witajcie

No i stalo sie, utwozylem z PC-ta nowe konto, wlazlem w xbox.com, lokalizacja US , zarejestrowalem sie jako MarKo wawa PL, doszedlem do momentu rejestracji konsoli i ... przestraszylem sie ze zrobie cos, czego nie bede mogl odwrocic, postanowilem przerwac rejestr. , ale niestety konto zostalo utworzone tyle, ze bez rej konsoli :)shock: ).
Dzisiaj polaczylem sie xbox'em (mam na nim juz 2 profile :confused: ) zrobilem "Recover Gamertag" i nawet sie polaczylem z siecia, az dostalem wypiekow - pamietam czasy ZX Spectrum potem Atari :cool: , teraz moi synowie maja PS i PS2, ale to co zobaczylem powalilo mnie na kolana :eek: , niestety radosc trwala do momentu gdy stwierdzilem, ze Gold'a brak :cry: (jest tylko Silver).
I co teraz zrobic ??? Konsole mam nadal niezarejestrowana, rejestr. ja czy nie ???
Aha, NAT jest Modern ( cokolwiek to znaczy).
Z siecia lacze sie przez router Belkin F5D7630-4A (Neostrada 2048 ).
Nie bardzo tez wiem jak sie otwiera porty :-(

Prosze o pomoc !!!
Pozdrawiam goraco
 

korkodyl

New member
Zarejestruj ponownie nowego gamertaga i nowego maila bezposrednio z konsoli a nie z kompa! I Bedzie GOLD! :) Mialem dokladnie to samo...
 

MarKo_wawa

New member
Dzieki za szybki kontakt :)

Mam male pytanka, lokalizacja US czy GB ???
Czy NAT Modern to dobrze czy tak sobie ???
Co z tamtymi profilami ???

I co jeszcze mozesz mi poradzic ???

Pozdrawiam serdecznie :)
 

korkodyl

New member
Ja rejestrowalem w UK i jest GIT :)
A pozostale profile (u mnie dwa) po prostu wywalilem z konsoli...
Ni mam pojecia co to jest ten "NAT Modern" :confused:
 

RNAcid

New member
MarKo_wawa napisał:
[...] Czy NAT Modern to dobrze czy tak sobie ???

Szczerze mówiąc "tak sobie" możesz mieć problemy z połączeniem się z niektórymi graczami. Mam nadzieję, że ktoś pomoże Ci z przekierowaniem portów w tym Belkinie, ja niestety nie posiadam odpowiednich kompetencji... :(

MarKo_wawa napisał:
Co z tamtymi profilami ???

Możesz usunąć lub zostawić :) Jak Ci się podoba. Jeśli którykolwiek został zarejestrowany jako "próbny" Gold to po upływie miesiąca samorzutnie zostanie przemianowany na Silver a te zwolnione są z wszelkich opłat.
 
Do góry