Jak podłączyć dzwięk do tv? x360

autorus

New member
Jestem posiadaczem x360 od wczoraj wieczorkiem. Podłaczyłem go do kompa po vga i super, a dzwięk chinchami do komputerowego wzmaka. SUPER

Dziś chciałem go podłączyć do LG 42px5r, po rgb (vga) i obraz super tylko dzwięku nie ma.
Wiem ze jak podłączę pod wiezę będzie ok ale ja bym chciał chinchami.:(
Niby można podłączyć takim przewodem pojedyńczym ale ja nie wiem czy to nie będzie mono. (taki komputerowy)

Odnośnie jakości i wrażeń wypowiem się jak trochę pogram.

Autorus
 

RNAcid

New member
autorus napisał:
Dziś chciałem go podłączyć do LG 42px5r, po rgb (vga) i obraz super tylko dzwięku nie ma.
Wiem ze jak podłączę pod wiezę będzie ok ale ja bym chciał chinchami.:(
Niby można podłączyć takim przewodem pojedyńczym ale ja nie wiem czy to nie będzie mono. (taki komputerowy)

Moment, moment. Albo VGA albo RGB -> większość telewizorów obsługuje RGB tylko na jednym lub dwóch gniazdach typu Euro/scart. Tymczasem kiedy podłączasz przez VGA dźwięk musisz podłączyć tymi samymi chinch'ami, którymi podłączałeś do komputerowego wzmacniacza, ew. poprzez przejściówkę na mini-jack. Z tego co widzę w specyfikacji 42PX5R ma dwa wejścia audio RCA - czyli podłączasz tam biały i czerwony chinch z kabla VGA. Możesz też rozważyć podłączenie konsoli kablem komponent [taki jest w zestawie z konsolą w wersji Premium] i przełączenie suwaka na kablu w pozycję HDTV.
Najlepszy dźwięk uzyskasz jednak podłączając za pomocą optyka do amplitunera kina domowego [wyjście optyczne jest umieszczone na wtyczce AV, którą wpinasz w konsolę - takowe widnieje na kablach Microsoft i BigBen].
 

autorus

New member
Dzięki za odpowiedz jednakże:
- Podpiołem kablem vga do tv
- niestety chinche podpinałem do wszystkich chyba wejść audio a mam ich sporo tzn na boku tv , nawet do tych od komponent i nic :(

Natomiast jeszcze nie próbowałem podłączyć do przejściówki na mini jack. I to rozwiązanie chyba będzie optymalne oczywiście poza kablem cyfrowym do wzmaka oczywiście.

Chwilowo jednak nie mam tej przejściówki. Ale mam pytanko czy przez mini jack będę miał stereo?

Autorus
 

RNAcid

New member
autorus napisał:
[...]
- niestety chinche podpinałem do wszystkich chyba wejść audio a mam ich sporo tzn na boku tv , nawet do tych od komponent i nic :(
Być może, ale tego nie wiem na pewno, nie znam Twojego telewizora, musisz w menu samego TV wybrać źródło dźwięku. Jeśli możesz to odwołaj się do instrukcji czy nie ma tam czasem takiej opcji jak podłączanie zewnętrznego źródła dźwięku do TV - czy nie trzeba czasem czegoś przełączyć po prostu?

autorus napisał:
Chwilowo jednak nie mam tej przejściówki. Ale mam pytanko czy przez mini jack będę miał stereo?
Jak pisałem już wcześniej - tgo typu przejściówka jest normalnie, fabrycznie dodana do kabli Microsoft oraz BigBen. Jeśli kupiłeś tańszy kabel to może - ale tylko może - być tak, że prawdę mówiąc w ogóle Twoje chinche są nic nie warte albo, nie daj Bóg, uszkodzone :( [?]

W każdym razie - oczywiście na "podwójnym" mini-jack'u, czyli takim z dwiema "kreskami" na końcówce będziesz miał dźwięk stereo - tak samo jak w przypadku walkmana czy odtwarzacza mp3. To są dwa kanały puszczone na jednej końcówce ale każdy ze styków łączy się osobno po prostu.

Edit:
Znalazłem online instrukcję do Twojego telewizora i wygląda na to, że rzeczywiście potrzebujesz przejściówki z chinch'y na mini-jack. Przy korzystaniu z wejście VGA [oznaczonego rzeczywiście jako RGB o_O] powinieneś użyć znajdującego się na lewo od niego złącza mini-jack.
http://tinyurl.com/wetr2

 
Ostatnia edycja:

MarKo_wawa

New member
Plazma Pioneer 436XDE podlaczenie audio Xboxa 360 ???

Witam , mam problem wczoraj nabylem Xboxa i wlasnie probuje podlaczyc go pod plazme i tak kabel RGB - zero problemow, mam wejscie jako IMPUT 2, szukam wejsc audio i ... ???? - zero, obok mam tylko wyjscie audio, wejscie mam natomiast z przodu tunera jako IMPUT 5 (dedykowane do podlaczenia PC) :-(
Co robic - bo zglupialem ????
POMOCY !!!!

Pozdrawiam
 

autorus

New member
Ja bym podłączył do tego wejścia PC. U mnie właśnie tak zrobiłem . Wejście pc jest na mini jack. Kupujesz przejściówkę i tyle. Ja kupiłem kabelek vga (zamiennik) na allegro.



MarKo_wawa napisał:
Witam , mam problem wczoraj nabylem Xboxa i wlasnie probuje podlaczyc go pod plazme i tak kabel RGB - zero problemow, mam wejscie jako IMPUT 2, szukam wejsc audio i ... ???? - zero, obok mam tylko wyjscie audio, wejscie mam natomiast z przodu tunera jako IMPUT 5 (dedykowane do podlaczenia PC) :-(
Co robic - bo zglupialem ????
POMOCY !!!!

Pozdrawiam
 

autorus

New member
Mam pytanko do kllegi któy kupował x360 w Saturnie. Czy w pudełku od gry pgr3 masz jakieś kody? Chciałem się zarejestrować a tu nic nie mogę znaleść. A może źle patrzę?

Autorus
 

MarKo_wawa

New member
Witaj,
Wlasnie otworzylem te gierke i jest tylko dysk i ksiazeczka z instrukcja.
Czy powinno byc cos jeszcze ???

A w sprawie podlaczenia audio, czyli podlaczyc kable RGB do plazmy z tylu jako IMPUT 2 a kable audio z przodu tunera jako IMPUT 5 ?
Nie bedzie sie klocic ???
Czy nie bedzie to glupio wygladac czesc kabli do tylu czesc do przodu tunera, wejscia audio PC mam na normalne cinche.

Pozdrawiam
 

RNAcid

New member
MarKo_wawa napisał:
Witam , mam problem wczoraj nabylem Xboxa i wlasnie probuje podlaczyc go pod plazme i tak kabel RGB - zero problemow, mam wejscie jako IMPUT 2, szukam wejsc audio i ... ???? - zero, obok mam tylko wyjscie audio, wejscie mam natomiast z przodu tunera jako IMPUT 5 (dedykowane do podlaczenia PC) :-(

Jeśli poniższa instrukcja odpowiada Twojemu telewizorowi:
http://tinyurl.com/y3elr6
To znaczy, że prócz samego telewizora dostajesz jeszcze takie pudełko? Hmmm... ciekawe :)

No dobra, spróbujmy.

1) Dla podłączenia kablem VGA - czy to konsoli czy komputera - podłączasz sygnał video do złącza VGA na przednim panelu tunera [oznaczonego w instrukcji numerem 14] a dźwięk do dwóch chinch'y audio znajdujących się na lewo od niego [nr 13], w sekcji INPUT 5 ponieważ te złącza audio są współdzielone przez INPUT5 i PC [strona 65 instrukcji].

2) Dla podłączenia kablem composite [Żółty -Video + dwa chinche audio] - używasz złącz z sekcji INPUT5 na przednim panelu tunera. [strona 64 instrukcji].

3) Żeby wykonać podłączenie kablem komponent trzeba niestety zakombinować - i tak złącza R/G/B podłączasz w sekcji INPUT2 [component video] zaś do podłączenia audio musisz wpiąć chinche kabla w przejściówkę na euro/scart który następnie podłączasz do dolnego z gniazd INPUT1 [strona 63 instrukcji, podłączanie DVD-playera kablem component]. Wybierz jako źródło sygnału INPUT2 dla obrazu po komponencie.

4) Przy kablu RGB ze złączem scart/euro użyj złącza scart INPUT3 - umieszczonego na tylnym panelu, na prawo od scart'ów INPUT1 [strona 61 instrukcji]. Kabel RGB tego typu transportuje zarówno sygnał video jak i analogowe audio.

Mam nadzieję, że Ci pomogłem :)
 
Do góry