Rozgałęziacz component

autorus

New member
Szukam czegoś takiego. Tzn chciałbym podłączyć do tv w któym jest tylko jedno wejście component dwa urządzenia :)

Niczego sensownego nie znalazłem

Autorus
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
jeżeli chcesz 2:1 to raczej jest switch a nie jak podałeś splitter istnieją takie urządzenia.

Pozdrawiam
 

autorus

New member
A jak z jakością? Bo faktycznie mam w tv jakieś vga nazwane rgb (ale końcówka vga. No i muszę się przyznać że to by było idealne rozwiązanie jak dla mnie. A czy ktoś próbował takie połączenie z LG 42px5r?

Chciałbym sie upewnić, czy to znaczy że przez vga będę miał wysoką rozdzielczosć? Zawsze myślałem że hd można nadawać po hdmi i component.

Autorus


klemens007 napisał:
Witam.Ja mam podpiętego X-a oryginalnym przewodem component z wersji premium do telewizora pod VGA poprzez przejsciówkę (BYŁA W KOMPLECIE Z TV)component-VGA ,czy w takim układzie jeżeli użyję kabla VGA Kabel VGA X360 !TU ZAKUPISZ NAJLĘPSZĄ JAKOŚĆ! start
zyskam na jakości.Sorry że ten link tak mi się nieporadnie wkleił ale nie jestem mocny w te klocki.
 

klemens007

New member
"bardzo dziękuję"za wyczerpójącą odpowiedż na moje jak się okazuje bardzo trudne pytanie.Trzymać tak dalej a temat X-boxa360 zdominuje forum HDTV-sorry za sarkazm ale mógłby ktoś cześciej zaglądać na te forum.Bez żalu pozdrawiam:(
 

JakiśKtoś

New member
Xbox generuje obraz w HD zarówno po componencie jak i po VGA i z tego co wiem, nie ma żadnego wyjścia cyfrowego dla obrazu.

Co do jakości to bardziej będzie ona zależeć od telewizora niż od samego sposobu podłączenia. Np. wiele telewizorów wyłącza część regulacji parametrów obrazu na wejsciu VGA wychodząc z założenia, że dla obrazu z komputera jest to niepotrzebne czy wręcz powoduje utratę ostrości obrazu. Na takich telewizorach obraz będzie prawdopodobnie lepiej wyglądał po componencie.

Innym problemem może być też to, że nie każdy telewizor obsługuje rozdzielczości HD po wejściu VGA ograniczając się tylko do rozdzielczości PCtowych (np Phillipsy podają w instrukcji max 1024x768 na wejsciu VGA).

A w Twoim (klemens007) przypadku po tym, że przejściówkę component-VGA miałeś z telewizorem wnioskuję że masz Sharpa, który z tego co wiem nie ma wejścia component tylko wyłącznie VGA + przejściówka.
Moim zdaniem nie warto kombinować z kablem VGA, różnica, jeżeli w ogóle jakaś będzie, będzie minimalna (i to tylko przy założeniu, że Sharp nie przełączy się jakoś magicznie w tryb PC o którym pisałem wyżej).
 

autorus

New member
Ja bym chętnie sprawdził VGA. Dlaczego? Bo to jedyne wyjście w tv które nadal jest nieurzywane. W innym wypadku bęe musiał wyciagać kable i przełaczać. :D

Autorus
 

klemens007

New member
Witam.Kolego JAKIŚKTOŚ dobrze wnioskujesz że mam SHARPA(konkretnie GD9E).Obraz po oryginalnym componencie jest bardzo ładny.Tyle tylko że ostatnio wszedłem na http://www.konsola.pl/forum/index.php?f=45 i tam większość kolesi właśnie twierdzi ze poVGA jest zdecydowanie lepiej.Z tego co mi zawsze mówiono to na każdej przejsciówce traci się na jakości-ale nie popadajmy w skrajności.Jeśli któryś z kolegów podpinał componenta i vga to czy mógłby się podzielić swoimi spostrzeżeniami.Znalazłem ciekawy kabelek na którego sie mierzę ale poczekam na wasze opinie.Pozdrawiam. Kabel VGA PREMIUM - Sunflex (X360)
 

roto1

New member
mam pytanie do użytkowników samsunga LE32R82B czy w połączeniu przez component z xbox360 też macie w niektórych grach wszystko takie świecące tak jagby błyszczące ząbki szczególnie drzewa bardzo prosze o odpowieć,ponieważ martwi mnie to możę to tylko mój model albo kwestia ustawień
 

Gucio50

New member
Bez reklam
autorus napisał:
Szukam czegoś takiego. Tzn chciałbym podłączyć do tv w któym jest tylko jedno wejście component dwa urządzenia :)

Niczego sensownego nie znalazłem

Autorus


Swego czasu widziałem 8 do 1, za jakieś 30 zł, z gałka do przełaczania.
Co prawda miał przełączać Audio-L, Audio-P i Video ale u kolegi przełącza Component.
Jest OK
 
Do góry