Gdzie najtaniej kupic XBOX 360 w Polsce

zibciu

Member
Panowie, nie łamcie się ta promocją w Tesco. No to co, ze tylko 549PLN? Ale ze to wersja Core. Czyli:
-prawdopodobnie stara tecbhnologia (a nie 65nm) - przegrzewają sie
-przewodowy pad
-brak karty (trzeba dokupić)
-brak HDMI - czyli tania konsola do monitora albo telewizora CRT.

Osobiście kupiłem Carefourowską wersję - Arcade za 899zł. Nie narzekam ;)
I jeszcze miesiąc Live Gold-a mam
 

wololo

New member
zibciu napisał:
Panowie, nie łamcie się ta promocją w Tesco. No to co, ze tylko 549PLN? Ale ze to wersja Core. Czyli:
-prawdopodobnie stara tecbhnologia (a nie 65nm) - przegrzewają sie
-przewodowy pad
-brak karty (trzeba dokupić)
-brak HDMI - czyli tania konsola do monitora albo telewizora CRT.
Dooo-kładnie, tak jak to już ktoś gdzieś tu wczęśniej napisał - Oszczędzający na wszystkim traci podwójnie, a to dlatego, że jak piszesz Xboxy Core są w starej technologi z których spora część wracała do serwisu (między innymi dlatego gwarancja zostala przedluzona na 3 lata na tzw. death ring) Poza tym brak karty... porażka, o dysku nie wspominając (brak dysku to też brak kompatybilności z grami z pierwszego X'a)
 

wololo

New member
bayer napisał:
Witam, ja się rozglądam po Wrocławiu,
1499;- wersja premium + drugi pad + GoW + forza2 w MediaMa
Upewnij się tylko czy to Premium v.2 czyli z HDMI, jeżeli nie, to jest to pierwsza wersja, ta która się grzała, psuła, ring of death i ogólnie była przedmiotem narzekań. Sklepy wiedzą, że ludzie wolą nowe 360'tki, dlatego robią takie dobre oferty, żeby się pozbyć starych.
 

bayer

New member
Hmm... widziałem 360 wersje bundle, 5 gier, produkcja 2006 za 1099;-
za tyle samo też wersje z dwoma grami, rózne zestawy, bez HDMI.
Z HDMI to tylko czarna elite z pięcioma grami za 1599;-

Ogólnie się łamię, czy kupić. Mam gf7600gt i jakoś halo 3 na tv lcd samsunga hd ready w sklepie nie urzekło mnie grafiką. Może za blisko stałem ! W domu mam CRT więc raczej będzie porażka, musiałbym sobie telewizor zmienić na 37" HD ready.
W sklepie mieli PS3 do monitora podłączony, w full HD to jest coś !!!

Teraz pytania:
Czy do telewizorów HD ready wystarczy komponent?
Czy grę można kupic grę, zrzucić na dysk, a następnie sprzedac płytę?

Nie planuję zakupu TV full HD. Przegrzewania się nie boję, bo będę grał max 2h dziennie.
 

depesz

New member
Nie, nie możesz zrzucić gry na dysk i sprzedać płyty.

A co do różnicy między full HD a HD ready - nie przesadzaj, z odległości 3m jest to praktycznie nie do odróżnienia.

Odnośnie przegrzewania - mam X360 od premiery (grudzień 2005), gram czasem i po kilka-kilkanaście godzin dziennie - jakoś się nie przegrzewa:)
 

mataman

New member
Bez reklam
A zwlaszcza w nowych modelach z HDMI nie ma w ogole tego problemu bo jest zastosowane inne chłodzenie np. w Elite. Jeżeli widziałes Elita z 5 grami w takiej cenie to nad czym ty sie jeszcze zastanawiasz ? A halo 3 nie jest żadnym wyznacznikiem grafiki. Jak bys zobaczył taki Bioshock czy Call of duty 4 to bys szcęki szukał po sklepie
 

bayer

New member
Szczęka mi raczej nie opadnie, bo mam przecież TV CRT 29". Wersja elite, po co? Jak nie można zrzucać gier na dysk, to po co te 120GB HDD? Co prawda, jeżeli nowe premium z HDMI są za około 1300 to wtedy może elite się opłaca.
Jak dla mnie FPS na konsolę to porażka, a teraz dużo tego wychodzi.
Nie wiem, czy jest kupować taką konsolę do CRT. Chyba pozostanę przy kompie.
 

depesz

New member
Jak to po co dysk 120 GB do X360?
Marketplace - tyle w temacie. Dema, filmy itp.
Jedno demo zajmuje srednio 1 GB, więc standardowy dysk (niby 20GB, ale do dyspozycji jest tylko 13) zapełni się po pobraniu 10 dem. I płacz, i zgrzytanie zębów.
 

mataman

New member
Bez reklam
No ale jeżeli kolega nie ma zamiaru kupowac LCD to troszki bez sensu. A po co Elite ? Po pierwsze tak jak napisał depesz a po drugie ja dałem za Elita 1700 zł więc jak jest za 1599 zł i to jeszcze z 5 grami no to kurka wodna .
 

meehoo

New member
Panowie! Jest lub będzie jakaś ciekawa promocja na XBOXa Arcade? Taka jak np. w Święta w Empiku? Czaję się na Xa, ale mam nadzieję że trochę stanieje ;) Tak chociaż do 800PLN ;) Czy może bardziej się opłaca przywieźć PS3 z USA za powiedzmy 900PLN? Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam!
 

meehoo

New member
Kwestia gwarancji nie jest mi tak straszna, ja lub ktoś znajomy często lata do USA, więc w razie czego można tam spróbować naprawić... Poza tym sprzęt nie będzie katowany, a PS3 podobno dosyć trwała jest...
 

razer

New member
WItam mam kilka pytan odnosnie xboxa

Jaka wersje najlepiej kupic ? premium z hdmi?
Czy jest sens kupic konsole w stanach lub w angli?
Oplaca sie kupic uzywana konsole? np ebay
 
Ostatnia edycja:

depesz

New member
.

ad.1. Premium z HDMI będzie najrozsądniejsza, choćby dlatego, że ma już poprawione chłodzenie.
ad.2. Zakup w stanach wiąże się z problemem z innym zasilaniem (jakaś przetwornica?) w anglii bez problemu, zmieniasz tylko wtyczkę. Z gwarancją też nie ma problemu, gdyż serwis przyjmuje konsole na podstawie numeru seryjnego konsoli, nie żadają żadnych dowodów zakupu czy coś.
ad.3. Zakupu używanej nie polecam - wielkie prawdopodobieństwo, że będzie ona zbanowana na live i z tego podowu pozbywa się jej właściciel.
 

mario87

New member
Nie każdy premium z HDMI ma nowe chłodzenie, tutaj jest loteria. Chyba w Arcade jest największe(albo we wszystkich) prawdopodobieństwo nowej wersji płyty głównej.
 

razer

New member
a jak jest z grami? obowiazuje blokada regionalna?

oraz jaki problem jest z napieciem? cena nowej konsoli hdmi premium 20GB to 350 dolarow na Amazon
http://www.amazon.com/Xbox-360-Cons..._1?ie=UTF8&s=videogames&qid=1202601857&sr=1-1

wychodzi to okolo 850 zl amazon w stanach. Ebay nowki za ok.750
Anglia 1100 zl amazon, a na ebayu nowa mozna kupic za 950zl
w Polsce na allegro za 1250 razem z grą.
po ewentualnym przywiezieniu konsoli ze stanow i przerobce (tej ktora nie blokuje grania na live gold ) na konsoli mozna grac we wszystkie zakupione "pirackie gry" na live?? czy trzebabedzie sciagac gry ze stanow ntsc?. Gwarancja jest po numerze seryjnym takze tez niewazne gdzie konsola zostala zakupiona?

Na przerobionej konsoli mozna grac w pirackie gry oraz oryginalne?
 
Ostatnia edycja:
Do góry