Wielki [FAQ] Xbox 360

sleeva

New member
krótkie pytanie, zapaliłem się na x360. mam zwykly /nie lcd/ telewizor 29 cali i monitor lcd dziewietnastke. na czym gry beda wygladaly lepiej? i jak to jest z ustawianiem rozdzielczosci na xboxie? sa jakies z gory ustalone, czy tez po podlaczeniu pod monitor moge "wymusic" 1280x1024?

pozdro
 

RNAcid

New member
sleeva napisał:
krótkie pytanie, zapaliłem się na x360. mam zwykly /nie lcd/ telewizor 29 cali i monitor lcd dziewietnastke. na czym gry beda wygladaly lepiej? i jak to jest z ustawianiem rozdzielczosci na xboxie? sa jakies z gory ustalone, czy tez po podlaczeniu pod monitor moge "wymusic" 1280x1024?

Witam!

Lepiej gry będą wyglądać na monitorze - zdecydowanie. To tak samo jak z grami na PC - im wyższa rozdzielczość tym lepiej się gra prezentuje, szczególiki są delikatniejsze a jednocześnie lepiej wyrysowane itd. Bardziej komfortowo jednak będzie Ci się grać na telewizorze - duży ekran ma swoje ogromne zalety mimo wszystko. Ja często - z czystego lenistwa - gram na 29" CRT ponieważ nie chce mi się przełączać kabli a potem siedzieć z nosem w monitorze ;)
Po podłączeniu monitora możesz wymuszać rozdzielczość w jakiej jest renderowany dashboard i 1280*1024 wśród nich figuruje jeśli dobrze pamiętam.
Ostrzegam jednak, że niektóre gry sobie źle radzą ze specyfikacją VESA i po włączeniu ich w ustawieniach 4:3, 1280*1024 piksele na monitorze LCD gra będzie renderowana w panoramie a następnie w pionie rozciągana do pełnego rozmiaru panelu [tak jest na przykład w Oblivion czy Project Gotham Racing 3]. Paradoksalnie rozwiązaniem jest wówczas wymuszenie w dash'u konsoli rozdzielczości 1024*768.
 

sleeva

New member
dzieki :)

to nasunelo mi sie inne pytanie, skoro przy monitorze gry sa przeskalowane i rozciagniete, to czy ten sam efekt wystapi przy crt tv?
 

RNAcid

New member
sleeva napisał:
dzieki :)

to nasunelo mi sie inne pytanie, skoro przy monitorze gry sa przeskalowane i rozciagniete, to czy ten sam efekt wystapi przy crt tv?
Niezupełnie - przy telewizorach SD musisz podłączyć standardowy kabel composite, RGB lub S-Video. Konsola rozpoznaje rodzaj podpiętego kabla i zmienia wielkość docelową renderowanej klatki - zamiast renderować w 1280*720 na przykład renderuje od razu w rozdzielczości PALowskiej czyli 768*576. Zachodzi tutaj więc pewien rodzaj skalowania ale nie na poziomie rozciągania/zagęszczania klatki obrazu ale renderer od razu pracuje w niższej rozdzielczości.
 

bergman

New member
witam wszystkich na poczatek
zplanuje zakup xboxa360 i jednoczesnie tv lcd do niego. tak czytam i czytam i powiem szczerze ze juz nic nie wiem. zielony jestem w te klocki dlatego prosze o wyrozumialosc i proste opdowiedzi.
mianowicie. chche kupic x'a wersje premium i samsunga 32M71. no i teraz nie wiem czy kable ktore beda dostarczone z xboxe'em beda klablammi odpoiwednimi do tego zeby wykorzytsac mozilowisci tego sprzetu??? cz jednak powinienen dokupic cos innego?
dalej. w zestawie jest bezprzewodowy pad a czy sa akumulatorki??? a i czy sa to jakies takie spcjalne czy np moga byc te ktorych uzywam do cyfrowki??? czy trzeba dodatkowo dokupic?
prosze o wyrozumialosc i opinie co sadzicie na temat tego calego zestawu
(x + M71)
dzieki z gory i pozdro
 

Je2ry

New member
bergman napisał:
nie wiem czy kable ktore beda dostarczone z xboxe'em beda klablammi odpoiwednimi do tego zeby wykorzytsac mozilowisci tego sprzetu??? cz jednak powinienen dokupic cos innego?

Jezeli chcesz kupic wersje premium to kabel jest jak najbardzie odpowiedni

bergman napisał:
prosze o wyrozumialosc i opinie co sadzicie na temat tego calego zestawu (x + M71)

Sam wybralem ten Tv lecz dostane go dopiero po nowym roku i uwazam ze ten Tv bedzie sie sprawowal bardzo dobrze a jesli nie zalezy Ci na czasie to po otrzymaniu lcd moge napisac jak sie sprawuje w polaczeniu z X ;)
 
Ostatnia edycja:

kostek11

New member
Poradźcie mi co lepiej kupić, telewizor LCD np. Samsung 20" czy monitor LCD np.Acer Ferrari F-20". Monitor LCD oferuje wyższą rozdzielczość, czy obraz będzie lepszy ? Wszyscy tutaj rozważają telewizory LCD, a dla czego nie monitor LCD z funkcją TV ?

Pozdr.
Kostek
 

RNAcid

New member
kostek11 napisał:
Poradźcie mi co lepiej kupić, telewizor LCD np. Samsung 20" czy monitor LCD np.Acer Ferrari F-20". Monitor LCD oferuje wyższą rozdzielczość, czy obraz będzie lepszy ? Wszyscy tutaj rozważają telewizory LCD, a dla czego nie monitor LCD z funkcją TV ?
Może dlatego, że 20-cali to żadne HDTV? Ja gram teraz głównie na TV CRT 29" i jest ... mały :> Od czasu do czasu podłączam monitor 17" i jest strrrasznie mały :> Jasne, rozdzielczość robi swoje i wygląda to ładniej ale tak czy inaczej czekam do lutego i kupuję 42". Konsola jest po to żeby się grało wygodnie a nie na krześle, z nosem w monitorze ;)

Tak poważniej nieco - nie znam monitora z funkcją TV, który sprawowałby się dobrze czy to jako telewizor czy jako monitor - wydaje mi się, że te funkcje są po prostu rozdzielne i tyle.

Odpowiadając na Twoje pytanie to jeśli tylko 20" to lepiej kup monitor, posłuży Ci też do komputera a jak zarobisz conieco to kupisz sobie porządny TV. Ale to tylko moje zdanie.
 

kostek11

New member
Dzięki za odpowiedź :)
Waham się, bo pokój do ktorego potrzebuję zakupić jakiś TV jes bardzo mały i tak sobie pomyślałem, że 20" będzie ok. Tam też będzie xbox. A chyba rzucę monetą ;-)
 

RNAcid

New member
kostek11 napisał:
Dzięki za odpowiedź :)
Waham się, bo pokój do ktorego potrzebuję zakupić jakiś TV jes bardzo mały i tak sobie pomyślałem, że 20" będzie ok. Tam też będzie xbox. A chyba rzucę monetą ;-)

Eeee tam monetą ;)

Weź sobie monitor - np. Belinea Artistline 22W: rozdzielczość 1680x1050, 22 cale, panorama; kup kabel VGA i używaj dopóki nie będziesz sobie mógł pozwolić na duży telewizor. HD jest fajne, nawet jeśli wyświetlane na 17" monitorku ALE dopiero na ekranie 50-calowym powala na kolana ;)
 

bartez

New member
26 cali to minimum żeby fajnie grało się na xboxie 360. Chyba że ktoś chce grac na krzesełku przed małym 17" monitorkiem. Ewentualnie polecam plazme pionka 60 cali:)
 

kostek11

New member
ehh, w ogóle mam niezły orzech do zgryzienia.
Tak sie zasatanawiam nad wyboerm czy zainwestować i zmodernizować kompa - jakieś 6.5 kPLN i byłby niezły potwór zdolny udźwignąc wszystkie nadchodzące tytuły. Z drugiej strony za 3.6 kPLN miałbym Xbox'a 360 plus telewizor Samsung 23"...korzyść taka że mam dodatkowy telewizor, w pokoju w którym wcześniej nie miałem.
Teraz minusy, za rok, 2 lata ten komp będzie g.wart. Jeśli chodzi o konsolę to grafika pewnie będzie znacznie w tyle w porównaniu z grami na PC w rozdziałce 1600x1200 z AAx8 itp.
Doradźcie coś !:)
 

bartez

New member
kostek11 napisał:
ehh, w ogóle mam niezły orzech do zgryzienia.
Tak sie zasatanawiam nad wyboerm czy zainwestować i zmodernizować kompa - jakieś 6.5 kPLN i byłby niezły potwór zdolny udźwignąc wszystkie nadchodzące tytuły. Z drugiej strony za 3.6 kPLN miałbym Xbox'a 360 plus telewizor Samsung 23"...korzyść taka że mam dodatkowy telewizor, w pokoju w którym wcześniej nie miałem.
Teraz minusy, za rok, 2 lata ten komp będzie g.wart. Jeśli chodzi o konsolę to grafika pewnie będzie znacznie w tyle w porównaniu z grami na PC w rozdziałce 1600x1200 z AAx8 itp.
Doradźcie coś !:)
Zapomnij o kompie, wielkie nic nie warte pudło> Kompy szybko sie stażeją . Zeby taki komp mogl osiagnac to co moze xbox 360 to naprawde duzo kasy trzeba wydac a na dodatek po 1,5 roku sie okaze ze nowe gry juz nie smigaja tak jak nalezy. Ja u uwazam ze konsola jest do gier a komp do pisania w wordzie i odbierania e-maili:)heehehehe

Zalety konsoli sa takie ze nie musisz sie meczyc z instalacja gier i glupim windowsem ktory zamula komputer. Nic sie nie wiesza wszystko smiga jak nalezy. Kolejny plusem jest to ze wiekszoc nowych dobrych tylulow najpierw ukazuje sie na konsolach a pozniej dopiero na PC. Konsole zawsze można włożyc do plecaka i zabrac w kazde miejsce gdzie jest tv:)

Xbox 360 rulezzzzzzzzzzzz
 

kostek11

New member
a jakbyś miał porównać grafikę Xboxa 360 i PC'ta to jaki Xbox prezentuje poziom ? Czy jest AA w grach czy raczej kanty są poszarpane ?
 
xbox360

Witam.Jestem fanem PC ale to co zobaczyłem na xboxe360 podłączonym pod sharpa full hd 46 XD1 E przeszło moje najsmielsze oczekiwania.Poprostu rewelacja,mam kompa naprawde dobrego z procesorem dwurdzeniowym i kartą 8800 GTX i moge powiedziec z czystym sumieniem ze grafika nic nie ustępuje na xboxe.Nigdy nie mogłem sie przekonać do konsoli ale teraz wiem ze Xbox jest najleprzą alternatywą dla gracza.To nieprawda ze gry na konsoli wyglądają gorzej niż na pc,jezeli masz dobry telewizor i dużą rzdzielczość to obraz jest wręcz idealny.Mogę powiedzieć na koniec ze gry na konsolę są bardziej efektowne a jeżeli ktoś sie ze mną nie zgadza to to sie sam oszukuje.Dziekuję.
 

marcin0903

New member
Wszyscy uważali, że grafika jest lepsza na PC niż na konsolach bo widzieli PlayStation 2 oraz GameCube czy może Xa 1, i w porównaniu do PC grafika na tych platformach była słaba. Ale razem z Next-Genami to wszystko się zmieniło :).
X360 ma dodatkowo Gamer Card. To jest wielka atrakcja dla osób lubiących się pokazać swoje umiejętności przed innymi
 

mer123

New member
VGA vs. COMMPONENT

witam
nigdzie nie moge znalezc konkretnej opinii odnosnie kabli VGA I COMMPONENT.
Kazdy pisze ze ten zupelnosci wystarczy itp.
Czy ktos testowal te dwa kable u siebie ??
Ja Mam commponent i nie wiem czy to wina kabla czy tv ale jak gram w gierki (z zaciemniona sceneria np. codnemned , call of duty /nocne misje /
to jakosc obrazu strasznie sie pogarsza tzn. twarze nie sa wyraziste , kolory jakies dziwne , nienaturalne ... Od jakiegos czasu zastanwiam sie nad kupnem VGA ale nie chce wyrzcic kasy w bloto i prosze o opienie kogos kto testowal kable , a nie tylko przupuszcza badz opiera sie na artykulach innych .
pzdr
 

bartez

New member
A jaki masz telewizor ? Ja gralem na orginalny kablu takim jaki dostalem z konsola w wersji premium i nie mam takich problemow o jakich piszesz.

Wczoraj umarl moj xobx 360:( ring of death:( w piatek ide do MM wymienic trzymajcie kciuki.

pozdrawiam
 
Do góry