Jaki kabel?

kaziorfcb666

New member
Component czy HDMI do Xboxa360

mam pytanie odnosnie podlaczenia Xboxa 360 do telewizora LCD , ktory kabel sie lepiej nadaje do tego , component czy HDMI .... xbox 360 arcade z hdmi oczywiscie a lcd to PANASONIC TX-32LX80 .... przydałaby sie opinia od kogos kto juz testował oba kable ... a moze jest jeszcze jakis inny kabel ??

z góry dziekuje za podpowiedzi
 

beamer

Banned
Zdecydowanie HDMI. Po pierwsze cyfrowy kabel HDMI jest tańszy (19 zł na allegro) niż dobrej jakości analogowy kabel component (jakieś 100 zł). Po drugie, nawet najdroższy kabel component nie gwarantuje braku zakłóceń, a każdy kabelek HDMI, choćby za 19 zł, gwarantuje idealny, czysty, pozbawiony zakłóceń analogowych, pełny żywych barw obraz cyfrowy.

Xbox 360 ma HDMI 1.2 i nie obsługuje Bluray ani Dolby Digital TrueHD oraz DTS Master Audio. Więc wystarczy byle jaki kabelek HDMI z certyfikatem przepustowości tylko 1.2.
 

Peek

New member
Bez reklam
Ja tam różnicy między Componentem a HDMI nie widzę.

Niektórzy mówią, że jest ogromna Oo.

Ja X'a mam na Componencie, bo w TV nie miałem juz wolnego HDMI i jest bardzo dobrze.
 

beamer

Banned
Tak ale kabel HDMI kosztuje 19 zł, a dobry component ze stówkę, a i tak nie daje 100% szans na brak zakłóceń jak HDMI.

Component wymaga też dokupienia kabli audio, a tymczasem 1 kabelek HDMI puszcza audio i obraz jednocześnie.

W Xbox'ie nie ma Bluray i jakości obrazu HDMI 1.3 deep color jak w Playstation 3, ale z uwagi na powyższe i tak warto Xbox'a podłączyć pod HDMI.
 
Ostatnia edycja:

sibkods

New member
Autor ma zepwne wersje Premium z Componentem. Chodzi mu o to czy jest sens inwestowac w HDMI.
Ja równiez się zastanawiam, mam xobx360 podłączonego Componentem do monitora 22". Obraz jest troche postrzępniony i jakby troche nieostry. Jest towina tego kabla? Hdmi poprawiłby obraz?

Component wymaga też dokupienia kabli audio, a tymczasem 1 kabelek HDMI puszcza audio i obraz jednocześnie.
Przy tym kablu są już 2 Cinche audio.

Xbox360 obsługuje DD 5.1
 

beamer

Banned
Czyli masz 2 chinche audio i 3 chinche video na jednym kablu. Duszki ktore widzisz mogą właśnie pochodzić z zakłóceń. Kabel HDMI załatwi sprawę w cenie 19 zł.
 
Ostatnia edycja:

kaziorfcb666

New member
jakis czas temu kupilem sobie wlasnie kabelek HDMI i spisuje sie bardzo ale to bardzo dobrze , jego obecna cena na allegro to 11 zł za 2 metry takze nie ma co kombinowac ... jezeli ktos ma tv z hd i xboxa360 z hdmi to nic tylko grac ....... dzieki za pomoc
 

komzik

Member
witam

postawilem sobie komputer htpc. Ale ze mam dosc stary TV to narazie jedyna opcja podlaczenia komputera do TV jest kabel VGA.
Jaki kabel w rozsadnej cenie (nie zawsze najdroższe znaczy najlepsze) byscie polecili ?
 

korulas

New member
Witam. Podłączyłem do telewizora Samsung LE32B350 360'tkę za pomocą kabelka hdmi/hdmi obraz pierwsza klasa...ale nie mam dźwięku;/, wiecie może czym to jest spowodowane ?, dla jasności, mam kabelek easytouch 2m , ma ktoś jakiś pomysł ?, podłączałem również kabel VGA jotech - nie moge dać linków bo nie mam 5 postów ...
ale obraz jest jakby wyblakły i przesunięty w prawą stronę, sprawdzałem na każdej rozdzielczości i nic to nie daje no i po za tym na VGA też nie mam dźwięku...pomocy ;d

aha no i sprawdzałem też na LE19A650A1 ta sama sytuacja... dodam jeszcze, że na monitorze samsung syncmaster 2043bw obraz na kablu VGA jest idealny
 

Medaaard

New member
Panowie, mam pytanie. Czy kabel o nazwie: Big Ben Kabel HQ HDMI 1.3 przeznaczyny dla obu platform (PS#, XBox360) to dobry wybór? Chodzi mi o jakość, nie o cenę (ok. 90 zł). Czy takie kable dla obu konsol działają równie dobrze jak te stworzone z myślą tylko o konkretnej konsoli?
 

Akozz

New member
Przy podłączaniu Xboxa do monitora LCD przez HDMI>DVI lepiej kupić kabel HDMI i przejściówkę HDMI/DVI czy od razu kabel HDMI/DVI ? Jest jakaś różnica w jakości ?
Czy jest różnica jakości między tanimi a drogimi kablami HDMI/ przejściówkami

Oraz czy nie będzie problemu jak podłącze do monitora obraz przez HDMI>DVI a dźwięk przez kabel bigbena z zakończeniem VGA ? ( bigben by był podpięty do złącza audio o ile by sie zmieścił i bym brał z niego tylko dźwięk) ?
 

kinzo

New member
Nie powinno być różnicy pomiędzy kablem HDMI>HDMI+przejściówka a HDMI>DVI. Jeśli kupisz HDMI+przejściówka będzie to bardziej uniwersalne rozwiązanie. Jeśli będziesz używał kabla tylko do x360 i będzie podłaczony na stałe kup Hdmi>Dvi.
Nie kupuj drogich kabli HDMI, taki za 20 zł w zup ełności wystarczy. Nie ma róznicy w jakości obrazu przesłanego przez HDMI za 20 czy 100zł jak w przypadku kabli analogowych.
 

Dyru

New member
Mam zamiar kupić ten kabel "HDMI AV" kabel ma służyć do podłączenia tv z xboxem, telewizor LE32650

1. Czy jest to dobry wybór?
2. Czy za takie pieniążki kupię coś lepszego? (119)
3. Jaki polecasz kabel? oczywiście w rozsądnej cenie

Z góry dzięki pomoc
 

raktut

New member
Mam zamiar kupić ten kabel "HDMI AV" kabel ma służyć do podłączenia tv z xboxem, telewizor LE32650

1. Czy jest to dobry wybór?
2. Czy za takie pieniążki kupię coś lepszego? (119)
3. Jaki polecasz kabel? oczywiście w rozsądnej cenie

Z góry dzięki pomoc

Nie podałeś ceny. Najlepiej to kup dekoder Hdmi na AV.
 
Do góry