Xbox-360 i problem z zbyt niskim poziomem głośności, a moje rozwiązanie.

CrystalEye

New member
Od niedawna jestem bądź co bądź „szczęśliwym użytkownikiem” głośników Genius SW-HF5.1 6000, które to dostałem na urodziny. Mój problem polega na tym, iż poziom głośności jaki idzie z xbox-360 do moich głośników jest zbyt niski, o wiele za niski ! co w konsekwencji zmusza mnie do zwiększenia poziomu głośności, do więcej niż połowy mocy na moich głośnikach. Rozwiązanie to mogłoby się wydawać za rozsądne i przydatne ale nie w moim wypadku bo, gdy przekroczę więcej niż połowę mocy moich głośników, subwoofer zaczyna wydobywać z siebie „zgrzyty” i „pierdnięcia”, gdy woofer – głośnik niskotonowy musi popracować. Dzieje się to tylko w grach, nigdy w muzyce i filmach ponieważ jak ogólnie wiadomo poziom głośności można regulować z poziomu odtwarzacza czy to w muzyce, czy filmach, w xbox-sie 360. Ktoś zapewne powie, że mogę regulować sobie „poziom głośności” w opcjach gier, tak to prawda ale daje mi to znikomy efekt – żaden, bo gdy ustawie głośność na maxa w opcjach, w grze i tak jest cicho jak cholera. Dodam jeszcze, iż xbox- 360 jest podłączony do głośników poczynając od Oryginalnego audio adaptera XBOX 360 MICROSOFT, a potem kabelkiem RCA do subwoofera, tak abym miał stereo, bo moje głośniczki nie posiadają wejścia optycznego, więc o systemie 5.1 mogę zapomnieć i o kabelku TOSLINK. Co więcej, „X-a” mam podłączonego do monitora, więc opcja z podpięciem go do „normalnego TV” i regulacji głośności z poziomu TV niestety także odpada, a szkoda bo tak miałem kiedyś i wszystko było ok.

Prawdopodobne rozwiązanie:
Zakupić coś takiego: "Mikser Behringer Xenyx 502 Phantom" i regulować, a co więcej zwiększyć poziom głosu z „X-a” na wyżej wspomnianym urządzeniu a potem do głośników, tak aby nic mi nie „pierdziało” bo wtedy nie musiałbym podgłaszać głośników do więcej niż połowy mocy. Jest to sensowne rozwiązanie ??? zaproponował mi je konsultant z „pomocy technicznej firmy Microsoft” do którego miałem przyjemność zadzwonić. Chłopina nie był pewien swojego pomysłu dlatego pytam was, czy będzie ok jak tak zrobię ???
 
Do góry