XBOX z USA - plusy i minusy

Duris

New member
Zastanawiam się nad zakupem XBOXa z Kinect w USA. O ile z zakupem i przesylka problemu nie bede mial (kupowalem tam juz sporo) o tyle zastanawia mnie tylko sprawa techniczna. Wiem, wiem... gry bede musial miec tylko z USA (co mi odpowiada m.in ze wzgledu na nizsze ceny) lub region free. Ale chodzi o ...

1) z podlaczeniem do TV raczej problemów byc nie powinno bo wiekszosc system NTSC czyta, chyba ze jestem w bledzie i jezeli widzicie jakies problemy z obrazem na naszych TV to bede wdzieczny za info,

2) zasilanie, a wlasciwie to to, że u nas 230V a tam 110. Niech mnie ktos wyprowadzi z bledu jak cos zle mysle. W przypadku zakupionego tam laptopa HP zasilacz pracowal w przedziale 100-240V na wejsciu i 19V na wyjsciu. Wiec musialem zmienic tylko kabel zasilajacy na europejska koncowke i zasilacz byl ok. Rozumiem, ze zasilacz w xboxie tez na wyjsciu ma jakis mniejszy prad, ale ze caly zasilacz z USA moze na wejsciu nie miec przedzialu 100-240V to musze dokupic tylko zasilacz przydatny do pracy w w/w przedziale na wejsciu i tyle na wyjsciu ile potrzebuje xbox.

Czy gdzies się myle ? Jak sa jeszcze za i przeciw takiemu zakupowi. Bede wdzieczny za info.
 

maxan

New member
Bez reklam
Dobrze myślisz(co do zasilacza dokładnie nie wiem czy sam kabel czy cały zasilacz -ale jedno z dwóch - jeśli cały zasilacz to raczej nie zaoszczedzisz nic, a nawet może przepłacisz!)...a co do za i przeciw ..w Polsce/Europie też można tanio zakupić gry ebay/allegro ...konsole można dostać także bardzo tanio nawet w Polsce nie trza ściągać ze stanów czy UK(wystarczy zmienić kabel) - na moje zabieg jaki chcesz dokonać jest nieopłacalny. Ja bym kupił Europejska wersje konsoli (PAL) a nie bawił sie w zaoszczędzenie 50zł?!
 
Ostatnia edycja:

Duris

New member
Co do cen to nie wiem czy tylko 50zł. Na dzien dzisiejszy 250GB XBOX 360 z Kinect i Kinect Adventures Game (2 gry) oraz wireless controller (1 szt) jest w zwyklym Targecie, czyli cos jak u nas Real (bez promocji) za 299 USD, co na PLN daje jakies 940zł. Na Allegro znalazlem to samo za 1350zł. Wiec róznica 400zł. No i gry. Zwykla Kinect Sports 2 tam mozna kupic za średnio 20 USD (w promocji Kup 2 + 1 gratis). Bez promocji to ciut wiecej. Czyli podstawowa gra za 65 a u nas 125, czyli roznica 60zł.

Zresztą może ja źle myślę i człowiek uczy sie na bledach, ale jedynie chodzi mi o to, jak jest z tym pradem. Mozecie mi podpowiedziec w europejskiej wersji jakie jest INPUT na zasilaczu co leci juz do konsoli ?

PS. Aha. Nie mialem nigdy do czynienia z zadna konsolą, teraz chcialem kupic dla żony i dziecka :)

PS2. I jeszcze jedno. Jezeli jest łysa konsola pod wzledem dysku, tzn ten z 4GB to glownie na czym bede stratny ?
 
Ostatnia edycja:

maxan

New member
Bez reklam
Twoja decyzja...
A co do pytania konsoli bez dysku bym nie kupił (wszak ma 4GB ale to dużo za mało)... pierwsza sprawa to brak możliwości ściągania demek/dlc gier(zarówno zwykłych jak arcade -niektóre to perełki) z xbox live ...2 wada równie ważna - brak możliwości instalacji gier na dysku - grając z płyty xbox jest dużo głośniejszy i może Ci się zdarzyć iż porysuje płytkę (choć przy odpowiednim użytkowaniu nie powinien) do tego takie gry jak np. battlefield 3 ma dodatkowe tekstury na płycie do instalacji na dysku (bez nich wygląda dużo gorzej) , inny przykład GTA 4 - ginące tekstury przy grze z płyty (przy szybkiej jeździe). Pewnie jeszcze jakiś minus by sie znalazł...
Na moje dysk to bardzo ważna sprawa... ale jeśli wyżej wymienione 'utrudnienia' Ci nie przeszkadzają to możesz brać bez dysku...
 

redlum

New member
Bez reklam
nie zapominaj o taxie - wszystkie ceny w usa są podawane bez taxu - a ten jest doliczany w kasie - np w NY jest to 8.875%

Jeśli zaś kupujesz wysyłkowo - to przy kwocie $300 doliczą ci cło i VAT na polskiej granicy
 

Duris

New member
redlum: pisałem że "z zakupem i przesylka problemu nie bede mial" wiec w tym twierdzeniu zawiera sie wszystko o czym wspominasz. A TAX nie jest naliczany w kazdym stanie więc tego problemu nie ma. Na Amazonie z taxem sie nie spotkalem przy wysylce do IL lub MA. Zreszta, mnie bardziej techniczne sprawy interesowaly a nie logistyczne.
 

redlum

New member
Bez reklam
pisze o tym taxie - bo się nieźle naciąłem - kupowałem w ToysRus w NY; więc nie dość ze musiałem dopłacić niecałe 9% taxu - to jeszcze w Polsce musiałem za 100zł kupić transformator - na na dodatek europejskie wersje gier mi nie chodziły... (NTSC region)
 

Duris

New member
Dlatego też mam teraz mega myśleniówe. XBOXa chciałem z Kinect, nie jako konsola dla mnie, ale dla dzieciaka i żony. Z grami wiem, że będę musiał je z USA ściągać (te z region free z Europy tez nie pojdą ??). Znowu troche poczytalem i PS3 jest jakims wyjsciem dla mnie, bo w tym przypadku na europejskiej wersji konsoli odpale tez gry z USA (nie ma rozgraniczen geograficznych), ale jakos to MOVE do mnie nie przemawia. I bądź tu mądry człowieku...
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Ja nie załapałem po co Sciągać do Europy ze stanów konsole Która będzie mieć tamtejszy region i bezużyteczne zasilacze ?
 
Do góry