Xbox 360 a częstotliwość odświeżania na tv?

garzew2

New member
Witam. Chcę kupić tv, który będzie podłączony również do konsoli. Ostatnią będąc w mediaexpert rozmawiałem na temat odpowiedniego tv pod konsole. I tu się zdziwiłem ponieważ pracownik stwierdził że xbox wyświetla obraz tylko w częstotliwości odswieżania 50Hz i nawet jeżeli będe posiadać tv 100 hz to i tak konsola przestawi obraz w tryb 50hz.:shock:
Czy to prawda czy może coś pokręciłem i źle zrozumiałem?
 

Fatal1ty

New member
Przede wszystkim koleś nie wie co mówi, bo gry z konsoli Xbox360 mają 60hz a nie 50!
Co do 100hz to tez nie bardzo rozumiem co on wygaduję, bo ta technologia w LCD/LED polega na tym, że TV dorabia więcej klatek i przez to obraz wydaję się być płynniejszy. W grach to generalnie nie ma większego znaczenia.
 

garzew2

New member
Dzięki za wyjaśnienie. Czyli jeżeli wybrałbym tv np ue37d6100 200Hz CMR to obraz miałbym wyświetlany z częstotliwością 200 klatek czy 60? Bo w tym tv o ile wiem to matryca jest 100hz a drugie 100 klatek jest generowane przez system telewizora.
I czy tak samo jest w przypadku filmów i programów telewizyjnych tzn. obraz nadawany jest w 60hz a telewizory generują dodatkowe klatki?
 

mataman

New member
Bez reklam
Tak generują ale nie dość ze wyglada to jak teatr telewizji to w grach moze przeszkadzać przez dodatkowe opóźnienie (input lag). Zasada jest prosta, kiedy grasz wyłączasz wszystkie polepszacze obrazu w tv.
 
Do góry