XBOX nie czyta płyt

casanova07

New member
Witam, miał ktoś sytuację, że nie czytało mu płyt?
Ja mianowicie już to aż dwukrotnie doświadczyłem :/
Jedną grę odesłałem sprzedawcy (FORZA3) a drugą (WWE) dziś rano zainstalowałem i poszła na lajcie, wczoraj sie zacinała a instalacja wogóle nie chciała ruszyc. (dziś wieczorem jeszcze spróbuje pograc w nią i zobacze co i jak)

Komunikat który przy instalacji był to typu "sprawdz czy płyta nie jest zarysowana lub zanieczyszcona, przetryj szmatką.."

Czym to może byc spowodowane?
 

damiantc

New member
może to być wina płyty lub lasera
jeżeli jest tak jak piszesz ze inne gry także nie działają prawdopodobnie jest to wina lasera ale spróbuj płyty dokładnie wyczyścić jakąś miękka ściereczką (np. ta do czyszczenia matryc) chusteczką lub oddaj do regeneracji jak to nie pomoże to zostaje serwis albo samemu zabrać się do czyszczenia lasera nie wymaga to jakiś ogromnych zdolność miałem podobna sytuacje jakiś czas temu minęła gwarancja itd. wiec sam wyczyściłem :) Xbox gra i buczy czyt. działa tak jak powinien
 

casanova07

New member
Właśnie mam SLIM, baa właśnie świeżo co kupioną, jeszcze miesiąca nie ma.

Gra ta druga mi śmiga i nie mam od tamtego czasu żadnych problemów, gry poinstalowałem wszystkie na dysku, więc nie powinienem miec problemów nimi.
Jedynie tą co wysłałem to czekam na opinie, może to rozwiąże problem "jeśli napiszą, że działa" (choc sprawdzałem ją wiele razy)

PS. Podobno, wkładając swój dokupiony dysk do X SLIM, zrywa się plombę i traci gwarancję, ktoś też takie coś wyczytał? :>
 

Peek

New member
Bez reklam
A ja dzisiaj doświadczyłem sytuacji takiej:

Od kilku dni występował problem u mnie na 360 z komunikatem "Błąd. Nie mozna odczytać płyty", jednak było to bardzo rzadko więc potraktowałem to jako jakis błąd i włączałem grę drugi raz. Dzisiaj zaczęło to się dziać na każdej grze (z każdej gry wychodziło własnie z tego powodu).

Xboxa nie mam już na gwarancji (pierwsza wersja, jeszcze bez HDMI), więc go rozebrałem w celu wyczyszczenia lasera. Wyczyściłem spirytusem i wacikiem do uszu i co? i nic... Teraz już nie czyta mi żadnej płyty, tylko jest komunikat "Otwórz napęd" zamiast "Zagraj w grę". W dodatku za mocno skręciłem obudowę i napęd mi rzęzi jeśli nie ma w środku płyty... Warto nadmienić, że przedtem zakupiłem płytę czyszczącą Emtec (koszt 15zł). Oczywiście to też nic nie dało.

Zapewne muszę wymienić napęd lub laser, jednak napęd to aż 180zł, a laser co prawda 50, ale pewnie nowych nie sprzedają...
 

Peek

New member
Bez reklam
O dziwo wczoraj go rozkręciłem (włącznie z napędem, żeby sprawdzić czy dam rade sam wymienić laser na nowy) i dzisiaj już zrezygnowany go składałem, bo miałem go zawieźć do serwisu, ale myśle a co tam i tak jutro jade to podłącze go sobie jeszcze teraz i... chodzi jak złoto, czemu? nie mam pojęcia! ale ważny jest efekt! ;)
 

Peek

New member
Bez reklam
Tak naprawde dalej nie wiem co się stało, czytałem gdzieś, że ten laser można jakoś regulować, może niechcący coś tam przesunąłem (rozkręciłem też napęd) a może po prostu spirytus odparował i laser wysechł i jest czysty.

Tobie radziłbym wysłać X360 na gwarancje do Microsoftu ja wysłałem z 2 lata temu jak mi się pokazały 3 czerwone diody, naprawili a do tego jeszcze wymienili napęd na nowszy ;)

Ja jakbym miał na gwarancji to już dawno bym wysłał, bo to jest door-to-door czyli zabiera od ciebie kurier i po naprawie przywozi ci kurier. Sam broń Boże nie grzeb skoro masz nowego to wyślij na gwarancje, ciekawostka - dzwoniłem ile kosztuje naprawa w Microsofcie i niezależnie od tego co się zepsuło to płacimy 90 lub 110 euro.
 
Ostatnia edycja:

casanova07

New member
w gwoli wyjaśnienia konsolę wysłałem do serwisu i w ciągu 2tyg była z powrotem u mnie i teraz nie ma żadnego problemu :)
Jedynie szkoda, że szybciej tego nie zrobiłem ;)
 

Calcio23

New member
gdzieś wyczytałem że najlepiej kupić używanego Xboxa z dyskiem twardym gdyż wtedy napęd jest w super stanie, czy jak ktoś gra z płyt a nie z obrazów to napęd się dużo szybciej zużywa ?
 

TVmanko

New member
Kombinowanie z własnoręczną naprawą lasera czy DVD może skończyć się fatalnie. najlepiej wysłać do serwisu a jak po gwarancji to szukać jakiś firm naprawiających konsole a tym wcale nie jest tak mało.
Na favore.pl można ich masę znaleźć z różnych części kraju
Naprawy Xbox i PS3
Ale głownie w duzych miastach Warszawa, Wrocław itd.

Swoją drogą Xbox jest jakość stosunkowo drogi w stosunku do PS3, a tą konsolkę można kupić na wyprzedaży już za 950 zł z dyskiem 320GB. M$ daje póki co tylko 250 GB.
 

lukijbl

New member
.

Witam , ja rowniez mam xboxa od ponad miesiąca ... Około tydzien temu czytnik plyt nie chcial czytac plyty ale jak otworzyłem i zamknąłem czytnik gra sie uruchamiala . 3 dni temu próbowałem w rozne sposoby wlaczyc gre (bawilem sie 30min) ale odpaliła ... Wczoraj juz wgl nie chciało przeczytac zadnej gry lecz gdy włożyłem płyte z filmem to wszystko normalnie sie włączyło . Zapomniałem dodać ,ze jak wloze plyte i chce grac to gra tak jakby sie chciala wlaczyc ale pojawia sie napis XBOX 360 na bialym tle i takie menu jak bylo przy ogladaniu filmu ... Wszystko orginalne nic nie przerabiane
 

maxan

New member
Bez reklam
Witam , ja rowniez mam xboxa od ponad miesiąca ... Około tydzien temu czytnik plyt nie chcial czytac plyty ale jak otworzyłem i zamknąłem czytnik gra sie uruchamiala . 3 dni temu próbowałem w rozne sposoby wlaczyc gre (bawilem sie 30min) ale odpaliła ... Wczoraj juz wgl nie chciało przeczytac zadnej gry lecz gdy włożyłem płyte z filmem to wszystko normalnie sie włączyło . Zapomniałem dodać ,ze jak wloze plyte i chce grac to gra tak jakby sie chciala wlaczyc ale pojawia sie napis XBOX 360 na bialym tle i takie menu jak bylo przy ogladaniu filmu ... Wszystko orginalne nic nie przerabiane
Od tego jest gwarancja...radziłbym z niej skorzystać ;)
 

casanova07

New member
a co to ma za znaczenie skąd jest?

Wypełniasz formularz na stronie MS i wysyłasz do nich konsole (jeśli dobrze pamiętam na ich koszt nawet) i w ciągu ~ 2 tyg. masz z powrotem naprawiony :)
 
Do góry