Problemy, pytania, watpliwości - XBOX 360

casanova07

New member
1. Mam problem z połaczeniem się z usługą live. Wszystko niby skonfigurowane odpowiednio na routerze, porty odblokowane, a podczas łaczenia się z xbox live wyskakuje komunikat:
"Możesz połączyć się z usługą Xbox LIVE, lecz bieżąca konfiguracja sieciowa może ograniczać zakres dostępnych elementów"
zółty wykrzyknik na lini sieć - X live
Mimo połaczenia się sa problemy z pobraniem odpaleniem czegokolwiek, czyli nici ze sciągnięcia sobie gry i pogrania :(
Umie ktoś pomóc mi?

2. Punkty M: Setki gier za 39,90 zł!!! W 2 MINUTY OD ZAKUPU (1492535016) - Aukcje internetowe Allegro
Jak się ma to do legalności (w ofercie X nic takiego nie ma, punkty na dobe) czy to jest skuteczne u każdego czy zależne od czegoś, jeśli ktoś wie jak to działa dokładnie lub korzystał też niech wspomni.

3. Majac xboxa 360 w wersji z 4gb, po ściągnięciu kilku gier, już brakuje miejsca i jakie wtedy są opcje do rozwiązania? Najlepiej jakby dało sie podpiąc swój dysk np. 1tb, ale z tego co przejrzałem sięc to nei jest takie proste, wręcz chyba nie do wykonania, oczywiście nie wchodzi tu opcja narażania się bana lub itp.

PS. Oczywiście jestem laikiem, dopiero zakupiłem konsolę i pierwsze-statnie dwa dni to po prostu wnerw na maxa
 

dragon_2009

New member
odp.1 czy założyłeś konto i masz ID live?
odp.2 gry są zakupione z kradzionych kart kredytowych.
odp3. możesz podpiąć max 16GB (tyle widzi xbox) lub dokupić HDD 250GB
 

casanova07

New member
odp.1 czy założyłeś konto i masz ID live?
odp.2 gry są zakupione z kradzionych kart kredytowych.
odp3. możesz podpiąć max 16GB (tyle widzi xbox) lub dokupić HDD 250GB

1. O to Ci chodzi?

Uploaded with ImageShack.us

2. Ok, ale czy jest to wykrywalne przez microsoft'a, czy jest możliwość otrzymania bana?

3. 16gb w postaci pena (to znajde takiego na chacie) Przy pobieraniu jest opcja wyboru zapisywania (pen czy hd X)
I co jeśli pójde z tym penem i podepnę go u kumpla, lub jeśli pliki z niego skopiuje sobie na innego?

PS.
4. http://allegro.pl/250gb-dysk-250-gb-xbox-360-slim-mozliwa-obudowa-i1481372546.html To jest sprawdzony dysk? cenowo idzie sie skusic, tym bardziej jak zdałem sobie sprawę, że bedzie niezbędny.
Gwarancja czy coś przy podmienieniu / dołożeniu nie jest naruszana?

5. Czy jak nie ma na okładce napisu "xbox live" to znaczy, że nie można gra przez siec, czy dana wersja gry nieudostepnia, czy na chwile obecna nie ma opcji live
http://www.ultima.pl/fifa_11_pl/i8986/
bo w poprzednich pozycjach fify miały opcję live, więc mnie dziwi to jeśli by nie miało by w tej?
 
Ostatnia edycja:

dragon_2009

New member
odp1. oto chodziło. sprawdź tutaj:

Connection Issues

odp2. bana dostaniesz tylko za przerobiony napęd w konsoli.
odp3. zależy jakie pliki.
odp4. sprawdź jakiej firmy jest dysk. tylko WD albo oryginalny Microsoft.
odp5. napis na okładce z przodu nie ma znaczenia. z tyłu jest napisane czy dana gra obsługuje multiplayer'a
 

A...

Member
Jeśli jesteś trochę obcykany w komputerach, to możesz sobie kupić za 135 zł dysk WD Blue Scorpio 250 GB, podłączyć do kompa, sflaszować go HDDHACKRem. Do tego dokupić obudowe za 20 zł z Chin i za 155 zł masz normalny dysk z obudową. Obudowa oczywiście nie jest konieczna. A jak tego nie potrafisz ogarnąć, to kup taki na allegro już sflaszowany i będzie ok.
 

casanova07

New member
Jeśli jesteś trochę obcykany w komputerach, to możesz sobie kupić za 135 zł dysk WD Blue Scorpio 250 GB, podłączyć do kompa, sflaszować go HDDHACKRem. Do tego dokupić obudowe za 20 zł z Chin i za 155 zł masz normalny dysk z obudową. Obudowa oczywiście nie jest konieczna. A jak tego nie potrafisz ogarnąć, to kup taki na allegro już sflaszowany i będzie ok.

A instrukcja do tego? I stosujemy go jako pendrive potem?
Wymiana/dołożenie dysku to strata gwarancji, bo trzeba rozkręcić, jak z punktu regulaminu to nie wiem.
Do zewnętrznego chyba nie powinni się przyczepiać?

Na razie zrobiłem wg poradnika z jakiegoś forum, ale to zły patent, bo pozwala niby na jednym dysku więcej niż 16gb pamięci użytkowej, ale to trza sie łączyć pod kompa i przemieniać, które 16gb ma widzieć, a to uciążliwe i dużo czekanie.

Więc interesuje mnie twoja propzoycja - instrukcja
Żałuje, ze nie wziąłem z większym dyskiem, bo miałbym spokój z tym na dłuugo, niestety nie rozeznałem sie, że z tym komplikacje będą..


PS.
Macie mail kontaktowy do polskiego oddziału Xboxa, bo chce się upomnieć o ten brak golda na start.
 
Ostatnia edycja:

dragon_2009

New member
wkładając dysk czy do slima czy do klocka nie tracisz gwarancji bo nic nie rozkręcasz. w każdym X dopinasz/wpinasz do złącza dysk i już.
 

casanova07

New member
Do x360 się dopina, tak.

Ale do najnowszej wersji x360 Slim tu nie ma dopinania. I nie widzę żadnej tu niby szufladki gdzie się by coś wsuwało...


PS.
Oczywiście temat tyczy się XBOX 360 SLIM gdyż wcześniej jeszcze nie byłem wtajemniczony, że jest różnica między x360 a x360slim
 
Ostatnia edycja:

casanova07

New member
No i git. o to chodziło :)
Kwestia czy musi byc tam włożony dysk Microsofta, czy obojętnie jaki (dla formalności, żeby potem nie miec nieprzyjemności)

Kwestia wiodąca, nadal nie rozwiązałem problemu z połączeniem z X Live, wylogowuje mnie co chwile.
 

mataman

New member
Bez reklam
Nie musi być oryginalny m$, wystarczy taki ja podalem wczesniej. Co do live to jak masz podpietą konsole i pod co? Jaki net?
 

casanova07

New member
bezprzewodowo do routera liknsys (bodaj WRT54G(C), mówie z pamięci), porty odblokowane, wszystko ręcznie wprowadzone.
Net mam osiedlowy, "kablówkowy"

Konfiguracje przeróżne robiłem z kumplem i zdecydowaliśmy na zakup nowego routera, który jest wśród modeli zalecanych na stronie Microsoftu.
 

casanova07

New member
Jutro będę ustawiał i zobaczymy co się zmieni.

Swoją drogą znacie jakieś konkretne forum o tematyce tylko Xbox, polskie.
(pomijam to oficjalne, bo tak jest tego o miliony za dużo i nie po polsku)
 
Do góry