TV czy Monitorek pod PCta i Xbox360

jurk

New member
Witam Wszystkich!
Jestem nowym forumowiczem i na przysłowiowe "dzieńdobry" mam dylemat .
Otóż planuję zakup nowego PCta (wezmę coś z intela , i5 najlepiej jak wystarczy funduszy ;)).
W kwesti puszki to już w zasadzie wszystko ustaliłem ,ale zaczyna się problem , ekranik do niego ...
Planowałem przeznaczyć na niego około 600 zł , przeskanowałem sieć w poszukiwaniu informacji co do rozdziałki :szukaj: ,doszłem do wniosku ,że za te pieniążki mam do wyboru 19" 4:3 LCD albo 24" 16:9 LCD lub LED . No dobra w takim razie myśląc logicznie ,skoro nie mam dostępu do "kwadraciaków" z przekątną +20" to analogicznie bardziej opłaca się monitor 16:9 , wyższy od 19" 4:3 i szerszyyy i w standardzie full hd pod filmy i gry od razzu.

I tu zaczyna się kolejny problem , w domu mam TV Samsung plazma 50" , niedawno kupiony ,elegancki ,perełka ,kabel HDMI i jazda :) Filmy w jakości HD aż się wylewają z ekranu ^^

Jednak sam w domu nie mieszkam ... i w ciągu dnia nie mam zbytnio czasu na podłączenie mojej konsoli X360 i jakby nie patrzeć jade na 29" grundingu kineskopowym 4:3 , echh..

Pomyslałem ,że ostatecznie do puli moge dorzucic jeszcze 500zł ,to będe dysponował kwotą 1000-1200 zł.

Prawdę mówiąc tyle już się naczytałem opini na różnych forach ,że kompletnie straciłem głowę...

Na codzień monitora potrzebuję do internetu , oraz programów typu pajączek ,office itp. Graficzne programy wyorzystuję sporadycznie na poziomie podstawowym więc nie ma tutaj problemu .
Do gier mam Xa , a do filmów plazmę .

Co byście mi doradzili ?
W grę wchodzą :
A) monitorki 4:3 19" + lub 16:9 24"+ (najlepiej LED) w kwocie do 700zł
B) monitorki 27" 16:9 + lub 4:3 (jeśli coś wyczarujecie większego) albo TV LCD z tym że w kwocie do 1200zł


Z góry dziękuję za opinie i rady .
Pozdrawiam :)

A i warto dodać ,że wcześniej pracowałem na monitorku 15" 4:3 i 1" 16:9 ^^ więc zmiana będziew dla mnie szokiem :p
A odległość w jakiej pracuje to około 50+cm .
Jeżeli miałbym nowy nabytek wykorzystywać do Xa to w odległości około 2-3 metrów.
 

team

New member
Bierz 16/9 to jedno a do x-a ja gram na 32 i z 2-3 m jest w sam raz.
Polecam TV kupić jak za ponad 1000zł chociaż by 26' jakiegos HD.
 
I tak wiele gier nie śmiga w pełnym 1008p to przegraj to na takim sprzęcie na jaki Cię stać! Liczy się software, a nie hardware! Zadowolony byłem z rosyjskiego telewizora ELECTRON kiedyś i pegasus'a! Grało się na dwa telewizory na imprezkach!
 

crimson-pirate

New member
to juz wiem skad adventure island w avatarze :) klasyk.
a co do HD czy full Hd to ja jednak bralbym FH , majac na mysli tylko i wylacznie konsole nowej generacji , coraz glosniej sie mowi o ps4 czy nowym iksie. Byc moze za rok , dwa wlasnie full hd bedzie standartem i wtedy tv z FH sie przyda.
 
Do góry