Inne zastosowanie Xbox 360

afflux

New member
Witam zastanawiam się nad kupnem konsoli i tutaj mam pytanie.
Jakie są jeszcze zastosowania tej konsoli poza grami oczywiście, czy można przeglądać za jej pomocą internet w całości czy tylko wybrane serwisy, zastanawiałem się nad PS3 ale Xbox bardziej mi pasuje pod względem dostępnych tytułów gier, a nie potrzebny mi napęd blu-ray bo takowy posiadam.
Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.
Pozdrawiam.

P.S. Nie odsyłajcie mnie do czytania wątku ponieważ jest tego masa a pan google niewiele pomógł.
 

edi7777

Member
Na xboxie nie da się przeglądać stron www, a żeby pograć na live trzeba albo kabel podłączyć albo dokupić taką przystawkę do łączenia się z wifi (koszt bodajże ~150zł). Generalnie to można pograć w gry, posłuchać muzyki i obejrzeć film. Pełno jest różnych wypowiedzi w internecie, ja jednak uważam że wszystko sprowadza się do tego że gry na xklocka są łatwo dostępne jako "spiracone" - nie dużo zajmują, konsolę się łatwo i tanio przerabia no i to wszystko łączy się z zerowymi wydatkami po zakupie konsoli. Może poza płytami dvd+DL (10zł). Myślę, że tylko dlatego xbox może górować na PS3 dla potencjalnych nabywców nie przejmujących się specjalnie kwestiami prawnymi czy moralnymi związanymi z piractwem. Na PS3 trzeba liczyć się w tej kwestii z wydaniem na każdą grę około 100zł, a film BR około 60zł. Aha, i żadna z tych maszynek nie radzi sobie jakoś super z odtwarzaniem filmów z napisami w formatach .txt nagranych z kompa... tyle ode mnie. Pozdrawiam i życzę zadowolenia z wyboru:D
 

afflux

New member
Dzięki za odpowiedź edi7777. Jednak poświęciłem trochę czasu i poczytałem to i owo o xbox i niestety postanowiłem zakupić konkurenta w postaci PS3. Przeważył fakt dostępności online i multi po sieci (bardzo się ceni microsoft aby kazać płacić za to swoim użytkownikom), szkoda mi tylko że nie pogram w kilka gier tylko na BOX-a (szczególnie Forza).
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
 

crawford

New member
Nowe Xbox 360 Slim mają już WiFi, ale dostęp do netu jest ograniczony i tylko Live po wykupieniu abonamentu Gold.
Ja dodatkowo używam jako odtwarzacza Media Center. Mam materiały zgromadzone na kompie (filmy własne SD i full HD, zdjęcia oraz inne filrmy) i odtwarzam jes na konsoli podłączonej do TV w salonie. Potrafi sobie nawet włączyć kompa aby mieć dostęp o biblioteki Video, filmu czy zdjęć :popcorn:
 

casanova07

New member
Jeśli nie interesuje Cie gra w sieci (czyt. granie na piratach) to jaki problem z tym, że Microsoft sobie coś każe płacić. Jeśli chcesz grać przez sieć, to te 109zł za roczny abonament to chyba nie jest jakaś duża kwota, jak Cie stać na konsolę ;p
 

edi7777

Member
Nawet jak kogoś stać na płacenie za granie po sieci to i tak jest to dość wkurzające;) Ja tam nigdy nie grałem na konsoli (ani PS3 ani Xklocku) po sieci bo wolę pograć z kimś na split-screenie / co-op albo samemu przechodzić sobie gierkę w wolnym czasie.

Miałem PS3 teraz mam xboxa i nie zaważyły żadne względy w stylu to tańsze, to łatwiej przerobić tylko z GT5 przeszedłem na Forze 3. Myślałem czy znowu nie przeskoczyć na PS3 żeby pograć w God of Wara 3 ale w tym roku ma wyjść Forza 4, a jeszcze nie przeszedłem w całości Forzy 3 więc raczej nie zdążę:p
 
Do góry