Xbox 360 czy PS 3

Michal154

New member
Witam !

Chciałbym prosić was o poradę bo im więcej czytam tych artykułów tym większy mam mętlik w głowie.

Może podam takie podstawowe informacje:
Telewizor- TX-P50G20E
Cel-Konsola do gier (tylko oryginały) i dużo będę grał przez internet (140zł na rok znośna cena)
więc tak która konsola ma lepsze połączenie internetowe ?? zależy mi na jak najlepszej jakości.
Która konsola jest bardziej popularna i jest więcej ludzi do gry. ??
-Ceny gier:
Jeśli chodzi o oryginały to ceny się niczym nie różnią.(może troche tańsze do xboxa)
-Tytuły gier- tutaj wybadane i na obie konsole znalazłbym tytuły które by mnie zadowoliły.
-Awaryjność i głośność konsoli-tutaj też bez zastrzeżen obie konsole SI.
-Grafika- Sprawdzałem z wielu źródeł porównywałem itp. Grafika na tym samym poziomie a dla mnie nawet mały + dla xboxa.Kolory są jakby jaśniejsze,cieplejsze,ostrzejsze tak mi się przynajmniej wydaje.
-Kontroler- Xbox 11/10 dla mnie idealny. w PS- Troche lipny :/ sprawdzałem coś mi w nim nie pasuje :/ 5/10.

Dodatki- PS ma ich całe mnóstwo dla mnie wszystkie zbędne ;) (nic do czego warto dopłacać)
a w xboxie tylko to co potrzebne.

Blu-ray/dvd-- Tutaj jest największy problem ponieważ chciałbym kupić konsole na 3+- lata
(później ewentualna wymiana) Na dzień dzisiejszy kupował bym xboxa gry w tej samej cenie,
grafika lepsza(dla mnie),kontroler marzenie. Tylko płyty microsoftu DvD mają pojemność 9GB (mogłem się pomylić) a Blu-ray aż 50GB różnica ogromna i za rok dwa gry na xboxa mogą być w dużo gorszej jakości niż w PS3.Filmów na blu-ray nie będe oglądał bo to wydatek (60-100zł za film śmiech na sali)

I pytanie czy warto dopłacić do PS3 za SAMEGO BLU-Ray??

Cenowo:
Xbox 360 Slim 250g dysk-1000zł
PS3 slim 320g dysk-1300zł

300zł różnicy będe miał 4 fajne gry.


Podoba mi się Design xboxa 360 ten system punktów G itp.
Czy PS3 ma coś podobnego ??

Pozdrawiam. I z góry dziękuje za pomoc :)
 

pabloski79

New member
Witam !

Chciałbym prosić was o poradę bo im więcej czytam tych artykułów tym większy mam mętlik w głowie.

Może podam takie podstawowe informacje:
Telewizor- TX-P50G20E
Cel-Konsola do gier (tylko oryginały) i dużo będę grał przez internet (140zł na rok znośna cena)
więc tak która konsola ma lepsze połączenie internetowe ?? zależy mi na jak najlepszej jakości.
Która konsola jest bardziej popularna i jest więcej ludzi do gry. ??
-Ceny gier:
Jeśli chodzi o oryginały to ceny się niczym nie różnią.(może troche tańsze do xboxa)
-Tytuły gier- tutaj wybadane i na obie konsole znalazłbym tytuły które by mnie zadowoliły.
-Awaryjność i głośność konsoli-tutaj też bez zastrzeżen obie konsole SI.
-Grafika- Sprawdzałem z wielu źródeł porównywałem itp. Grafika na tym samym poziomie a dla mnie nawet mały + dla xboxa.Kolory są jakby jaśniejsze,cieplejsze,ostrzejsze tak mi się przynajmniej wydaje.
-Kontroler- Xbox 11/10 dla mnie idealny. w PS- Troche lipny :/ sprawdzałem coś mi w nim nie pasuje :/ 5/10.

Dodatki- PS ma ich całe mnóstwo dla mnie wszystkie zbędne ;) (nic do czego warto dopłacać)
a w xboxie tylko to co potrzebne.

Blu-ray/dvd-- Tutaj jest największy problem ponieważ chciałbym kupić konsole na 3+- lata
(później ewentualna wymiana) Na dzień dzisiejszy kupował bym xboxa gry w tej samej cenie,
grafika lepsza(dla mnie),kontroler marzenie. Tylko płyty microsoftu DvD mają pojemność 9GB (mogłem się pomylić) a Blu-ray aż 50GB różnica ogromna i za rok dwa gry na xboxa mogą być w dużo gorszej jakości niż w PS3.Filmów na blu-ray nie będe oglądał bo to wydatek (60-100zł za film śmiech na sali)

I pytanie czy warto dopłacić do PS3 za SAMEGO BLU-Ray??

Cenowo:
Xbox 360 Slim 250g dysk-1000zł
PS3 slim 320g dysk-1300zł

300zł różnicy będe miał 4 fajne gry.


Podoba mi się Design xboxa 360 ten system punktów G itp.
Czy PS3 ma coś podobnego ??

Pozdrawiam. I z góry dziękuje za pomoc :)

Ja bym wzial xboxa, sam mialem ten sam problem 2 lata temu, wybralem boxa bo wiecej znajomych to ma, jezeli to 140 na rok za online dla ciebie nie jest problem to tylko xbox, duza lepsza jakosc gry online, ludzi znajdziesz zawsze setki albo tysiace, dema gier sciagasz za free, xbox live jest super, wszystko co potrzebujesz, zakupy gier przez siec wlacznie punktami microsoft.
o przyszllosc sie nie martw, czyli o gry na BR, do tego czasu beda nowe konsole z nowymi mozliwosciami wiec nie kupuj na zapas.
Gier do xboxa jest o wiele wiecej niz na ps3, cenowo prawie takie same, duzo tez mozesz kupic tanich z uk na ebay. W UK jest to konsola na 1 miejscu i ps3 niidoruwnoje xboxowi, szczerze to nie znam nikogo w uk kto by mial ps3 a jestem tu juz 4 lata.
Z awaryjnoscia tez sie nie spotkalem, moj wspollokator ciupie w boxa 15h na dobe dzien za dzniem i nigdy nie nazekal ze cos nie dziala a online jest poprostu rewelacyjne.
Jednak wybor nalezy do Ciebie, napewno sa rowniez przeciwnicy xboxa ale pewnie nie mieli z nim nigdy do czynienia a ja z ps3 mialem przez rok wiec wiem co pisze.
p
 

edi7777

Member
Sam dzisiaj kupiłem xboxa ale już przerobionego bo gra przez neta mnie nie rajcuje. Jeżeli jednak chodzi o granie poprzez multiplayer i nie robi Ci te 140zł różnicy to także wybrałbym xboxa. Co do samej konsoli gdyby u mnie nie chodziło o oszczędność to pewnie wybrałbym PS3 ze względu na BR i łatwe przesyłanie danych między kompem a konsolą. Kontrolery też mi bardziej pasują te od PS3 - podoba mi się ładowanie przez usb a nie bawienie się w akumulatorki. Poza tym jestem raczej do nich przyzwyczajony ale zobaczę jak będzie na xboxie. No i głównie u mnie rolę grały gry - ponieważ zawiodłem się kompletnie na GT5 a Forza 3 mi odpowiada to wybrałem x-klocka.

Właściwie to zadałeś 1 pytanie:
"I pytanie czy warto dopłacić do PS3 za SAMEGO BLU-Ray??"

i sam sobie odpowiedziałeś:
"Filmów na blu-ray nie będe oglądał bo to wydatek (60-100zł za film śmiech na sali)"

jak nie będziesz oglądał filmów na BR to nie warto;)

Pozdr.
 

Klisman1987

New member
Powiem tak miałem przeszlo rok temu 3 xboxy i wszystkie się spaliły. Głośność tej konsoli mogę porównać do pralki ustawionej na full obroty. W padzie wk... mnie te śmieszne baterie i wielkość pada. Może teraz poprawili te wady. Od czasu spalenia 3 konsoli kupiłem ps3 i jestem w pełni zadowolony. Konsoli prawie nie słychać na ilość gier nie narzekam jest ich naprawdę dużo na allegroszu napewno nie mniej niż na xboxa. Narazie czekam za podlaczeniem do neta ale mogę powiedzieć że znajomy ma zwykła radiówke 1mb i wszystko smiga bez najmniejszej zwiechy. Wybór należy do ciebie. Ja z własnego doświadczenia nie polecam x kloca
 

BruenorBH

Member
Boże Narodzenie czy Wielkanoc :)

Ja mam PS3 ponieważ miałem ps2 i wiele tytułów było dla mnie kultowych i nie wyobrażam sobie nie mieć kontynuacji. Mam kilku znajomych którzy też mają ps3, wymieniamy się gierkami i filmami (co znacznie zmniejsza wydatki) razem gramy po sieci w niektóre tytuły.

On Line działa bez dopłaty – jak na razie – i jest tam kupa ludzi.


Gdybym miał grubszy portfel to może bym dodatkowo kupił X360 bo i tam widziałem fajne tytuły.

Co do grafiki. Wojna która ma ładniejszą trwa od …. Xboksa i PS2… Raczej się szybko nie skończy.
PS3 bazuje na telewizorze i jego ustawieniach. To w TV ustawiasz rozmycie/ostrość, nasycenie barw, ciepłotę koloru itd. itp.

PS3 fat 40GB padła mi po 26 mieś… i kupowałem nową… (slim’a nawet nie słyszę fat wył jak suszarka)

Cena najtańszego BD to ~399,- na obecną chwilę temat pomijalny jeśli nie zależy Ci na 3D i płaceniu 100,- za film wart 40,- …


Zobacz jakie są dostępne tytuły, jakie rodzaje gierek.

Jedyne co naprawdę odróżnia technologicznie te dwie konsole to 3D (ps3 ma zaimplementowane a deweloperzy piszą gierki)
Tyle tylko że raczej nie zmienisz telewizora, więc to żaden argument na tą dysputę, bo za 2-3 lata jak będziesz miał ochotę zmieniać TV to i tak pewnie znowu będziesz wybierał nową konsolę.


Wstępnie wybrałeś X360, jeśli masz znajomych mających tę konsolę i tytuły Ci odpowiadają to nie zastanawiaj się tylko leć do sklepu i wybieraj bardziej wypasiony zestaw a potem graj i baw się dobrze.

A za parę miesięcy pewnie będziemy się spierać o wyższość świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiejnocy.
 

Michal154

New member
Ok dziękuje bardzo wszystkim za odpowiedzi i pomoc :)
Zdecyduje się na xboxa zwłaszcza że dowiedziałem się dzisiaj że kumpel też planuje zakup x-klocka :) a więc jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.

PS. mam w domu dwa telewizory ten nowy i starego LCD jakby kumpel wpadł ze
swoim xboxem i on podłączył konsole na jednym tv a ja na drugim to moglibyśmy grać bezpośrednio z sobą ??
jeśli tak to jaki kabel byłby potrzebny i ile to kosztuje ??

DO:Klisman1987
W tamtym roku były jeszcze konsole w technologi Falcon(awaryjne)
Teraz te nowsze konsole wychodzą w Jasper(tu już awaryjność jest bardzo mała) A najnowsze slimy są w jeszcze nowszej technologi 45nm i problem z RROD już praktycznie nie istnieje.
 

mataman

New member
Bez reklam
Potrzebny wam będzie scrossowany kabel RJ-45. Nie wiem jak jest ze slimem która ma wifi. Może wtedy kabel wcale nie będzie potrzebny.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Jak nie chcesz przerabiac i grac na oryginalach to lepiej kup PS3.
Nie wiem jak ty ale ja dzieki ps3 mam wszytko w jednym.
-gram
-ogladam filmy ,super skaler do dvd ,blu ray tez mam pare plyt
-muza na dysku ,nie musze uzywac plyt itp.

Zobaczysz jak ogalda sie filmy.koncert na blu ray i nie bedziesz chcial znac DVD.

Konsola obecnie jest przystosowana do filmow w 3D.
 

edi7777

Member
Jak już jesteśmy przy wyborze konsoli - u mnie zaważyła jeszcze jedna sprawa - płynność z jaką działają gry. Grałem na PS3 w GT5 Prologue, GT5 i NFS Shift, a na Xboxie w Forze 3 bo akurat interesują mnie gry wyścigowe. Na Xboxie zauważyłem że gry działają znacznie płynniej - nie wiem od czego to zależało ale np. na PS3 GT5 i Prologue cały czas jakby były takie mało płynne, a w NFS niby wszystko było ok ale jak coś było czasem dogrywane to gra się tak dziwnie ścinała jakby stary komp nie wyrabiał co było wyjątkowo denerwujące. Na xboxie nie spotkałem się z czymś takim i wszystko działało bez żadnych przycięć. Ma to dla mnie szczególne znaczenie bo konsolę będę mieć podpiętą pod projektor z ekranem 120" więc nic nie może mi się ścinać;) w każdym razie do mnie też już jedzie xbox. Pozdr.
 

iMarekPL

Member
A ja pozbyłem się XBOXa po pół roku grania na rzecz PS3 i nie żałuję.
Strasznie wkurzała mnie polityka Microsoftu.
Chcesz wifi - kup adapter za 300zł.
Chcesz dysk - tylko w specjalnej kieszeni 200zł drożej.
Ładowanie pada - tylko jak dokupisz akumulatorki i specjalny kabel.
Online - tylko płatne.
Część niedogodności została wyeliminowana wraz z pojawieniem się wersji Slim ale wiem, że na 100% nie wrócę do XBOXa.

Gdy pierwszy raz włączyłem XBOXa Fat to myślałem, że trafił mi się uszkodzony egzemplarz. Hałasował tak, że szkoda gadać i nie byłem w stanie się do tego przyzwyczaić. Najgorzej było gdy grałem wieczorami przy małej głośności TV.

Jak do tej pory nic nie wskazuje na pojawienie się nowszych wersji konsoli w najbliższym czasie. "Życie" obecnych zostało przedłużone przez kontrolery ruchu oraz 3D.
No i w tym wypadku 3D w PS3 jest o wiele lepsze niż w XBOXie. Co do Kinect/Move to ja osobiście wybieram Move (większa precyzja i szybkość reakcji = lepsze gry, "poważniejsze" tytuły).
No i BD. Już jakiś czas temu zdarzało się, że XBOX dostawał gry z filmami w gorszej jakości. A kilka wydane zostało na 2 płytach ponieważ 1 DVD-DL to za mało. Jeśli w ciągu 2-3 lat nie wyjdą konsole nowszej generacji to różnica między DVD i BD w tych konsolach będzie bardziej zauważalna.

Poza tym PS3 można potraktować jako swego rodzaju multimedialne centrum rozrywki. Filmy + muzyka. Te funkcje w przypadku XBOXa są znacznie okrojone.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
mam xbox 360 elite ze 120gb dyskiem
wszystko jest ok, poza hałasem (a podobno starsze X360 były jeszcze głośniejsze :shock:), muszę chować konsolę do szafki za szybą żeby to cholerstwo jakoś wyciszyć
poza tym jest ok, gry działają płynnie i jakość jest super, pad bardzo wygodny, lepszy niż w PS3 wg mnie... spory minus to płatna gra online, z kolei na PS3 gry (nawet te używane) są dużo droższe
także jeśli brać to tylko tego najnowszego, wyciszonego X360 i byłoby super, ale jeśli chodzi o gierki to jednak lepsze wg mnie (tzn z tych które są exclusive) ma PS3... chętnie pograłbym w God of War czy Resistance ale wydawać $ na dwie konsole aby pograć w kilka gierek, trochę wkurzające ;)
 

iceireland

New member
Ten problem jest odwieczny PS3 czy XBOX360
W Polsce jest preferowany PS3 bo od wiekow ludzie uwazali SONY za pioniera
Za Granica jest XBOX360 .
JA wam powiem tak kupilem xboxa360 bo byla naprawde okazja i polubilem to.
Fakt platny xboxlive ale czeste promocje i kupujesz 3miesiace za 4 zł .
A najwazniejsze to Gwarancja przekonalem sie o tym.
Gwarancja na XBoxa 5 lat od Microsoftu i jak padnie to wysylasz konsole za free na czas oczekiwania dostajesz inna i czekasz dokladnie 14 dni dostajesz albo swoja naprawiona lub Nowa .
PRZEKONALEM SIE NA TYM SAM wiec to nie sa bzdury co pisze .
 

mataman

New member
Bez reklam
Ciekawe kto ci inna konsole dał, nie pisz farmazonów. Gwara trwa 3 lata tylko dla starszych wersji, a slim ma jej juz tylko rok.
 

premek111

Active member
Bez reklam
Biorąc pod uwagę rok 2011 to lista tytułów exclusive jest znacznie większa na PS3.
No i chyba najważniejsze,nie można stwierdzić jasno,że ta czy ta konsola jest lepsza.Najważniejsze są gry.
 

Marszałek

New member
Wypowiem się jako stary konsolowy wyjadacz w kwestii "kupić PS3 czy Xbox 360". W moim odczuciu powinniście brać pod uwagę następujące kryteria (kolejność nie przypadkowa): 1) CENA ZABAWY: niby sam Xbox 360 jest ok. 200 zł tańszy, ale płatne granie online (tzw. płatny Xbox Live), konieczność wymieniania lub ładowania baterii do pada, bardzo drogie akcesoria powodują że Xbox 360 jest paradoksalnie droższą w użytkowaniu konsolą niż PS3. Widać tutaj mistrzostwo marketingowców Microsoftu, którzy dosyć skutecznie potrafią omamić klienta pozornie niską ceną samego urządzenia. Kupując PS3 pieniądze wydajemy raz i potem już tylko się bawimy online. Gdy wybierzemy Xbox'a to już po pierwszym roku zabawy okaże się finansowo wyszliśmy gorzej niż gdybyśmy wybrali jednak PS3, bo trzeba wyłożyć kolejne 150 zł na granie online i tak co roku musimy wysupłać coraz to nowe opłaty za granie online :( . Po 3-4 latach mając Xbox'a będziemy jakieś 300-400 zł do tyłu jeśli będziemy chcieli grac online lub zdecydujemy się zakupić jakieś akcesoria do Xbox'a. Dodatkową atrakcją finansową w przypadku PS3 jest możliwość dzielenia kosztów zakupu gier w wersji cyfrowej na 5 użytkowników. 2) JAKOŚĆ GIER: na obie konsole jest sporo świetnych gier tzw. multiplatform. Są one takie same na obu konsolach. Różnice w grafice czy jakości rozgrywki w grach multiplatformowych są w 99% mikroskopijne i zupełnie pomijalne. Z rzadka zdarza się że wersja na którąś z konsol ma coś "ekstra" (np. misje tylko dla PS3 w Assasin's Creed). W tej kategorii decydują zatem tzw. gry ekskluzywne, czyli takie które dzięki staraniom producenta danej konsoli wychodzą tylko na jedną z konsol i nie wychodzą na PC. Gry ekskluzywne mają szczególne znaczenie, ponieważ mają największe budżety na produkcję, a więc prezentują z reguły najwyższy poziom wykonania oraz często wnoszą coś nowego do branży. W tej konkurencji od prawie 3 lat zdecydowanie górą jest PS3. Sony inwestuje najwięcej pieniędzy w produkcje na wyłączność, a Microsoft kompletnie pokpił tutaj sprawę. Skutek jest taki, że line-up gier na PS3 dość wyraźnie nokautuje to w co możemy pograć na Xbox 360. Dodatkowo, można odnieść wrażenie że na PS3 powstają gry nieco bardziej ambitne i wymagające więcej dojrzałości od gracza (np. Heavy Rain, GT 5, MAG). Na Xbox'ie dominują raczej proste, mainstreamowe gry typu strzelaniny FPS (kolorowa seria Halo) albo zręcznościowe (mało "symulacyjna" Forza 3 w którą dość dobrze gra się na zwykłym padzie). Przykre jest też to że wiele gier ekskluzywnych na Xbox'a to ściema, bo wychodzą też na PC i to w 2 razy niższej cenie. Po co miałbym kupować np. Mass Effect 2 na Xbox'a za 200 zł skoro na PC ta gra jest dostępna za 100 zł?!?! Użytkownicy Xbox'a są tutaj trochę robieni w balona moim zdaniem. 3) MOŻLIWOŚCI TECHNICZNE: Grafika w grach multiplatformowych wyświetlana jest podobnie, ponieważ producenci tych gier nie zawracają sobie głowy kosztowną i pracochłonną optymalizacją pod dany sprzęt. Dopiero w grach ekskluzywnych wychodzi na jaw potężniejsza moc PS3. IMO grafiki takiej jak w Uncharted 1 i 2, Gran Turismo 5, God of War 3, Metal Gear Solid 4 czy Killzone 2 nie zobaczymy na Xbox 360. Nie zrozumcie mnie źle, bo Xbox wyświetla relatywnie ładne gry, ale jednak jeśli ktoś chce mieć najlepszą możliwa grafikę, to powinien wybrać PS3 i sięgnąć po gry robione tylko dla Sony. PS3 jest sprzętem o prawie 1,5 roku młodszym od Xbox'a 360, co oczywiście odbiło się na pozostałej specyfikacji. Xbox 360 korzysta nadal z przestarzałego napędu DVD. PS3 korzysta już z nowszego formatu Bluray. DVD zmusza twórców do agresywnej kompresji wideo w grach na Xbox'a, gdy tymczasem Bluray daje przepastne miejsce na lepszy dźwięk DTS, dodatkowy gameplay czy wideo HD. Konsola PS3 oferuje ponadto: przeglądarkę internetową, HDMI, WIFI, granie w stereoskopowe 3D, odtwarzacz DVD i Bluray, odtwarzanie filmów 3D Bluray. Na PS3 możliwe jest granie w gry ruchowe za pomocą samej kamerki (PS Eye), wbudowanego w pad systemu żyroskopów sixaxis lub różdżki MOVE. Każdy model PS3 ma wbudowany dysk twardy. Żadna inna konsola na rynku nie daje aż tak szerokich możliwości rozrywki. Nowsze modele Xbox'a (tzw. SLIM) nareszcie wzbogacono o WiFi i wyjście optyczne. Od niedawna do Xbox'a można dokupić kamerkę Kinect, której cena jest raczej mało atrakcyjna, bo wynosi aż 600 zł (kamerka Eye na PS3 jest 10x tańsza i kosztuje 60 zł, przy czym oferuje wyższą rozdzielczość!). Tańsze modele Xbox'a są pozbawione dysku twardego, a za model z dyskiem trzeba zapłacić aż 1000 zł, co przy braku Bluray nie wygląda atrakcyjnie. Na Xbox 360 nie jest możliwa gra żyroskopami lub różdżkami jak w Wii lub PS3, bo po prostu ich nie ma. Nie ma przeglądarki internetowej. Sporym problemem jest wysoka cena wszelakich akcesoriów. Fana gier wyścigowych z pewnością zniechęci bardzo marne wsparcie dla kierownic na Xbox. Microsoft odżegnał się też od wsparcia dla grania w 3D, a wielka szkoda bo telewizory z tą technologią są coraz tańsze (plazma 42 cale Panasonic z pakietem okularów kosztuje raptem 3500 zł, a będzie jeszcze taniej). Widać zatem dobrze jak koszmarnie drogą konsolą jest Xbox i...niestety przy tym strasznie okrojoną technologicznie, co musi smucić. 4) AWARYJNOŚĆ i WARUNKI UŻYTKOWANIA: Z danych dotychczas dostępnych wynika, że szansa na awarię PS3 wynosi ok. 12%, a w przypadku Xbox'a 360 aż ok. 50%. Wydaj się to dziwne? No cóż, Sony jest firmą która produkuje od lat dobry sprzęt, a Microsoft to jednak koncern programistyczny i widocznie nie potrafi dobrze poradzić sobie z projektowaniem sprzętu. Nowsze modele Xbox'a (SLIM) mają ponoć mieć mniejszą awaryjność. Za rok czy dwa przekonamy się czy tak rzeczywiście jest. Pozostaje tylko wierzyć, że po 5 letnich porażkach z RROD'em inżynierowie Microsoftu 60-ego roku czegoś się nauczyli (szkoda że na koszt i nerwy swoich klientów :( ) i rzeczywiście teraz Xbox nie będzie się już tak psuł. Nowy Xbox (SLIM) jest już sporo cichszy w pracy, choć wymaga to czasochłonnego instalowania gier z płyt na dysk twardy lub USB (o ile w ogóle je mamy - znowu dodatkowy koszt! :( ). W przypadku PS3 hałas jest niewielki i nie wymaga to zgrania gry na dysk, bo napęd Bluray jest zawsze cichy dzięki niewielkiej, stałej prędkości obrotowej. WYBÓR NALEŻY DO WAS. Ja tylko starałem się rzetelnie opisać obie konsole pod kątem wyboru tej najlepszej dla Was. Może mój tekst wyda się co po niektórym subiektywny i bardzo na korzyść PS3...no ale cóż takie doświadczenia wyniosłem z użytkowania PS3 i Xbox'a 360. Obie są fajne, ale polecam PS3 z czystym sumieniem.
 

iMarekPL

Member
Ale to cała prawda...
W DualShocku mamy wbudowany akumulatorek, a kabel do ładowania kupujemy w każdym komputerowym za 5-10zł.
Do pada od XBOXa jeśli nie chcemy ciągle kupować baterii musimy zakupić zestaw akumultorek + kabel ze specjalną końcówką. Koszt 80zł. Jako, że jestem zwolennikiem TYLKO oryginalnych akcesoriów nie patrzę na cenę zamienników.
Wydaje mi się, że znaczna część osób ma w domu dwa pady co daje dodatkowe 160zł. :)
 

kast6

New member
Lecz jeśli ktoś chciałyby bardzo, ale to bardzo zaoszczędzić to może kupić XBoxa360 za niecałe 500zł (ostatnio kolega tyle wydał) + dokupić drugiego Pada za około 80zł (ja sam za tyle wyhaczyłem), dodać 100zł za przerobienie i jeśli nie przeszkadza hałas i nie potrzebuje grania online, to za 4,50zł kupywać płytki i nagrywać na nie gry jakie tylko sobie zażyczy.

Koszta to 4,50 - płytka ni i oczywiście stałe łącze internetowe do zdobywania gier.

Drogo?

PS. Proszę mnie tylko nie umoralniać bo napisałem hipotetycznie, tak żeby namieszać przyszłym kupcom w głowie.

PS2. Pady duuużo wygodniejsze w XBoxie, grafika - zero różnicy nawet na X-ach dużo lepiej wygląda.
 

Marszałek

New member
Lecz jeśli ktoś chciałyby bardzo, ale to bardzo zaoszczędzić to może kupić XBoxa360 za niecałe 500zł (ostatnio kolega tyle wydał) + dokupić drugiego Pada za około 80zł (ja sam za tyle wyhaczyłem), dodać 100zł za przerobienie i jeśli nie przeszkadza hałas i nie potrzebuje grania online, to za 4,50zł kupywać płytki i nagrywać na nie gry jakie tylko sobie zażyczy.

Koszta to 4,50 - płytka ni i oczywiście stałe łącze internetowe do zdobywania gier.

Drogo?

PS. Proszę mnie tylko nie umoralniać bo napisałem hipotetycznie, tak żeby namieszać przyszłym kupcom w głowie.

PS2. Pady duuużo wygodniejsze w XBoxie, grafika - zero różnicy nawet na X-ach dużo lepiej wygląda.

Marny pomysł, bo za 500 zł dostaniesz co najwyżej starego Xbox'a (nie SLIM) i to raczej po naprawie po spaleniu. Stare Xbox'y padają jak muchy, dlatego jeśli ktoś ma mało pieniędzy to nie powinien w żadnym wypadku kupować przerobionych Xbox'ów, bo...szybko straci te cenne 500 zł i w nic nie będzie grał. Kupisz za 500 zł, pograsz miesiąć i konsola znowu się spali albo napęd wysiądzie bo zajechany przez Tobie podobnych płytkami za 4,5 zł z Tesco.

Ja też hipotetycznie zakładam (bez obrazy), że pewnie sam już kogoś naciąłeś na taki "deal": zajechałeś konsolę piratami, trochę ją odpicowałeś pastą termo-przewodzącą byleby się chciała jeszcze włączyć na kwadrans jak klient przyjdzie z ogłoszenia, wystawiłeś na Allegro za 500 zł i wcisnąłeś jakiemuś biednemu dziecku na Gwiazdkę ten badziew. A teraz się wymądrzasz. No, ale "nie będę umoralniał" :?

A jeśli chodzi o piracenie, to od niedawna PS3 też to umożliwia i to nawet taniej, bo nic nie trzeba wypalać po 4,5 zł. A SLIMA Xbox'a 360 z kolei nie przerobisz póki co :p
 

kolka29

New member
Marszalek tak twoj post jest subiektywny i tak jest na korzysc Ps3.
Nie jest tak, ze akcesoria sa drogie no chyba, ze w np. Saturnie, mozna bez problemu kupic oryginalny pad np. za 60 zl, akumulatory tez nie sa problemem, zaplacilem ostanio 25 za ladowarke i 4 palce do niej, nikt nikomu nie kaze kupowac oryginalow za koszmarna kase.
Bd nie jest zadnym atutem, jest to jakis tam plus wiadomo filmy, jednak nie dla kazdego.
Kwestia online pomijam sam nie gram i wiekszosc moich znajomych, ktorzy posiadaja konsole tak x jak i ps3 tez nie gra.
Gry, tutaj wiadomo co by nie mowic wieksza bibloteke ma x, nie ma co rozpisywac sie o tytulach wydawanych tylko na konkretna platforme bo kazda ma swoje - licza sie jedynie osobiste preferencje, ja wole gearsow od killzone. Nie bez znaczenia na polskim rynku jest dostepnosc do piratow i tutaj rowniez x jest platforma bardziej przyjazna polskiemu graczowi z wiadomych powodow.
Awaryjnosc x spora-ceny napraw spadly drastycznie wiec nie ma co sie spinac, halas-dajcie spokoj, zapodajesz giere na dysk i prawie nic nie slychac, instalka zajmuje kilka minut, zaden problem.
Ceny- x jaspera dostaniesz w wersji arcade za 700 zl, flash napedu 50, dysk 120gb 150 zl, 900 zl i masz sprzet do grania.
Ps3 1200 konsola, 100 pen do odpalania kopii, bonus mozliwosc odpalania filmow bd, tylko ilu uzytkownikow zapodaje oryginaly.
Jesli dla Ciebie Marszalek x jest drozszy to ja juz nie wiem.
Nie jest tak, ze wole x, przez lata katowalem ps, po prostu przy zakupie trzeba brac pod uwage polskie realia.
 
Do góry