Który z monitorów 24" xbox360 i PC ?

vanishHD

New member
W ciągu najbliższych dwóch tygodni zamierzam nabyć monitor LCD i wykonać skok z LG T710 BH (17"). Czytam od wczoraj forum i po kilka innych stron o każdym z monitorów, które mnie zaciekawiły i mam niżej wymienionych faworytów, ale może ktoś z Was miałbym inną ciekawą alternatywę?

Moje warunki:

a) cena: do 1000 zł
b) przeznaczenie: xbox360 (filmy + gry) + zwykłe użytkowanie komputera (bez gier)
c) złącza: D-Sub, DVI, HDMI
d)wielkość: 24" (wyczytałem,że jak fullHD to tylko od 24 w górę)

Moje typy:

Samsung SyncMaster P2450H
Iiyama Prolite E2407HDS
Iiyama ProLite E2407HDS-1
Asus VW246H

Obstawiam Iiyama ProLite E2407HDS-1 (posiada głośniki w odróżnieniu od swojego "brata", poza tym chyba żadnej różnicy...). Mógłbym wziąć ten bez 1, tylko jak wtedy uniknąć przepinania kabla od głośników?

Uprzejmie proszę o potwierdzenie, że ój typ to dobry wybór, lubo wskazanie innej wartej uwagi opcji.
 

Rudeford

New member
Inna opcja warta uwagi to Samsung P2470HD. Mam go od kilku dni a zastosowanie to głównie komputer i PS3, gdy wyganiają mnie z salonu, zresztą to był główny powód wymiany monitora.
 

vanishHD

New member
Dziękuję za dobrą wskazówkę. Widzę, że ten monitor ma również złącza pod kablówkę i dvd - rewelacja.
Jeśli ktoś ma jeszcze jakąś ciekawą propozycję to jestem otwarty.
 

raus

New member
Za niecały 1000 zł można mieć monitor z matrycą PVA, tylko 23" i z telewizyjną rozdzielczością 1920x1080, nie x1200.
A nie-TN matryca to lepsze kąty widzenia i kolory, przy wcale nie aż tak większym smużeniu.
 

vanishHD

New member
Dla mnie kąty nie mają znaczenia (siedzę na wprost monitora), kolory też jakoś przeboleję, a ceny sprzętu z taką matrycą przekraczają 1k zł (przynajmniej na ceneo)
 

kinzo

New member
Jeżeli będziesz podłączał do monitora jeszcze kilka innych urządzeń zastanów sie nad LG M236D-PC.
Jeśli to ma myc monitor tylko do konsoli to zobacz na monitory 22", nie dużo mniejsze a w cenie do 650 zł:

- BenQ E2220HD
- LG W2261V-PF
- Asus VH226H
 

vanishHD

New member
Do monitora będą podłączone komputer (D-Sub) i konsola (xbox360 lub ps3 - jeszcze nie zdecydowałem) przez HDMI.
Z tymi calami to się już gubię - czytałem opinie, że jak fullHD to tylko od 24" w górę. Nie wiem czy np. w 22" lub 23" monitorze nie będą pojawiały się pasy u dołu i na górze przy odpaleniu fullHD.
 

kinzo

New member
Pasy nie zależą od wielkości tylko od rozdzielczości ekranu. Jeśli kupisz monitor o rozdzielczości 1920x1080 to nie będzie pasów i nie ważne czy bedzie miał 22, 24 czy 30 cali.
 
Do góry