Jak sprawdzic czy jest Jasper?

Whiplash

New member
Bez reklam
Witam ,bylem wczoraj w sklepie i jest prmocja na Xboxy. Wersja Elite z Forza3 ,Halo3 i Alanem Wake za 1099. Mam pytanie ,jak sprawdzic czy X jest juz z Jasperem?
Pytanie #2 - Czy w zestawie Elite jest kabel Component ? Bo jakby byl to nie kupowalbym HDMI tylko componentem do Denona a ampli konwertuje obraz na Cyfrowy i wysyla Po HDMI na TV.
 

premek111

Active member
Bez reklam
Sprawdz jaki pobór mocy maja poszczególne modele,na zasilaczu masz informacje.Jasper ma najmniejsze zużycie pradu.
 

mataman

New member
Bez reklam
Witam ,bylem wczoraj w sklepie i jest prmocja na Xboxy. Wersja Elite z Forza3 ,Halo3 i Alanem Wake za 1099. Mam pytanie ,jak sprawdzic czy X jest juz z Jasperem?
Pytanie #2 - Czy w zestawie Elite jest kabel Component ? Bo jakby byl to nie kupowalbym HDMI tylko componentem do Denona a ampli konwertuje obraz na Cyfrowy i wysyla Po HDMI na TV.

Po dacie prod. Jezeli jest 2009/10 to jasper. Kabel component jest ale hdmi masz za 30zł i jakośc napewno będzie lepsza niz po takiej konwersji.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Aha no to component wykorzystam tymczasowo:)

Gdzie jest napisana data produkcji i nr. serii? Jaka ma byc ta seria?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Aha ,mam jeszcze jedno pytako. Czy Xbox na chwile obecna nie jst juz troche przestarzaly technologicznie? Chodzi mi o o czy za chwile pojemnosc DVD9 bedzie za mala na gry ,PS3 ma wielki zapas miejsca bo gry sa na Blu Ray ?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Aha ,mam jeszcze jedno pytako. Czy Xbox na chwile obecna nie jst juz troche przestarzaly technologicznie? Chodzi mi o o czy za chwile pojemnosc DVD9 bedzie za mala na gry ,PS3 ma wielki zapas miejsca bo gry sa na Blu Ray ?
A moze wstrzymac sie do E3. ?Jak myslicie moze zostac zaprezentowany nowy Xbox ,ktory bedzie sie w znaczacy sposob roznil pod wzgledem tech. od obecnych?
 

mataman

New member
Bez reklam
Maja podobno pokazać wersje slim ale nic się nie zmieni jeżeli chodzi o nosnik. Co do tego czy jest przestarzaly czy nie. Musisz popatrzeć na której konsoli jest wiecej gier które Cię intersuja i na tej podstawie dokonać wyboru.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Na xboxa jest o wiele wiecej gier ,pozatym sa one tansze niz na PS3. Na allegro uzywki sa po 15-20zl
Wiec pod tym wzgledem Xbox bardziej mi odpowiada ,obawiam sie tylko tego ze za chwile moze byc problem z mala pojemnoscia DVD a z drugiej strony ciekawe czy slimka bedzie roznic sie tylko wielkoscia czy tez bedzie zawierac jakies nowe technologie typu plyty glowne itp. Bo wiesz wydac 1100zl i za pol roku okaze sie ze bedzie calkiem cos nowego...
 

mataman

New member
Bez reklam
Nic się nie zmieni w funkcjonalności. Zmiany zapewne dotkna procek i gpu, zostaną wykonane w 45nm zamiast obecnych 65nm (jasper). Co do pojemności płyt to gry wychodzą poprostu na dwóch czy trzech płytach. Lecz jest to promil ogółu.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dzieki panowie za odpowiedzi. Po kilkudniowym namysle zdecydowalem sie na PS3 :)
45nm procek ,dosc maly pobor pradu ,ciagle aktualizacje ,blu ray nawet jak bym musial gdzies wyjechac to mam w jednym klocku gry muze i filmy. Imo bardziej przyszlosciowe :)
 
Do góry