Telewizor do obu konsol

yaper

New member
W ogólnym wątku na ten temat brak odzewu, a ja szybko potrzebuję fachowych sugestii co do wyboru telewizora idealnego do grania na konsolach X360 oraz PS3.

Na TV mogę wydać max 3000 zł i chciałbym najlepszą jakość za tę cenę.

Zależy mi przede wszystkim na płynności grania, żadnych lagów, smużeń i tym podobnych. W parze z tym idzie oczywiście super jakość obrazu, żywe, nasycone kolory itp. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, toteż więcej nie jestem w stanie określić. Chyba rozumiecie definicje słowa 'jakość' w graniu i tego bym oczekiwał po telewizorze.

40 cali mile widziane... Z początku podchodziłem do 50 cali, następnie 42, teraz już tylko 40. Czy aż tak ciężko wybrać dobry TV do grania?

Godziny spędzone na wyszukiwaniu opinii na temat różnych modeli spędzają mi sen z powiek - ukróćcie me męki i doradźcie konkretne modele i kropka.
 

yaper

New member
Raczej tak.

Z tego co czytałem to do grania najbardziej podchodzi LCD. Plazma również jest ok, ale naczytałem się tyle o powidokach, że raczej spasuję, choć chciałbym cokolwiek usłyszeć o modelu P42S20, ponieważ przez pewien czas brałem go pod uwagę.

Skupmy się zatem na modelach LCD.
 

yaper

New member
Może jeszcze tak w kilku słowach na temat każdego z podanych przez Ciebie Kiki modeli? Który najbardziej warto wybrać, bo ceny są zbliżone także dylemat jest ogromny.

Rozumiem, że każdy z tutaj podanych modeli bije na głowę podanego przeze mnie Panasonica P42S20 jeśli chodzi o przyjemność z grania na konsolach?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to nie jest tak .
Bo przyjemność grania na plaźmie jet też duża.
Problem jest taki że jak dłużej grasz na tym samym programie to masz duży problem z powstawaniem powidoków.
A dla Ciebie najważniejsze to input lag .
Dla tego proponuję w klasie Toshibę XV 733
 

yaper

New member
Czyli rozumiem, że spośród tych trzech modeli Toshiba wygląda najlepiej pod względem input-laga? Jak się ma sprawa pod względem głębi kolorów, jakości obrazu, czerni itp? Bezproblemowe podłączenie jako monitor do PC również mile widziane. Czy ten Sony znacząco odstaje osiągami od Toshiby, bo słyszałem że to całkiem udany model? Wspomniałeś tutaj także LED-owego Aquosa...

Przed podjęciem ostatecznej decyzji chciałbym przeczytać rzeczowe opinie nt. każdego z tych modeli, ich słabe i mocne strony, mile widziane jakieś zdjęcia.

Na temat tej Tośki w sieci jest prawie zero informacji, a chciałbym wiedzieć o ile jest ona lepsza od sprawdzonej marki jaką jest Bravia i jak na tle tych dwóch TV prezentuje się LED czyli Aquos.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Poczyaj opinie, pojdz do jakiegos sklepu gdzie sa te tv i sam zobacz. Nie kupuj w ciemno (choc jesli to twoj pierwszy lcd to na pewno bys byl zadowolony co bys nie wybral).
Nie pytaj ktory lepszy - wszystkie dobre- tylko ktory tobie bardziej przypasuje, pod twoje wymagania.
 

filip_efes

New member
Toshiba

A wiadomo moze cos juz o awaryjnosci tego LCD (chodzi mi o Toshibe jak cos ;))
Bo slyszalem ze Toshiba w Polsce ma fatalny serwis i sa problemy ;/
I jeszcze jak ktos jest obeznany, to oplaca sie bardziej kupic ten model Toshiby czy moze 42XV635. Tez mam zamiar kupic niedlugo jakis TV i tak myslalem wlasnie o 42XV635, ale widze ze wchodza juz nowe modele, stad moje pytania. Pytam sie w tym dziale, poniewaz tez mam 2 konsole i dlatego mnie zainteresowal ten temat :D.
 

yaper

New member
W takim razie zdecyduje się na Sony, bo to sprawdzona marka i oddziałów w Polsce sporo. Toshiba wygląda równie dobrze, ale z testami tego modelu jest słabo - ciężko cokolwiek na jego temat znaleźć. W razie problemów chcę mieć bezproblemowy serwis blisko domu, a tego mi Sony powinno dostarczyć.

Rzeczywiście w kwestii telewizorów LCD jestem laikiem. To będzie mój pierwszy tego typu telewizor, obecnie jestem na wysłużonym CRT i mam już dość. Byłem nie raz w sklepach, oglądałem podobne modele i drastycznej różnicy nie dostrzegałem - jeszcze mam za mało doświadczenia w tej materii. Zresztą obu modeli ze świecą szukać w pobliskich sklepach RTV, także rzetelnego porównania brak. Kupował będę w sieci, bo to zawsze oszczędność kilkuset złotych.
 

filip_efes

New member
Lcd

Ja to tez sie jeszcze musze zastanowic, przyznam ze tez troche nad Bravia sie zastanawiam, no ale zaczekam na test Toshibki :D Kiki cos wspominal ze niedlugo zrobi :)
 

lucek24

New member
dylemat.

Witam!
Podepnę się pod ten temat szukam również typowego tv pod ps3 ,xbox360 i bluray telewizja w dalekiej przyszłości albo wcale mam do tego inne źródła;-) podam telewizory które wyszukałem przez kilka tygodni siedzenia w temacie ale nadal uważam się za laika i proszę was specjalistów o pomoc:smile:
zaznaczę jeszcze że telewizory które podaje mogą być 37,40 lub 42 calowe to nie jest wazne najważniejsze żeby spisywały sie jak najlepiej z konsolami w.w.
oto i moja lista:
1.LG 42LH7000
2.LG 42SL8000
3.42PFL8404H
4.Sony KDL-40HX700
5.Sony KDL-40EX500
6.Panasonic TX-P42G20E
napiszę tylko że ja osobiście skłaniałem się najbardziej do 1 pozycji ale teraz już mi się zapętliło w główce hehe i może wy i wasze konsole obcujecie z którymś z tych telewizorów i mi doradzicie liczę na waszą pomoc i dziękuję!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pod PS 3 to musi być mały input lag.
Plazma na Twoje ryzyko ( chodzi o powidoki) Panasonic TX-P42G20E
Kolejność do gier segeruję :
Sharp 4o LE 705
Sony KDL-40EX500
42PFL8404H
 

lucek24

New member
pod PS 3 to musi być mały input lag.
Plazma na Twoje ryzyko ( chodzi o powidoki) Panasonic TX-P42G20E
Kolejność do gier segeruję :
Sharp 4o LE 705
Sony KDL-40EX500
42PFL8404H
czyli to lg lh7000 to nie dobre będzie? zdecydowałbym się na sony 40EX500 tylko nie wiem nic o jego kontraście i czasie reakcji.. kiki bardzo dziękuje za odzew!jeśli jeszcze ktoś by miał coś do dodania to bardzo proszę!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poproś o prezentację w domu - to znacznie ułatwia bezstresowy wybór.
 
Do góry