Xbox LIVE w Polsce jeszcze w tym roku!

Luphis

New member
Już w kilku kolejnych miejscach widziałem ten artykuł. Wygląda na to, że w końcu doczekamy się Xbox live
 

Luphis

New member
Mało znaczący? Podejrzewam, że w Polsce jest ponad 100 tyś sprzedanych konsol, które z braku XboX Live coraz częściej ludzie sprzedają (nie wspominając już o listach do MS itd.) Jeżeli nie wprowadzą w tym roku to podejrzewam, że stracą wielu klientów.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Nie straca,skoro do teraz sa naiwniacy (bez urazy) ktorzy ciagle im wierza. Zreszta na wielkim piactwie juz traca i to jest sedno problemu.
 

don111

Banned
a co w zasadzie daje ten xbox live w Polsce ? chodzi może o jakiś wybór serwerów ?
bo do grania online kto chciał ten i tak założył konto, choć faktycznie trzeba było uciekać się do dziwnych kombinacji m.in. ze zmianą adresu i języka
 

lighthammer

New member
Cześć,
1. Masz możliwość legalnego założenia konta z polską lokalizacją (w tej chwili nie da się założyć konta PL). Poza tym jeśli MS wykryje, że podałeś nieprawidłową lokalizacje przy zakładaniu konta możesz dostać bana na usługę live, osobiście nie słyszałem o takim przypadku ale w regulaminie live jest o tym mowa.
2. Powstaną polskie serwery Live, wiadomo bliżej = lepiej, niższe pingi, lepsze transfery. Osobiście nie narzekam na jakość usługi Live, mam konto US i nie wiem co to lagi. Nie wiem jak zbudowana jest infrastruktura sieciowa Live, prawdopodobnie za wystawienie serwerów gier odpowiedzialni są producenci danej gry, nie MS. Być może MS jedynie zobowiązuje producenta gry do zapewnienia poprawnego działania usług multiplayer na terenie każdego z państw, gdzie działa Live. Ale tak jak mówię, nie wiem do końca jak to działa.
3. Dostaniesz dostęp do DLC (dodatków do gier itp.). W tej chwili nie można (a przynajmniej nie wszyscy mogą) ściągać dodatków (np. ja osobiście nie mogę ściągnąć dodatku do Gearsów 2, a pograłbym na nowych mapach w hordę ;) ). Da się to ominąć poprzez VPN ale nie chce mi się na razie w to bawić.
4. Dostęp do Polskich filmów / dokumentów, polskiej muzyki itp. w Xbox Live Marketplace. Dlatego trwają rozmowy z ITI i Cyfrą+. Poza tym lepsze transfery przy ściąganiu różnorakich materiałów.

Pozdrawiam

P.S.
5. Parowanie graczy odbywa się po lokalizacji, ale na takiej zasadzie, że istnieje większe prawdopodobieństwo że zostaniesz sparowany z np. Brytyjczykiem szukającym graczy niż z np. z Chińczykiem (jeśli masz konto UK).
 
Ostatnia edycja:

Aga79

New member
Straszne nabijanie użytkowników w butelkę. Microsoftowi słabo sie opłaca robienie xBox Life'a w Polsce - za słaby rynek. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że do tego dojdzie...
 
Do góry