Problem w wyborze tv do xboxa360

marfo87

New member
Witam zastanawiam się nad tymi telewizorami który waszym zdaniem będzie najlepszy ??
-Toshiba 32XV635D/Toshiba 37XV635DG
-Philips 32PFL7404
-SAMSUNG LE32B650/SAMSUNG LE32B651
Generalnie interesuje mnie telewizor 32-37 calowy FullHD najlepiej 100Hz w cenie do 2400zł
Inne propozycje mile widziane.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Te dwie Toshiby to jedno i to samo.
Na twoim zdecydowalbym sie walsnie na xv, duzo ustawien np specjalny tryb "gry"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

marfo87

New member
odległość od ekranu to około 2m
jak słońce świeci w pokoju pokój nie jest specjalnie słoneczny
Jak duży jest pokój jest mały 3 na 3.5 metra
jaki masz obecnie telewizor w swoim pokoju starego obskurnego crt
jakie programy najczęściej oglądasz tu nie ważne tv głownie będzie pracował z xboxem
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem zależy od dnia ale powiedzmy ze wieczorem
preferowana wielkość telewizora 32 cale
preferowana marka nie mam specjalnie ulubionej marki
czego nie lubisz w telewizorach nie wiem nie mam zbyt dużego doświadczenia z różnymi modelami tv
jakie urządzenia będą podłączone narazie tylko xbox 360 + narazie stare DVD (do dźwięku)
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń 90% xbox
jakimi złączami pewnie HDMI
jaki masz sygnał satelita ani kablówka nie będzie podłączona narazie a xbox podaje sygnał fullHD
ile programów HD -
ma stać czy wisieć pewnie będzie stał
jaka klasa cenowa mam do wydania 2400zł

Poważnie zastanawiam się nad samsungiem LE32B650 tyle że dzisiaj bylem w saturne w celu oglądnięcia tego tv i zostałem w sumie wyśmiany przez sprzedawce powiedział ze samsung jest najgorszym możliwym wyborem i bardziej polecał Philipsa 32PFL8404H (tyle ze on trochę się nie mieści w moim przedziale cenowym) Jak byście się odnieśli do tego czy rzeczywiście samsung jest aż tak zły i lepiej wziąć Philips 32PFL7404 a może Toshiba 32XV635D
 
Ostatnia edycja:

kapsell

New member
Bez reklam
Jesli tylko do xboxa to z 2m mozna brac 37" - zobaczysz roznica bedzie kolosalna na +
Toshiba xv bedzie na tip top.
 

Ryder

New member
37''
Obraz
Ekran 37''
, panoramiczny 16:9
Rozdzielczość Full HD, 1920 x 1080
Odświeżanie obrazu 120 Hz
Podświetlenie matrycy standardowe
Kontrast statyczny 1300 :1
Kontrast dynamiczny 50000 :1
Jasność ekranu 450 cd/m2
Czas reakcji matrycy 8 ms
Funkcje poprawiające jakość obrazu Resolution +
Dźwięk
System dźwięku przestrzennego Virtual Dolby
Moc głośników 2 x 10 W

32''
Obraz
Ekran 32'',
panoramiczny 16:9
Rozdzielczość Full HD, 1920 x 1080
Odświeżanie obrazu 100 Hz
Podświetlenie matrycy standardowe
Kontrast statyczny brak danych
Kontrast dynamiczny 50000 :1
Jasność ekranu 500 cd/m2
Czas reakcji matrycy 6,5 ms
Funkcje poprawiające jakość obrazu Active Vision M100 HD, Resolution +
Dźwięk
System dźwięku przestrzennego Virtual Dolby
Moc głośników 2 x 10 W
 
Ostatnia edycja:

Rurqa

New member
Ja bym nie bral Toshiby, zauważ, że ma bardzo duży czas reakcji matrycy, 6.5 ms to bardzo dużo jak na owe standardy a tym bardziej do xboxa gdzie przy dynamicznych grach będziesz doświadczal smużenia. Polecil bym LG 37LH5000 lub 32LH5000, 2ms, 80 000:1, technologia 100hz w 32 calowym i 200hz w 37 calowym egzemplarzu, do gier idealny. Osobiście posiadam 37lh5000 i nie mam na co narzekać (może troszkę na zmulone menu ;) ), w grach spisuje się znakomicie, przy grze w Fife zero zasmużenia, gdzie na drugim tv, który mam w salonie na dole (samsung, modelu nie pamiętam) odczuwalne jest smużenie i trochę przeszkadza, wcześniej tego nie zauważalem dopóki nie kupilem tego LG, dlatego radzilbym Ci TV z malym czasem matrycy, a jak bedzie mial 100hz czy 200hz to jeszcze lepiej dla Ciebie :)
 

Draqon

New member
Jak nie masz bladego pojęcia o temacie to nie pisz, bo jeszcze Cie ktoś poslucha nie daj Boze.
Witam wszystkich. Kapsell mógłbyś rozwinąć tą swoją wypowiedz bo ja jestem świeżutki w tym temacie tzn że szybkość matrycy i odświeżanie nie ma nic wspólnego z jakością wyświetlanych obrazów np. z Xboxa 360, bo LG ma 200hz a Tośka 120hz to czyli jeśli włączy sie te funkcje w tych tv to nie zauważy się poprawy jakości wyświetlanego obrazu w grach lub filmach z kompa?. Pytam się ponieważ zastanawiam się nad wyborem TV Toshiba 37XV635DG lub LG 37LH5000 będzie służył mi do grania na Xboxsie i do oglądania filmów z kompa. Może widział ktoś z was te dwa telewizory w akcji i wie który lepiej się sprawuje podczas grania? Wyczytałem tu dużo dobrych opinii o Tośce i narazie jestem za kupnem tego TV tylko że nadal te 200hz w LG przemawia mi troszke za tym TV. Doradzcie coś panowie z góry thx.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Odswiezanie i szybkosc marcycy maja decydujace znaczenie (dochodzi do tego obrobka obrazu przez systemy obecne/nieobezne w tv) ale gry chodza w max 60 fps (a wiekszosc w o wiele mniej np 30) i wiecej nie wyciszniesz. W trybach "gra" i tak nie skorzystasz z 200hz czy innych wspomagaczy obrazu, sa wylaczone bo np zwiekszaja input lag. Ja osobiscie gram w 200hz i jest bdb (wieksze znaczenie ma to gdy grasz w sieci tam kazda tysieczna sec liczy sie aby nie dostac w czape i tu wylaczam wszystko co jest na "pokladzie" )
Jesli chodzi o np filmy to jasne ale to inna bajka.
Toshiba xv (w PAL 100hz) go gier jak najbardziej z lg nie wiem bo nie mialem do czynienia (warto sprawdzic ja wyglada efekt ruchu z 200hz bo u roznych firm jest roznie i nie kazdemu pasuje).
 

Draqon

New member
Dzięki za wyjaśnienie kilku rzeczy i chciałem się Ciebie jeszcze spytać jaki ty posiadasz TV? bo napisałeś że używasz 200hz w grach to znaczy że tej Tośki nie masz którą polecasz.
 
Do góry