GotSent - mkv na mp4

maro786

New member
Dziś na jednym z forum znalazłem ciekawy program GOTSENT ale nie było wszystko dokładnie opisane a mam kilka wątpliwości i może ktoś kto tego używa mi je wyjaśni. Ten program niby przerabia pliki z mkv na mp4 które powinno chodzić na xbox360

1. Czy żeby chodziło mp4 muszę zrobić jakąś aktualizację?
2.Jeśli mam film w pliku mkv i jest tam też lektor czy ten program przerobi mi to tak że ten lektor zostanie?
3.Czy jeśli film zajmuje 4.18 GB to tyle samo zajmuje po zmianie?
4.A jeśli film zajmuje dajmy na to 7GB i nagram go na dwuwarstwową to też będzie chodzić

z góry dzięki za wyjaśnienia

aha i jeszcze jedno czy w ten sposób uzyskam lepszą jakość niż włączając film mkv na laptopie i podłączając go do tv przez d-sub (vga)
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Encocodowanie do mp4 będzie się ciągnęło wiele godzin, Nastąpi też strata jakości.

Xbox 360 dlatego raczej się nie nadaje do matroski.
 

kak-tus

New member
Witaj.
Ja też używam tego programu. GOTSent nie koduje ponownie video tylko je wypakowuje z formatu mkv. Więc jak nie zaznaczysz opcji Re-encode to: to konwersja trwa do 15 min i nie traci się na jakości. Natomiast jak zaznaczysz Re-encode to: to film jest od nowa kodowani i trwa to około 10godz ( zależy od kompa ).

Co do Aktualizacji konsoli to jak będziesz miał już ten film to podczas próby oglądania musisz być zalogowany na necie i zostaną ściągnięte kodeki ( robi się to tylko podczas pierwszego uruchamiania filmów), po tem oglądasz już normalnie.

Co do plików to konsola nie czyta plików większych niż 4GB.
 
Ostatnia edycja:

maro786

New member
właśnie ściągam film w formacie mkv ale zajmuje 4.18 GB więc jest to troszkę lipa a aktualizację kodeków robiłem ale do Divixów nie wiem czy ona wystarczy a jak to wygląda z jakością i z tym co pisałem czy w ten sposób uzyskam lepszą jakość niż włączając film mkv na laptopie i podłączając go do tv przez d-sub (vga)? a i taki film w mp4 z mkv wyglada chyba dużo lepiej niż te pseudo divxy hd
 

kak-tus

New member
właśnie ściągam film w formacie mkv ale zajmuje 4.18 GB więc jest to troszkę lipa a aktualizację kodeków robiłem ale do Divixów nie wiem czy ona wystarczy a jak to wygląda z jakością i z tym co pisałem czy w ten sposób uzyskam lepszą jakość niż włączając film mkv na laptopie i podłączając go do tv przez d-sub (vga)? a i taki film w mp4 z mkv wyglada chyba dużo lepiej niż te pseudo divxy hd

Lepiej to chyba wyglądał nie bedzie bo przez vga na tv osiągasz żądaną rozdzielczość ( zależy jaki masz tv czy to HD Redy czy Full HD)

Z tego co pamietam to film zajmie troszke mniej bo dźwięk jest kodowany do 2.1
 

maro786

New member
sony bravia 37 w5500 FULL HD a xbox360 jest podłączony przez hdmi choć klocek chyba nie daje full hd tylko same hd i tak samo filmy mało które są chyba 1080. A vga o ile wiem to daje sygnał analogowy więc jeśli jakość się nie pogorszy to napewno jakość będzie dużo lepsza! A czy ten GotSent ma możliwość podzielenia filmu np na 2 plyty? Że np film 8 GB mogę nagrać na 2 DVD (4,7) lub np na jedną DVD DL (8,5)
 

3nadel

New member
Chłopaki, dobry temat :>

Nie wiecie czy można sobie zrobić aktualizacje do divx, czy mp4 bez neta tylko z wypalonej płytki tak jak można to zrobić z dashbordem?
 

maro786

New member
dobra zrobiło się ! film działa tylko mam takie wrażenie że film się jakby przycina czy to tak będzie czy poprostu tak z płyty jest?
 

maro786

New member
na x'e głos chodzi płynnie lecz ten obraz miejscami się zacina a na kompie jest wszystko ok

może trzeba zaznaczyć jakąś opcję?

sate sync lub 25 fps output? czy to może być wina że mam wersje beta?
 
Ostatnia edycja:

maro786

New member
a ściągłem film 'uprowadzona' zajmuje 4.35 GB a po przerobieniu 3.17 GB i nie chodzi na xboxie nie wiem czemu tak jest. jedno jest tylko dziwne że jak wybieram plik to opcja 'safe sync' robi sie szara a przy pierwszym filmie tak nie bylo o co tu chodzi

info z filmu ktory chodzi

Format : Matroska
Czas trwania : 1h 42 min.
Całkowita przepływność bitów : 5.824 Kb/s

Video:
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 8 klatek
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Nominalna przepływaność : 5.436 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 528 pikseli
Proporcje obrazu : 2,40:1
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 24 bity

Audio:
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
ID kodeka : A_AC3
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 384 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia : 283 MB (7%)






info z filmu uprowadzona ktory nie chodzi


Format : Matroska
Czas trwania : 1h 33 min.
Całkowita przepływność bitów : 6.649 Kb/s

Video:
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 2 klatki
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Nominalna przepływaność : 4.689 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 544 pikseli
Proporcje obrazu : 2,35:1
Szybkość wyświetlania klatek : 24,000 kl/s

Audio 1:
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
ID kodeka : A_AC3
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 448 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Opóźnienie wideo : 1s 500ms
Rozmiar strumienia : 300 MB (7%)
Tytuł : AC3 5.1
Język : Polski

Audio 2:
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
ID kodeka : A_DTS
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.510 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozdzielczość : 24 bity
Rozmiar strumienia : 1.013 MB (23%)
Tytuł : DTS 5.1
Język : Angielski
 
Ostatnia edycja:
Do góry