Konsola restartuje się przy przełączaniu sygnałów

Slupper

New member
Witam,
Mam pod tv (le32a551) podłączony komputer oraz Xboxa360. Oba sprzęty przez HDMI.

Problem mam taki, że konsola restartuje się gdy np. wyłączę tv i ponownie włączę, w przypadku komputera tak oczywiście nie jest. Restartuje się ona również gdy przełączam źródło na komputer i z powrotem na konsolę.

Wygląda to tak:
Siedzę sobie normalnie na Xboxie i chcę sobie skopiować grę z płyty na dysk co trwa z 30minut więc 'przeskoczę' sobie na kompa a konsola będzie robić swoje (klikam przycisk na pilocie, którym zmieniam źródło sygnału). Normalnie zmienia się obraz na pulpit kompa, konsolka dalej kręci płytę (czyli ładnie się kopiuje). I TERAZ... gdy ponownie klikam przycisk na pilocie mając zamiar przejść na konsolę, wyskakuje komunikat "wyszukiwanie sygnału", słychać, że konsola nagle przestaje kręcić płytą i po 5 sekundach pojawia się logo Xboxa i wszystko od początku: Czyli konsola wyłącza się i włącza.

Nie dzieje się tylko przy przełączaniu źródeł ale i przy zwykłem wyłączeniem-włączeniem samego tv! Jak wyłączę tv to słychać, że konsola sobie dalej działa, ale jak ponownie włączę TV to znowu te wyszukiwanie sygnału i jak już pisałem restart konsoli : (

Jest to strrasznie uciążliwe. Nie mogę podczas gry na konsoli na chwilę zajrzeć do neta na kompie... muszę wyłączyć Xboxa, sprawdzić na kompie i potem znowu włączyć X'a. Gdy muszę nagle wyjść a jestem w środku akcji, w grze, to muszę zostawić włączony tv, żeby nie stracić danych/nie zapisanego stanu gry.

Zmieniałem wejścia hdmi, nazwy tych portów hdmi i nic. Prawdopodobnie coś z tv bo na drugim tv sprawdzałem i tak się nie dzieje.

Bardzo proszę o pomoc!!
GG: 4882922 albo odpowiedź w temacie, proszę!
 

horak

New member
Witajcie,

W moim tv Sony 46w4500 dzieje się tak samo. XBOX podłączony do jednego wyjścia hdmi, ntv do drugiego. Gdy xbox jest włączony i w coś gram i zaczne przełączać między hdmi 1 i hdmi 2 to gdy wrócę do złącza pod, który jest xbox konsola sie restartuje. Również gdy włacze xboxa przy zgaszonym tv i po jakimś czasie włącze tv to xobox również się restartuje. Wiesz może jest to drażniące ale ja nie próbuję z tym walczyć. Wiedz tylko, że nie jesteś sam.
 

sibkods

New member
Ja również tak mam!
Nie miałem tak od nowości, gdzies tak od 2 miesięcy dopiero tak się dziwnie dziac zaczęło. Sprawdzałem na dwóch róznych tv LCD i tak samo, więc to wina konsoli:sad:
 
Do góry