Obie konsole, czy warto?

Medaaard

New member
Panowie, zawracam się do Was z pytaniem i zachęcam do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami. Mianowicie, zamierzam kupić PS3(proszę mnie nie bić;) ) i waham się także nad Xboxem 360 ze względu na fakt, że podobno lepiej na nim wyglądają i płynniej działają gry multiplatformowe (Half Life 2, Fear 1,2, Splinter Cell, Bioshock...) . I tutaj główna sprawa. Czy różnica jest Waszym zdaniem aż tak duża, że warto specjalnie dla gier multiplatformowych dukpić XBoxa, zakładając, że główną konsolą będzie PS3? Nie ukrywam, że zależałoby mi na szczerych spostrzeżeniach, zwłaszcza osób mających rzeczywiste porównanie jakości gier multi na obu maszynkach. Warto/ nie warto? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

mataman

New member
Bez reklam
Akurat wymienione przez ciebie gry wyglądają lepiej na x360, to fakt. Najnowsze multiplatformy wyglądają tak samo na obu konsolach. Jeżeli stać cie na utrzymanie dwóch platform to jest to najlepsze wyjście.
 

premek111

Active member
Bez reklam
Mysle ze tak,warto.Na kazdej sa tytuly exclusive,multiplatformery w chwili obecnej wygladaja w wiekszosci przypadkow podobnie,nie ma wielkich różnic.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Oczywiście warto !!! Wymienione przez ciebie stare gry wygladają dużo lepiej na x360.
Zaś nowa era gier takie jak Uncharted2 ,Killzone 2 itp to masakratorzy graficzni xbox,a ;) Tak jak koledzy piszą jakość aktualnych gier multi zaczęła być wyrównana a w niektórych przypadkach nawet lepsza na ps3 ;)
Zawsze znajdą sie dobre gry niedostępne na którąś z platform .
W half life, Splinter,a i Bioshock ,a zdecydowanie zagraj na x360:)
 
Ostatnia edycja:

Medaaard

New member
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi! Zatem najpierw kupuję XBoxa, gram w starsze gierki, sukcesywnie zbieram kasę i dokupuję Ps3, przynajmniej do tego czasu świetne na niego exclusivy stanieją;-)
 

mroziek

New member
To ja się dołączam do pytania. Posiada PS3 i wii i zastanawiam się - czasami przechodzi mi przez myśl wyrwanie gdzieś tanio x-boxa. Czy jest sens posiadania kolejnej konsoli? Czy tytułów godnych uwagi na x-box jest tyle że warto zastanowić się na kupnem kolejnej konsoli? Czasami przeglądam poprostu wątki o x-boxie i zagrałbym np. w taką Forze 3 ;-) Wybrałem PS3 jako odtwarzacz BD, miałem na tym w ogóle nie grać...ale wyszedł Uncharted i zakochałem się :) Wii to trochę inna, specyficznie różniące się do PS3 i x-boxa konsola. Rozważałem zakup kiedyś jeszcze PS2 - jednak pominę tą konsolę, wiem że jest na nią mnóstwo rewelacyjnych tytułów jednak nie mam aż tyle czasu że nadrobić wszystkie zaległe lata :)
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Mam obie konsole i choć do tej pory większość gier wygląda i/lub chodzi lepiej i płynniej na x360 to różnice nie są tak znaczące by z tego powodu kupować drugą konsolę. Moja rada jest taka: zastanów się czy bardziej Ci zależy na lepszej grafie i/lub animacji w grach multiplatformowych (x360) czy na lepszych (i większej ilości) exclusivach (ps3). Druga sprawa to online: chcesz za darmo (ps3) czy lepiej i wygodniej (x360) ale za kasę.
 

klemens007

New member
Jeśli masz kasę na dwie konsole to ja bym łyknął . Sam posiadam obie maszynki i świetnie się uzupełniają tytułami. Pytanie jeszcze czy będziesz miał czas ogarnąć oba nextgeny
 

BladeSeba

New member
Sprawa wyglada tak na ps3 masz Uncharted ,God of War ,Heavy Rain,Tekken, Ratchet & Clank,GT,Motor Storm.Jesli chodzi o Xboxa to masz tam takie gierki jak Mass Effect,Grand Theft Auto, Forza Motorsport, Halo ,Left 4 Dead,Splinter Cell.reszta gierek jest prawie identyczna na ps3 jak i na xksie.Czy warto miec dwie konsole napewno tak jesli ktos ma kase i czas na te wszystkie hiciory,Ja czasu nie mam ,MW2 juz okolo 400h!,pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

triksi

New member
Skoro już ogrzewamy tego kotleta to ja też coś dodam ;) Uważam, że jeżeli kogoś stać to warto mieć obydwie konsole. Sama mam mała kolekcję - PSX, PS2 i ostatnio kupiłam X360. Jednakże już się rozglądam za jakąś PS3, bo exluzivy na nią są bardzo "pociągające" :D
 

kapsell

New member
Bez reklam
Warto miec obie i warto miec cos "starszego" co dla dzisiejszej mlodziezy juz pachnie era kamiena lupanego: Dreamcast, ps2, GameCube, psx nie mowiac o Sega MD, SNES czy NES czasem odpale i caly czas grywalnosc na hi-endzie (grafa wiadomo, na dzien dzisejszy umowna...)
 

kak-tus

New member
Sprawa wyglada tak na ps3 masz Uncharted ,God of War ,Heavy Rain,Tekken, Ratchet & Clank,GT,Motor Storm.Jesli chodzi o Xboxa to masz tam takie gierki jak Mass Effect,Grand Theft Auto, Forza Motorsport, Halo ,Left 4 Dead,Splinter Cell.reszta gierek jest prawie identyczna na ps3 jak i na xksie.Czy warto miec dwie konsole napewno tak jesli ktos ma kase i czas na te wszystkie hiciory,Ja czasu nie mam ,MW2 juz okolo 400h!,pozdrawiam.

Z tego co kojarze to Tekken 6, GTA IV jest na obu platworach.
 

andrzejb

New member
Jak użytkwonik dwóch konsol [PS3, X360] mogę dać tylko jedną radę - trzeba mieć naprawdę duuuużo czasu, żeby móc cieszyć się grami na dwóch platformach. Są dni kiedy żałuję, że je mam ale z drugiej strony nie potrafiłbym się zdecydować, którą sprzedać. Reasumując - warto mieć obie, bo przynajmniej bardzo szybko człowiek leczy się z bycia zapiekłym fanboyem i dostrzega realną wartość obu konsol.
 

Medaaard

New member
Fajnie, że odgrzaliście mój kotlet :-D

Osobiście wciąż mam tylko xbox360. Niestety wbre oczekiwaniom, jak na razie gotówka nie pozwala na zakup PS3 i nie zanosi się w najbliższym czasie. Tym bardziej, że kilka gier o statusie "must have" nadchodzi i na nie trzeba zbierać fundusze.
 
Do góry