Plazma Panasonic HDR czy HDF +x-box360

tommyg

New member
Witam wszystkich,
Mam kilka pytań , chcę zakupić plazmę panasonic tx-42s10e lub tx-42x10y, głownie pod x-box, ale bedzie też chyba "n":
1. Czy jest jakaś różnica pomiędzy obrazem wyświetlanym na tych plazmach (głownie x-..),chodzi mi o hdr a hdf, nie wiem do końca jak to opisać,,, wyczytałem że po podpięciu x przez kabel hdmi jakość (kolory) są gorsze, nienaturalne i lepiej podpiąć przez chyba komponent (sorry zielony jestem), a z mojego tentegowania podpinając przez ten drugi kabel i tak nie wyciągne fhd więc czy jest sens dopłacać za plazmę z fhd...
2. widziałem ten 2 model w akcji poprostu bajka pierwszzego niestety nie dlatego też mam wątpliwości (bo dopłata kilku stów do fhd nie ma znaczenia w tym przypadku), a ponoć żadna tv nie nadaje w fhd?? więc czy potrzebne tak bardzo hmmm. Jak oceniacie te modele, czy warto wziąść ten z fhd?? Mile widzane opinie użytkowników. Proszę o wyrozumiałość jestem zielony a sprzedawcy wcisną byle kit by sprzedać już mam tego dość.:confused:
 

3nadel

New member
Choć stary temat, może autor ciągle tu zagląda...

Używam P42S10E wraz z XBOXem przez HDMi. Mam pełne 1080p i o kolorach złego słowa powiedzieć nie można (Panasonic ;)). Przez component na Panasonicach wyświetlisz 1080i, ale mało kto widzi różnice między "i" a "p" (choć ja z odległości 1,5 m. widzę różnicę dość wyraźnie).
 
Do góry