Czy na Xbox 360 moge oglądać filmy HD w formacie .mkv nagrane na DVD?

pawlo0809

New member
Tak jak w temacie proszę o odp. Szukałem na forum i dowiedziałem się że PS3 nie odtworzy formatu .mkv a jak to jest z Xbox'em 360. Z góry dzięki za odp.
 

pawlo0809

New member
To jakie są jeszcze sposoby oglądania filmów .mkv na TV, oprócz podpinania kompa. Bo jak X360 i PS3 sobie nie radzą to juz sam nie wiem
 

Maxavelli

New member
LG BD370, LG BD390, PopCorn Hour, WD HD Media Player, Samsung B650, cala masa innych playerow dyskowych... Na konsolach o MKV zapomnij...
 

majki199

New member
jesli chcesz ogladac HD na xboxie to msuisz konwertowac mkv do formatow wmv albo mp4. Jakosc lekko spada ale mozesz bez problemu dokleic polskie napisy/ Dzwiek 5.1 zostaje a jakosc i tak jest lepsza niz na DVD
 

Bambolo82

Banned
Na Xbox'ie 360 nie ma to większego sensu, ponieważ wymaga to czasochłonnego (wiele godzin) encodowania (konwersji) do mp4 lub vmw co powoduje drastyczną stratę jakości i tak już 2 razy wcześniej skompresowanego i kodowanego materiału (raz na Bluray, drugi raz do mkv i trzeci raz do mp4 lub wmv, żeby X360 mógł to odtworzyć).

Na PS3 jest znacznie lepiej, ponieważ 90% filmów mkv nie wymaga encodowania, a jedynie muksowania (programem mkv2vob), które nie dość że jest bardzo szybkie (ok. 15-20 minut), to jeszcze nie powduje ŻADNEJ straty jakości. Ostatnie rewizje programu mkv2vob umożliwiają nawet zachowanie dzwięku w DTS bez encodowania!!! Jest też sporo materiału na torrentach już przygotowanego pod PS3 (tylko pobieramy i oglądamy :krol: ).

Także, na Xbox'ie można zapomnieć o oglądaniu pirackich filmów zgranych z Bluray do Matroski (.mkv). Na PS3 jest to jak najbardziej możliwe, choć nie aż tak wygodne jak na odtwarzaczach NMT np. Popcorn Hour czy eGreat, ponieważ jednak trzeba te 15-20 minut na muksowanie.

Sam Popcorn Hour kosztuje jednak aż ok. 900 zł i to bez dysku, a całe PS3 z dyskiem (internet, gry, Bluray/DVD, filmy) tylko 1200-1300 zł. :-D
 

Gie

Member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Także, na Xbox'ie można zapomnieć o oglądaniu pirackich filmów zgranych z Bluray do Matroski (.mkv). Na PS3 jest to jak najbardziej możliwe,
Mogę się mylić ale zarówno mkv jak i mp4 to tylko kontenery. W obu najczęściej siedzi video zakodowane h264. Więc przerobienie mkv na mp4 sprowadza się najczęściej do zdemuxowania mkv na audio i video i ponownego ich zmuxowania. Bez żadnej konwersji i utraty jakości. Jedynie jeśli audio jest w ac3 to trzeba go przekonwertować do aac (stereo).
Opis:
http://www.afterdawn.com/guides/archive/how_to_play_mkv_content_on_xbox_360.cfm

Inny konwerter, używany także do PS3:
http://www.afterdawn.com/guides/archive/convert_mkv_to_mp4_for_xbox_360.cfm

I jeszcze jedno narzędzie do konwersji:
http://xenonmkv.ev98.net/
 

erni111

New member
dvd xbox

witam jak mam zkopiowac film dvd na dysk zewnetrzny by xbox 360 widzial te pliki tak jak z normalnej plyty dvd robilem obraz alkocholem i nero i nic PROSZE O POMOC
 

erni111

New member
dysk

witam co zrobic!!! sformatowałem dysk na 1 tera na FAT32 xbox widzi dysk. nie robilem partycji. jak wrzucalem krotkie filmiki w mp4 i foty to xbox widzi i jest ok. jak wrzycam obraz z alkocholu klone dvd lub nero to nie widzi plików video!!! co robic i jak filmy dvd skopiowac na dysk zewnętrzny. prosze o pomoc
 

estor

New member
można sprawdzić przenośny Player firmy ainol , (allegro ) model hd , np v6000 , mam takowy podłączony po komponencie i jest z niego zadowolony do tego można oglądać na 5" ekranie w podróży
 
Do góry