dziwne paski w obrazie z konsoli

fazi75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Posiadam telewizor Sharp 32RD8E, mam podpieta pod niego konsole XBOX360.
Konsola jest podpieta kablem HDMI. Problem tkwi w dziwnych pionowych czasem poziomych paskach widocznych głównie w menu konsoli np podczas logowania a wiec na jednolitym kolorze(szarym) w grach trzeba sie dobrze wpatrzec z odleglosci kilku cm żeby to zobaczyć. Wyglada to jakby pixele wyświetlaly na przemian jasniejsze badź ciemniejsze kolory, tej samej barwy co 3ci pixel i tak jest ich w tym pasku 2-3 rzędy. Problem znika gdy odłączona jest antena od analogowej kablówki. Przelecialem juz całą instalację kablówki w celu sprawdzenia połączeń i nic to nie pomogło. Jak kablówka odpięta to jest cacy, jak podepnę i ponownie odpale TV i konsolę to pojawiaja sie te nieszczęsne paski. Najwyrazniej przyczyną jest kablówka, tylko jak temu zaradzić?
Pozdrawiam
 

mataman

New member
Bez reklam
Ewidentnie wina kablówki. Takie chece działy się zazwyczaj na złączu scart ale żeby na hdmi? Raczej nic nie zrobisz poza odłączaniem kabla antenowego. Niestety coś kiepsko jest skonstruowany ten tv, skoro sygnał kablówki jakimś cudem zakłoca hdmi.
 

fazi75

Klub HDTV.com.pl
VIP
mataman napisał:
Ewidentnie wina kablówki. Takie chece działy się zazwyczaj na złączu scart ale żeby na hdmi? Raczej nic nie zrobisz poza odłączaniem kabla antenowego. Niestety coś kiepsko jest skonstruowany ten tv, skoro sygnał kablówki jakimś cudem zakłoca hdmi.
Tak sobie wydedukowałem, że elektronika TV jest dziwnie zakłócana przez tuner telewizora tzn zakłócenia nie dostają sie przez kabel HDMI(bo to mało prawdopodobne) Coś dziwnego musi iść razem z sygnałem kablówki. Można jakimś domowym sposobem sprawdzić jakość sygnału? Na kablu jest przecież napięcie, czy jego pomiar coś może powiedzieć? Jesli tak to w jakich granicach powinno się mieścic? Jak próbuję przykręcić wtyczkę do kabla to nieraz tak kopnie, że aż zaboli:hmm:. Wiadomo ze napiecie być musi ale może coś jest nie tak, ewidentnie coś nieźle sieje. Dodam tylko, że ta kablówka to VECTRA i odbiór pozostawia wiele do życzenia
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
To że kopie to normalne. Problem tkwi w samym tv a nie w sygnale kablówki. Próbowałes konsole podłączyć componentem ?
 

fazi75

Klub HDTV.com.pl
VIP
mataman napisał:
To że kopie to normalne. Problem tkwi w samym tv a nie w sygnale kablówki. Próbowałes konsole podłączyć componentem ?
Przez component nie próbowałem, bo takiego nie posiadam-mam wersje arcade, natomiast podłączałem przez VGA i opisanego problemu nie stwierdziłem. VGA VS HDMI, niebo a ziemia-oczywiście na korzyść HDMI;)
Może separator galwaniczny by pomógł?
 
Ostatnia edycja:

Klisman1987

New member
Znajomy ma cos podobnego. Ma samsunga 50a656 i gdy przychodzę do niego z moja ps3 pograc to widać co akurat nadają w tv. Ma podłączony zwykły dekoder cyfry. Jak odłączy dekoder to problemu nie ma. Pozostaje mu zawsze wyłączyć dekoder.
 
Do góry