skalowanie dvd do HD

perc

New member
Czy xbox360 skaluje obraz z dvd do rozdzielczości HD? Playstation 3 tak. (Wiem, ze x360 zapewnia skanowanie progresywne, ale czy skaluje do HD???)
 

perc

New member
O. K. Znalazłem info, ze wersja ze złączem hdmi upscaluje filmy dvd do hd. Czy robi to równie dobrze jak Playstation 3? (Może ktoś miał okazję porównac obie konsole pod tym względem.)
 

centomaniak

New member
perc napisał:
O. K. Znalazłem info, ze wersja ze złączem hdmi upscaluje filmy dvd do hd. Czy robi to równie dobrze jak Playstation 3? (Może ktoś miał okazję porównac obie konsole pod tym względem.)
nie ma takiego urządzenia na świecie które z materiału dvd zrobi piękne hd , nie ma takiej możliwości to taka ściemka producenta nie wież w zadne upscalingi , fakt cos tam poprawi ale to bez znaczenia , teraz taka 720p ma dwukrotnie większą rozdzielczość niż tradycyjne dvd o full hd już nie wspomnę , brat posiada xboxa 360 to wiem co mówie
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
@centomaniak: i masz rację i jej nie masz.
Z DVD nic Ci nie zrobi pełnego HD (czy to 720p, czy 1080p), bo pewne dane zostały utracone, ale z sam kodek nie koduje bezpośrednio bitmap obrazów, za to dużo danych jest, powiedzmy, że wektorowych (dotyczy to głównie ruchu), także jakość skalowania zależy mocno od samego skalera. PS3 ma zaimplementowany obecnie naprawdę niezły skaler DVD (na początku w ogóle nie było skalowania) i widać sporą różnicę, jak się porówna podstawową rozdzielczość z 720p czy 1080p. Oczywiście nadal nie będzie to jakość z BD (aczkolwiek i tam nie ma perfekcji, bo kompresja obrazu jest stratna).
 
Do góry