Problem z podłączeniem HDMI i Component naraz

badylhio

New member
Witam,
Mam problem z podłączeniem dzwieku 5.1 w xboxie.
Zakupoiłem kabel :
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=597912141
no i do tego jeszcze kabel optyczny.
O dziwo nie mam problemu przez budowe wtyczki kabla composite ze nie miesci sie ów kabel i kabel hdmi. Natomiast ...
Podłączam to wszytsko do konsoli razem z kablem HDMI(koniecznie chce by przez hdmi leciał obraz) i jest czarny obraz na TV.
Jezeli nie podłącze hdmi wszystko jest ok. Niestety obraz pozostawia wiele do życzenia puszczony nie po HDMI.
Podejżewam ze xbox ma jakas blokade i gryzie sie jak sa podłączone naraz kable hdmi i komponent.
Czy ktos moze miał ten problem co ja i wie jak go rozwiac?
Bede wdzieczny za pomoc.
Pozdr.
 

AproX D

New member
no niestety ale muszę Ciebie zmartwić - przerabiałem to samo pytając nawet bezpośrednio w serwisie BOX-a - a mianowicie nie da rady podłłączyć zarówno i HDMI jak i component - niestety albo jedno albo drugie :(- chcesz miec dzwięk 5.1 to component a jesli ma być obraz to HDMI - kretyńsko to ktoś zaprojektował :???:- no niestety - ja postawiłem na obraz dlatego użyłem HDMI
 

Wojtiii

New member
Zmień przełącznik w kablu z HDTV na TV. Podłącz tylko audio po optyku i kabel HDMI jako obraz i wszystko powinno działać ja tak mam i nie ma problemu
 

Marcell_80

New member
panowie,ruszcie glowa!
ja mam x360 podlaczonego do tv przez HDMI i przez Komponent do amplitunera stereo...
wystarczy zdjac tylko obudowe z komponenta i zaizolowac go tasma lub kupic NIEORYGINALNY komponent i po sprawie...
 
Do góry