Podłączenie XBOXA 360 -------PC

valdi65

New member
Witam
Posiadam tv samsung le32r51b do którego mam podłączonego xboxa 360 kablem HDMI, kabel ten przy wtyczce przy konsoli (xbox) posiada wyjście optyczne ,przy wejściu do tv końcówki chinch (stereo). Które są nie podłączone bo dzwięk leci mi przez kabel HDMI. w telewizorze. Ostatnio podłączyłem PC pod tv kablem VGA jako monitor służy mi tv a jako źródło dzwięku PC + głośniki 2.1 . Postanowiłem połączyć xboxa 360 z pc (chodzi mi o dzwięk). I TU MAM PROBLEM , konsole łącze optykiem z pc (karta dzwiękowa zintegrowana z płyta główną ABIT AB9 ,obsługująca dekodery 5.1 DD /do 7.1, chipset dzwiękówki to REALTEK HD AUDIO.). Płyta posiada zarówno wejście jak i wyjście optyczne . Od kilku dniu z tym problemem się się męcze i nie mam pojęcia co jest grane (nie mam dzwięku z konsoli ) ,pisałem na kilku forach ale nie uzyskałem pomocy . ps. dołącze screeny ze sterowników......

http://img242.imageshack.us/img242/5641/beztytuuwn4.jpg

http://img231.imageshack.us/img231/9278/beztytuu1tk5.jpg

z góry dzieki za pomoc
 

Peek

New member
Bez reklam
Musisz mieć przerzutke z 2 chinchy na 1 cena ok 5zł. I wtedy podłączasz go do karty muzycznej w PC.

Konkretnie to:
http://www.allegro.pl/item494820933_przejscie_z_2x_chinch_na_m_jack_gold_silver.html#gallery

Wtedy 2 chinche przerzucasz na 1 jacka.

Musisz też odprowadzić od karty dźwiękowej przedłużacz
i bedziesz musiał wachlować wtyczkami do przedłużacza, to komputer, to Xbox.

W twojej sytuacji nie możesz mieć 2 urządzeń podłączonych naraz.

Dźwięk bedziesz miał na pewno, ale:
-Tylko jak komputer bedzie włączony, bo dźwięk bedzie szedł przez kartę muzyczną a musi byc ona zasilana.
- Nie jestem pewien w 100% czy bedzie to stereo ale chyba tak bo i chinche i jack stereo przenoszą.

Metoda jest sprawdzona w 100%, bo sam tak kiedyś miałem tylko z zestawem 5.1. Creative. Teraz mam Logitech Z-5500 najlepsze głośniki komputerowe na rynku i mam podłączone i PS3 i komputer razem bo posiadają własny dekoder dźwiękowy (koszt ok 1000zł).
 
Ostatnia edycja:

valdi65

New member
Witam
Dzięki za zainteresowanie moim tematem.Ale to rozwiązanie wiedziałem i przetestowałem (chinche /przejściówka). Zapomniałem o tym napisać w poście. Wyżej wymienione rozwiązanie, mam dzwięk jak i z konsoli jak również z Peceta, bez żadnego przekładania kabli.;) Mnie interesuje, podłączenie przez optyk, nie moge tego zrozumieć skoro jest WEJŚCIE optyczne w płycie głównej:roll: ,dlaczego ono nie przekazuje mi dzwięku na głośniki tak jak np :sposób z chinchami.Skoro jest to niemożliwe po co producent takie wejście optyczne umieszcza ??!. Np mam amplituner yamaha który ma kilka wejśc optycznych-elektrycznych, mam do tego ampli podłączonych klika urzadzen optycznie jak i elektrycznie i wszystko działa. Dlaczego upieram sie przy podłaczeniu optycznym , bo rozpatruje zakup zestawu komputerowego 5.1 no i chce mieć rasowy dziwek 5.1. Co do zaproponowanych głośników ,jest to opcja nie do przyjęcia ze względu na cene. (planuje kupić zestaw do 250zł )...

Jeszcze mi sie coś przypomniało , jeżeli miał bym "zwykłe" 5.1 do pc (250zł) czy miał bym ten dzwiek przez ten optyk. ?????

pozdrawiam.
 

Peek

New member
Bez reklam
A może masz nie wejście a wyjście optyczne. Ja tez myslałem ze mam wejscie i probowałem podłączyć komputer przez optyczny, alke okazało sie ze to wyjscie optyczne, więc podłączyć 4 kabelkami ze dźwiękówka i 5.1 i tak jest.
 

valdi65

New member
co do tego WEJŚCIA jest to na 100% wejście. Kiedyś podłączyłem kompa przez optyka do ampli i miałem dzwięk.

Co do tych 4 kabelków, to jakie masz konkretnie na myśli, mógłbyś dać linka??
I mówisz że też powinienem mieć 5.1??
 

Peek

New member
Bez reklam
1 kabelek to prawy i lewy front
2 kabelek prawy i lewy tył
3 kabelek centralny i soobwoofer

czwartego nie ma pomyliłem się.

Kable są dołączone do głośników jak kupujesz. Podłączając tak do kompa to na kompie 5.1 bedzie.
 

valdi65

New member
ok pożycze sobie głośniki i popróbuje.... jak coś to dam znać. Słuchaj ale prócz tego że będe miał na pc 5.1 to na konsoli też będzie 5.1 tak ?? dobrze rozumie.
 

Peek

New member
Bez reklam
Skoro masz WEJŚCIE optyczne w pc to powinieneś podłączyć tak konsole do pc optykiem a pc do głośników tymi 3 kabelkami. i wtedy wydaje mi się, ale podkreślam wydaje mi się, że 5.1 powinno być i tu i tu.
 
Do góry