New Xbox Experience

Peek

New member
Bez reklam
Zamieszczajcie tu wszystkie newsy i wasze wrażenia na temat nowego dashboardu do X360 od Microsoftu.

Mnie osobiście najbardziej interesuje to czy w rozdzielczosci 1680x1050 beda czarne paski, czy obraz zostanie autentycznie powiekszony.
 

radzique

New member
przy 1680x1050 bedą paski.

Ale fakt najważniejszy argument to cisssszaa :) Wreszcie bedzie można spokojnie grać wieczorem w słuchawkach.

Tylko będzie trzeba swap'a zrobić na dysk 120 gb bo na 20 gb ledwo dwie gry wejdą. I mam nadzieje, że NXE przyniesie ze sobą więcej banów dla piratów.
 

mataman

New member
Bez reklam
Dziś w saturnie widziałem 120 Gb w "bardzo" atrakcyjnej cenie 640 zł !!! Masakra, na allegro kosztuje połowe tego.
 

radzique

New member
z paskami wiadomo - będą ;)

A zgrywanie gier na dysk to chyba najważniejszy punkt programu (oprócz avatarów :D). Wsadzasz płytkę do napędu, zgrywasz ją na dysk jednorazowo i gra później sobie czyta z dysku a nie z płyty. Plus jest w postaci ciszy, napęd nie hałasuje jak wirówka, oraz szybszego ładowania danych, tekstur itd. Ponoć w niektórych grach wpływa to korzystnie na grafikę.

Mataman ceny dysków są po prostu żałosne. Ale całe szczęście mozna bez problemów zamotować dysk 120 gb WD BEVS, który kosztuje 150 zł. Kwestia przełożenia do obudowy i przygotowania pod xbox'a
 

Mikster

New member
Nie wiem czy wiecie ale można ściągnąć bete NXE ale nie mamy wtedy avatarów ani dostępu do Live!.Krążyła też plotka,że posypią się za to bany ale ucichło.
 

pumba1995

New member
Wczoraj kupilem xboxa 360 arcade ,karta 256mb. Czy NXE mi sie normalnie zainstaluje ? Czy to bedzie jakas nie pelna wersja ?? Mam zamiar kupic dysk 20gb, poczekac czy instalowac??
p.s. Mam monitor 1680x1050 z tv tunerem i z wejsciem hdmi , lepiej podlaczyc przez hdmi czy przez vga ???
 

Peek

New member
Bez reklam
Też mam X'a na monitorze. Mam na VGA (czyli HD AV). Pomiędzy HDMI, Componentem i HD AV (VGA) różnicy goły okiem nie uświadczysz. Co do karty to teoretycznie mówią, że NXE ma zajmować 128Mb, ale mając dysk bedziesz spokojny ze wszystko bedzie działać na tip top.
 

pumba1995

New member
Dzienki za szybka odpowiedz ale mam jeszcze jedno pytanie.
Peek kiedys napisales ze masz samsunga 2032BW, ja mam 2332MW i po podlaczeniu do x'a kolory sa strasznie przesycone i nie widac wszystkich detali w grze. Wiesz moze jak ustawic ten kolory w tym monitoze uzywajac opcji 'custom'???
 

Peek

New member
Bez reklam
ayrton_1 napisał:
przez HDMI- brak zakłóceń (obraz przesyłany cyfrowo), nie trzeba nic kombinować
Zarówno HDMI, Component jak i HD AV sa kablami cyfrowymi.

A propos monitorów ja mam ustawinie "Dynamic Contrast" i jest bardzo dobrze.

Jak to nie pomoże to moge jeszcze poradzic pogrzebać w ustawieniach rozdzielczości Xboxa
 

Peek

New member
Bez reklam
Nie, bo gry na componencie są w HD, więc nie moze to byc kabel analogowy. W każdym razie jaki by nie był to różnicy miedzy HDMI a Componentem gołym okiem niue zobaczysz. Mam PS3 na HDMI i miałem X360 po Componencie.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Peek napisał:
Nie, bo gry na componencie są w HD, więc nie moze to byc kabel analogowy. W każdym razie jaki by nie był to różnicy miedzy HDMI a Componentem gołym okiem niue zobaczysz. Mam PS3 na HDMI i miałem X360 po Componencie.
1. Componnent to kabel analogowy
2.hd av (domyślam się że chodzi Ci o vga) także jest kablem analogowym
3. różnica między kablem componnent a hdmi jest i trzeba mieć słaby wzrok by jej nie dostrzec
4.różnica między połączeniem hdmi a vga jest O G R O M N A (po to właśnie dodano "poziom referencji" by zniwelować "wyprany" obraz po vga

Pozdrawiam i dziękuję za uwagę, ale ja to się zupełnie na tym nie znam i tak sobie piszę z nudów:hmm:...
 

mataman

New member
Bez reklam
Kto w tych czasach ogląda divx'y ? Nowy dash bardzo przyjemny, avatary to taka pierdółka, instalacja gier na HDD szybka i zbawienna :) No i party to tez fajna sprawa.
 

marecki6

New member
Bez reklam
ja ogladam a ze szkoda mi wypalac je na cd to wrzucam to na dysk przenosny ... liczylem na to i nie tylko ja ze skonczy sie laczenie obrazu z napisami ale sie przeliczylem
 
Do góry