Gears of war 2

mataman

New member
Bez reklam
Nareszcie jest ! Właśnie skończyłem pierwszą sesje z tą gra, dłuższą o pare godzin niz zakładałem :) Wygląda przepieknie, miód wylewa sie tonami i do tego jest po polsku. Poprostu bigger, better, more bad ass :) Ktoś już gra ? Jakie są wasze opinie na temat tego tytułu ?
 

DJ_Adi

New member
Mefju napisał:
Ooo po polsku , szacunczek ;D Pożycze x'a od ziomka i przygierze :eek:k:

Grafa niezla, fakt.
Ale gra bardzo liniowa i w sumie prosta - tak jak pierwsza czesc.
IMHO - ocena 7/10

Juz CoD 5 jest lepsze. Bardziej grywalne w multiplayer.
 

klopsik1988

New member
Ja sie skłaniam ku ocenie 9.2/10. Gra świetna. Nie wierze ze Call of Duty 5 blizy sie do poziomu GOW 2 w jakimkolwiek aspekcie. Call of Duty 4 było doskonałe ale 5 czesc to dzieło innego zespołu więc będzie MAX 8+ ale chciał bym się mylić i otrzymać kolejnego killera. Grę miałem już w czwartek przed światową premierą. Ultima się postarała , chcieli uniknąć sytuacji że nie doszła by na piątek i ludzie by źli czekali aż długi weekend minie. W tej grze dzieje sie naprawde dużo , podobne wrażenie zrobiło tez na mnie... GOW 2 , czyli God of War 2:) Oczywiście na skale ps2. Tłumaczenie jest niezłe choć pare błędów nie uniknieto typu.... "w górę" zamiast "do przodu". Move Up oczywiście znacy dosłownie w góre ale w slangu wojny wiadziec tłumacz powinien że to znaczy do przodu lub na przód. Dziwi mnie ten błąd bo reszta jest ok. Widać ktoś co tłumaczył gre nie widział nawet jej na oczy. Po prostu teks sam bez kontekstu. Napisy czasem lecą za szybko i są za drobne przez co koncentruje się na czytaniu zamiast słuchaniu i nie zddąże przeczytać. A gdybym miał wersje tylko angielską to bym słuchał i więcej zrozumiał niż zdążył przeczytać. Ale tak bywało tylko w paru momentach. Ogolnie jest dobrze i oceniam to tłumaczenie na jakieś 8+. Bardzo fajnie przetłumaczono różne ironiczne teksty postaci. Sama gra troche zbyt postawiła na ilość i wielkość przeciwników. Chodzi o to że nie ma strasznych choć troche momentów typu ucieczka przed Bersakerem z 1 częsci. Ogólnie na tle przeciwnika cała drużyna jest mocniejsza. W 1 czesci walczyliśmy sami z Corpserem. Tutaj praktycznie każdego większego przeciwnika napotykamy gdy jesteśmy w jakimś pojeździe z którego przywalimy raz czy dwa rakietą i po Corpserze. Akurat może wydawało się mi to łatwiejsze bo grałem na Normalnym poziomie trudności. A wszystko przez to że myślałem że harcore przetłumaczyli na normalny i byłem pewny że hardcore wziąłem:) Jak się kapnąłem że za dobrze mi idzie to już w połowie gry byłem więc ją dokończyłem. I tak jest świetna więc będe jeszcze ją przechodził raz czy dwa. Ja wcześniej w multi prawie w zadną gre nie grywałem ale GOW 2 jest akurat wciągający pod tym względem nawet dla mnie. Na koniec pochwale Microsoft że praktycznie kazd swoją gre wydaje po oolsku. Ogólnie patrząc na ten jesienny wysyp hitów to mamy prawie wszystkie po polsku. Far Cry 2 wprawdzie jeszcze jest po angielsku ale pewnie w przeciągu miesiąca będzie po polsku. Podobnie Fallout 3. Przynajmniej mam nadzieje że dłużej to nie potrwa. Nie jestem słaby z angielskiego ale jeśli moge troche poczekać i mieć polską wersje to poczekam.
 

HaJaBuSa

New member
Ogr napisał:
Killer na maxa!!!!! Rewelacja grałem 3 godzinki jestem zachwycony:D
ocena 10/10


Zgadzam się w zupełności gierka wymiata.Klimat,grywalność i oczywiście grafa na najwyższym poziomie.Do COD nie ma co porównywać,ale jest jasne że czwórka też dobra:D
 

Tanhauser

New member
Skończyłem we wtorek singla na normalu. Gra w porównaniu do jedynki duuużo dłuższa. Graficznie powala na kolana. Jeszcze w żadnej grze nie widzałem takiego HDR jak w 5 akcie (Jacinto). Śmiem twierdzić, że gra rozwala nawet słynnego Crysisa. Niesamowicie piękne są też lokacje w pałacu królowej, po prostu bajka. Generalnie jestem pod dużym wrażeniem. Widać też, że faktycznie ktoś ostro popracował nad fabułą gry, bo "dwójka" dużo wnosi do historii Sery.
Co do multi... tochę rozczarowujący - za dużo bagów, lagów i kamperki. Przyczepianie granatów do ścian spowodowało, że (szczególnie w trybie wingman) kolesie oblepiają ściany granatami i siedzą w jakieś dziurze liczą na to, że toś wlezie na nich lub ich granaty.
Mapy są bardzo nierównomierne - od znakomitej Rzeki po fatalny Stasis. Cieszę się, że mam wersję GOW2 z dodatkiem Flashback Map Pack, więc mogę pograć w stare mapki.
Kompletnym idiotyzmem jest dla mnie system losowania trybu i mapy w przypadku remisu w trakcie głosowania w lobby. Przy odrobinie pecha można zagrać nie na tej mapie i nie w tym trybie, w którym się chciało.
O zachowania Hamburgerów nie wspomnę... :hmm:
 

marcin0903

New member
Granaty to część taktyki :D. Co do fabuły to ja wiem...? Niby jest, niby coś się dzieje, ale nadal bez polotu :p. Grafa jak dla mnie nie robi już takiego wrażenia w jedynce, chodzi o to, że GoW1 to był swego rodzaju przełom, a tu go nie ma, jest "tylko" doskonale.
 

mataman

New member
Bez reklam
No mnie niestety trochę rozczarowała koncówka. Walka z raamem na koniec jedynki była bardzo wymagająca a tutaj konczymy z marszu, szkoda
 
Ostatnia edycja:
Do góry