LOGITECH z 5500 + xbox360

aslema

New member
czesc wszystkm:)

mam zamiar kupic zestaw glosnikow logitech'a 5500 i podpiac je do xbox'a w zwiazku z tym pojawilo sie kilka pytan. licze na wasza pomoc.

pytania:

1. rozmiar mojego pokoju to 5m na 4m martwi mnie dlugosc kabla do tylnych glosnikow, w specyfikacjach podaja, ze jest to 7,5m ja bede potrzebowal okolo 10m. czy te glosniki maja mozliwosc zmiany kabla , czy fabrycznie kable zamontowane sa na stale do glosnikow. na marginesie wyczytalem na forum , ze kabelki ''druty'' w zestawie sa slabe i najlepiej jak bym zmienil na miedziowe beztlenowe to wtedy zagraja lepiej. czy to prawda???

2. sposob polaczenia xboxa z logitch'em
w tym momencie konsolka polaczylem z lcd (samsung 32'') kablem HDMI, obraz zyleta:) , wiem , ze potrzebuje dokupic kabel komponent z wyjsciem optycznym + kabel optyczny, ktory podepne do logitecha. tu pojawia sie moje pytanie czy jak puszcze sygnal z konsoli przez komponent (zaznaczam,ze chodzi tylko o audio pzez optyka) to bede zmuszony podpiac komponent do lcd'ka. mi zalezy ,zeby sygnal video byl nadal przesylany przez hdmi, tylko sygnal audio szedl przez komponent + kabel optyczny dologitecha. czy jest to mozliwe, rozdzielenie sygnalow w konsoli VIDEO przez hdmi do lcd, a AUDIO przez komponent + kabl optyczny do logitech'a????


na marginesie. wiem, ze czeka mnie demontarz koncowki kabla component, bo xbox ma za blisko siebie gniazdka; wczoraj widzialem w empku kabel HDMI AV CABEL (cena 189pln), sprzedawca powiedzial, ze microsoft wyszedl na przeciw problemowi zbyt bliskiej odleglosci miedzy gniazdami w konsoli i wypuscil na rynek ten wlasnie kabel (HDMI AV CABEL) , ktory ma mniejsze koncowki, tak aby hdmi o komponent siedzialy razem, bez zadnych demontarzy koncowek kabli. czy jest ktos kto juz to sprawdzil???


z gory dziekuje za zainteresowanie tematem i przepraszam jesli powtorzylem jakies pytania na forum, ale wpisywalem w wyszukiwarke kluczowe slowa......
pozdrawiam:)
 

bluray

Banned
Potwiedzam:
LogiTech 5500 jest rewelacyjnym zestawem audio.
Nie kojarzyć go z PC-tem. Spoko nagłaśnia prawidłowo (THX certyfikat) duże pomieszczenia.

To jedyne urządzenia z kodekami hardware na pkładzie firm: DD i DTS.

Następny rozwój to wydanie ponad 20k.

Przemyśl.
 

Bobok

New member
Dołączam się do pytania , jaki może być maksymalnie duży pokój żeby zestaw ten odpowiednio nagłaśniał pomieszczenie ?
Zależy mi też na odpowiedź z punktu drugiego.
Czaje się na ten model od trzech lat ale narazie gram na Sharkoon x-tatic 5.1
 

aslema

New member
hdmi av cabel

dzieki chlopaki za szybka odpowiedz.
w planach mam zakup gierki DEAD SPACE, ale chce ja odpalic na zestawie 5.1:D juz mam ciarki na plecach po filmikach z youtube, a jak to zagra u mnie na 5.1 to potrzebne beda pampersy:D

nie moge znalesc zdjecia w calosci tego kabla i dlatego kolejne pytanie. ten kabel microsoftu HDMI AV cabel w zestawie ma w sumie 2 kable ; jeden to hdmi , a drugi to ''cienszy'' component z wyjsciem optycznym????

jezeli tak, to wydam niepotrzebnie tyle kaski na drugi hdmi, a zalezy mi na komponenecie z wyjsciem optycznym z ciensza koncowka.
czyli zostaje jedyne rozwiazanie , to ktore proponuje chad na zdjeciach, czy mam racje?????
 

aslema

New member
logitech z5500- zamiana kabli glosnikowych

hi Mr. BLACK ( Ogr ) , hi Mr. BLUE ( bluray )
czy mozecie podac jakies linki do kabli glosnikowych i optyka
Mr BLACK ( Ogr ) napisales ,ze pozamieniales kable, ja pytam na jakie:)


p.s.
zdecydowalem sie na propozycje Chad'a , a zoszczedzona kaske (kabelkowi ms hdmi av (189pln) -dziekujemy ) , zamierzam zainwestowac w dobre kable glosnikowe i optyka i podpiac oczywiscie do logitech'a z5500

dlugosc kabli:
przody okolo 3m lewy i tyle samo prawy
tyly, tu musze pojechac wokol pokoju dlatego okolo 10m na jeden glosnik.
ktos napisal wczesniej , zeby pozamieniac na miedziowe beztlenowe, bo sa malo podatne na zaklucenia. co wy na to?

dzieki, dzieki ,dzieki . pokoj . SALEM:)
 

Ogr

New member
Bez reklam
Tu masz zdjecie tego kabla z wyjsciem optycznym w całości ,nie jest to component;) (jest on w linku który ci podałem wczesniej;) )Do niego w zestawie jest kabel HDMI ;)
Kable do głośników wymieniłem na cos takiego;http://www.allegro.pl/item466362355_nie_daj_sie_zrobic_najlepszy_kabel_2x1_5mm_613.html
DEAD SPACE jest rewelacyjnie udzwiekowione !!! Genialna gra:D :D :D
P.S Najlepsza opcją kupna xbox 360 jest wersja ELITE !!! Sa tam wszystkie graty potrzebne do podłaczenia w normalny sposób !
Link do kabli z wyjsciem optycznym ,drogo panowie drogo:rolleyes: :roll: http://www.nokaut.pl/szukaj/konsola-microsoft-xbox-360-kabel-hdmi-av.html

Jestem pewien ze z-5500 jest w stanie nagłosnic pomieszczenie 100 metrowe :D o ile nie wieksze:D ;)
pomieszczeniu 50m grałem na połowie skali i było głosno bardzo głosno bez zniekształceń wszystko pieknie grało ,sub to potega !!!Po dobiciu do maksymalnej skali uaktywnia sie jeszcze dodatkowa skala na maxa:shock: :shock: :shock: !!!
 

Attachments

  • attachment.jpeg
    attachment.jpeg
    117,5 KB · Wyś: 1402
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Posiadam połączenie X360 i Z-5500, bo na kinie mam PS3. Głośniki są znakomite!!! Do gier, filmów, muzyki i wszystkich innych zastosowań. MIÓD, MALINA, GIT CYTRYNA!!! 10/10!!!
 

gaj

New member
Peek napisał:
Posiadam połączenie X360 i Z-5500, bo na kinie mam PS3. Głośniki są znakomite!!! Do gier, filmów, muzyki i wszystkich innych zastosowań. MIÓD, MALINA, GIT CYTRYNA!!! 10/10!!!

Potwierdzam, że te Logitechy są baaardzo OK. Zarazem zupełnie inna sprawa to ich bezprzewodowa wersja która jest b. kiepska.

Podłączając xBox do 5500 pamiętajcie, że poanel sterujący ma tylko 1 wejście SPDiF, a więc jeśli chcecie jeszcze coś mieć podłaczone to już tylko po coaxialu - jeśli ma być DD czy DTS - potem zostają analogowe wejścia stereo, które już szału z xBox nie zrobią.
 

BaRiBaL

Member
gaj napisał:
Podłączając xBox do 5500 pamiętajcie, że poanel sterujący ma tylko 1 wejście SPDiF, a więc jeśli chcecie jeszcze coś mieć podłaczone to już tylko po coaxialu - jeśli ma być DD czy DTS - potem zostają analogowe wejścia stereo, które już szału z xBox nie zrobią.

Ja podlaczylem PS3/X360 do optyka w 5500 dzieki przejsciowce. Nie zdarza sie bym gral na 2 konsolach naraz, wiec problemu brak - do glosnikow zawsze idzie sygnal z jednej tylko konsoli :)
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Nie no, znowu nie robmy z tych glosniczkow nie wiadomo czego :). Moze i sa dobre, ale do pewnego przedzialu cenowego :). Bez jaj :mrgreen:
 

graby1

New member
Koledzy a powiedzcie czy dobrym rozwiązaniem będzie puszczenie PS3 po HDMI do TV i z TV optycznym do Logitechów 5500 ? czy przejście przez TV nie popsuje i nie zakłóci audio i DTS-u ? W ten sposób mogę puścić też N-kę przez TV zaoszczędzę sobie wtedy konieczność przełączania tych kabki.
 

mataman

New member
Bez reklam
jeżeli tv puści dalej dd i dts a nie stereo jak w większości przypadków, to możesz tak zrobić. Zajrzyj do instrukcji tv
 

gaj

New member
Głośniki są ok, ja 3 źródła optyczne wpuszczam do nich specjalną przelotką/rozgałęźnikiem z przełącznikiem (3*optical in i 1*optical out) z allegro. Mam przełącznik w tym manualny, który ustawiam na dane źródło i ono wtedy leci do Logitechów i tyle. Działa, a leci do nich syngnał z HTPC, z Xbox 360 i TV, a z niego też z dekodera Nki.
 
Do góry