Słuchawki dolby digital

Kondzixx

New member
Witajcie!
Zastanawiam się nad kupnem sluchaek do xboxa360 najleiej z wejsciem optycznym. Znalazłem na allegro słuchawki Philips shg8100 nistety nie mogłem duzo o nich przeczytac. Zastanawiam sie tez nad Sharkoon x-tatic 5.1 lae sa ciezko dostepne. Moze macie własne typy?
Pozdrawiam
Kondzixx
 

Bobok

New member
Witam.
Od mniejwięcej 11 miesięcy jestem posiadaczem słuchawek Sharkoon x-tatic 5.1 . Jest to sprzęt dość drogi i nie na każdą kieszeń , ja za swoje zapłaciłem około 450 zł , teraz pewnie można je dostać taniej.
Słuchawek używam głównie do grania na X360 i czasem do pierwszego Xboxa , PS2 oraz oglądania filmów z dzwiękiem przestrzennym.
Słuchawki te wykonane są z dobrej jakości materiałów i jak narazie nie miałem z nimi problemów natury technicznej ani innej. Słuchawki te są sprzedawane w komlecie z dekoderem DD 5.1 , DolbyPrologic oraz z wszystkimi kabelkami i przejściówkami jakie bedą nam potrzebne aby podpiąć je pod różne sprzęty np.PC , Xbox360 , Xbox , PS2 , PS3 , oraz różnego rodzajów odtwarzaczy DVD , amplitunerów i innych bajerów.Ważne jest jednak żeby te sprzęty miały optyka a w konsolach trzeba mieć specjalny kabel na których jest właśnie wyjście optyczne bo jak wiadomo w Xboxach nie ma wyjścia optycznego. Posiadają też ,chyba jako jedne z nie wielu na rynku certyfikat THX , co jest dodatkowym atutem.
Są dość wygodne choć mogły by ciut lepiej leżeć na uszach , ale może to jest tylko moje odczucie bo mam kanciaty łeb ;). Grająć po kilka godzin nie odczuwam jakiegoś większego dyskomfortu.
Dobrze jest oddany efekt przestrznności , zwłaszcza w filmach a i w grach jest nie kiepski (wybuchy ,strzały,pościgi itp).Ale musze zaznaczyć że nie jest to co w prawdziwym kinie domowym bo w kinie domowym głośniki mamy porozstawiane i przez to jest bardziej przestrzennie. Poprostu głośniczki w słuchawkach są zbyt siebie blisko położone a jest ich 4 w każdej słuchawce (przód , tył , central i sub). Niemniej jednak efekt jast więcej niż zadawalający. W końcu można pograć w nocy mając dzwięk przestrzenny i nie budzić swoich bliskich.
Zaznaczam jednak że lepiej jest grać na kinie domowym choć nie zawsze do tego mamy możliwości i dlatego słuchawki te sprawdzają sie bardzo dobrze w takiej sytuacji gdy nie mamy możliwości owym kinem się posłużyć.
A i jewszcze jedno w słuchawkach tych jest bardzo długi kabel około 3 metry oraz specjalny klips którym to możemy przypiąć kabelek bo bluzy żeby za bardzo nie dyndał koło twarzy .
Hmm mam już chyba skleroze bo zapomniałem jeszcze o jednej bardzo istotnej sprawie dla tych co grają przez neta . W zestawie tym jest mikrofon który używamy jako komunikatora ale ja tego nie używam więc nie wiem jak się to sprawuje.

Pisze to szybko więc przepraszam za błędy i stylistyke , jak bedzie potrzeba więcej informacji to prosze pisać a postaram sie rozwiać wszelkie wątpliwości w tym wątku.
Pozdrawiam.
 

Kondzixx

New member
może pamiętasz gdzie kupiłeś te słuchawki? :D
kurcze nigdzie nie można ich dostać, na allegro nie ma a w sklepach ciągle spotykam się z informacją "brak towaru" :p
 

wafelkill

New member
Zgadzam sie z Bobokiem sluchawki daja rade.Urzywam ich do xbox 360 i filmow DVD oraz BLUERAY dzwiek jest naprawde swietny ale nie jest i nie bedzie to nigdy jakosc prawdziwego 5.1.Jest to alternatywa dla kogos (jak ja) kto nie ma warunkow do postawienia w salonie glosnikow.Urzywam ich od 2 miesiecy i po 3 tygodniach padl mi dekoder dzwieku nie chcial przetwarzac 5.1 ale wymienilem i jest wszystko ok.Na forach czytalem ze zdaza sie to ale bardzo rzadko.Naprawde polecam te sluchawki,nikt nie bedzie zalowal zakupu.A co do mikrofonu to do live na x360 jest nie zastapiony bo nie trzeba bawic sie we wpychanie sluchawek od X360 pod normalne sluchawki tylko podlaczyc dzeka do pada i wyciszyc troche dzwieki w grze zeby bylo slychac co inni mowia.
POLECAM!!!!!
Sluchawki kupilem w Anglii(mieszkam w irlandii) i kosztowalo mnie to z przesylka 100 euro.
Pisze bez polskich znakow bo to na kompie z angielskim XP:)
 

Bobok

New member
Mikrofon jest w zestawie razem z słuchawkami , można go w prosty sposób zamontować jak i zdemontować.Głos z mikrofonu idzie głównym kabelkiem do dekodera 5.1 poczym z dekodera do PS3 połączony jest kablem optycznym który też jest w zestawie. Jeśli zamało zrozumiale to opisałem to postaram się to prościej przedstawić.
 

pp56825

New member
Bobok napisał:
Mikrofon jest w zestawie razem z słuchawkami , można go w prosty sposób zamontować jak i zdemontować.Głos z mikrofonu idzie głównym kabelkiem do dekodera 5.1 poczym z dekodera do PS3 połączony jest kablem optycznym który też jest w zestawie. Jeśli zamało zrozumiale to opisałem to postaram się to prościej przedstawić.
dzieki, juz wszystko wiem, ale nadal mi sie maza jakies bezprzewodowe, jako ze TV i PS3 mam troche dalej od kanapy niz 3 metry i nie chce zeby kabel walal mi sie przez srodek salonu.
 

aaa111

New member
Z innym forum bezapelacyjnie wszyscy polecają słuchawki Creative AURVANA Live!. Cena/Jakość podobno nie do pobicia. Problem tylko w tym że prawie nigdzie ich nie ma.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
sharkoony to bardzo dobra konstrukcja - wielofunkcyjna i optymalna :popcorn: do konsoli kina stereo nawet - sprawdzone na wiele sposobow i polecic moge z czystym sumieniem 8)
 
Do góry