Dysk zewnętrzny 3,5 cala i 2 usb a XBOX360

tomekow

New member
Przymierzam się do zakupu dysku zewn., wybór padł na Seagate Freeeagent i
chciałbym podlaczyc go do konsoli w celu puszczania filmow. Podejrzewam, że moze wymagac podlaczenia do dwoch portow USB (kwestia zasilania). Czy xbox nie "zgłupieje" po takim podpięciu?
 

tomekow

New member
tomekow napisał:
Przymierzam się do zakupu dysku zewn., wybór padł na Seagate Freeeagent i
chciałbym podlaczyc go do konsoli w celu puszczania filmow. Podejrzewam, że moze wymagac podlaczenia do dwoch portow USB (kwestia zasilania). Czy xbox nie "zgłupieje" po takim podpięciu?

//
nieaktualne - dysk 3,5 chodzi na zasilaczu a 2,5 na dwóch usb
 

marecki6

New member
Bez reklam
pamietaj tylko ze zeby dysk zostal wykryty musi byc sformatowany w fat32 ... a tak poza tym to temat smiga elegancko ( mam podpietego WD MY BOOK 500GB)
 

skinny500

New member
Mogę kupić Xboxa w wersji Arcade + zewnętrzny HDD i używać tego dysku tak jak zwykłego wewnętrznego, który jest np. w wersji premium? Czy dysk zewnętrzny ma jakieś ograniczenia i nie działa w konsoli w 100% tak jak ten wbudowany?
 

maxus3000

New member
oczywiscie ze nie dziala :D , wtedy nikt by nie kupowal orginalnych . Na zewnetrznych dyskach nie mozesz zapisac sava , jedynie mozesz wczytac jakies multimedia
 

PJAST

New member
To jak to jest bo nie do końca rozumiem?
Jeśli kupię wersję X Arcade, podepnę dysk po USB to będzie można instalować grę ściągniętą z sieci na tym dysku, a savy zapisują się na karcie pamięci? Gry z płyt będą działać normalnie?
Czy są jakieś ograniczenia w stosunku do wersji Premium lub Elite?

Generalnie chodzi mi o to jaka jest różnica w działaniu między Arcade+dysk zewnętrzny a Premium z dyskiem wewnętrznym.
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Zasadnicza , na dysku zewnetrznym nie możesz instalowac gier, miec save'ów. Możesz miec jedynie muzyke, zdjecia itp
 

atik70

New member
XBox360 ELITE + dysk zewnetrzny 750GB na USB

Witam,
mam problem ze sformatowaniem dysku zewnętrznego na USB 750GB aby pasował do XBoxa. Formatowałem na PartitionMagic, SwissKnife i przez windowsa XP. W XP da się jedynie partycję 32GB i takową widzi konsola. W partition magic dziele dysk na partycję po 120GB formatuję na FAT32 a i tak nosola nie widzi dysku. Co mam zrobić żeby cała bibiotekę filmów, muzyki i zdjęć było widać przez konsolę. Jak lub w czym sformatować ten dysk, na jakie partycję go podzielić.
Co zrobić żeby konsola widziała ten dysk. (wiem ze muszę podzielic na opartycje)

Pozdrawiam i proszę o pomoc.:hmm:
 

erni111

New member
witam mam pytanie! czy na dysk zewnetrzny moge wrzycic np film HD z plyty blurey i podlacze ten dysk do konsoli 360 czy bede mogl ogladac ? czy jest taka mozliwosc? czy odtwarza filmy hd z dysku zewnetrznego?
 

beamer

Banned
erni111 napisał:
witam mam pytanie! czy na dysk zewnetrzny moge wrzycic np film HD z plyty blurey i podlacze ten dysk do konsoli 360 czy bede mogl ogladac ? czy jest taka mozliwosc? czy odtwarza filmy hd z dysku zewnetrznego?
Xbox ma skromne możliwości w dziedzinie video HD. Możesz jedynie ściągać pirackie filmy Matroska (.mkv, czyli już strata jakości) i transkodować je (trwa dłuuugimi godzinami i kolejna strata jakości) do formatu mp4 (mozesz uzyć np. programu GoTsent).

Najlepiej kup Popcorn Hour (ok. 1000 zł) albo od biedy Western Digital HD TV (ok. 450 zł). Naprawdę fajne urządzonka do matroski, które sprawią że ledwo co zakupiony telewizor z panelem HD nie zmarnuje się do czasu aż do "Pani Domu" czy "Wyborczej" będą dodawać filmy na Bluray za 5 zł :)

Innym rozwiązaniem jest kupno Playstation 3. Na PS3 raz że można obejrzec samą płytę Bluray, to jeszcze są sposoby na oglądanie pirackiej matroski, ktorą wystarczy tylko wczesniej na PC zmuksować czy to do m2ts czy to do AVCHD (programikiem mkv2vob). Muxowanie, w odróżnieniu od transkodowania, trwa tylko 15 minut i nie obniża jakości kontenera matroski, no i potem można to bezpośrednio oglądać na PS3 czy to z twardziela, czy to z klucza USB czy to z wypalonej płyty DVD.

No, ale nie martw się. Xbox 360 przecież potrafi upscalować filmy DVD do full HD :rolleyes:, i dlatego podobno ludzie nie potrzebują Blu-ray (Bill Gates i jego sługa Steve Ballmer jeżdżą po świecie i tak mówią...a są tacy na tym forum co chętnie głowę dadzą za takie opowiastki, a ponadto twierdzą że konsola powinna służyć tylko do grania itd. ).
 
Ostatnia edycja:

erni111

New member
dziekuje za info!!! mam projektor epsona hd i mialem xboxa elite w domu na kilka dni. naprawde niezly obraz. czytalem cos o tym WD player a to pierwsze naprade drogie!!! filmy dvd bede mogl bez problemu ogladac na xboxie z dysku zewnetrznego???? PS3 nie kupie raczej nie warto. co do filmow z netu nie dam rady z netem 512 hahahah. mam kolege co ma kilka bluray. jest jeszcze jeden problem co do xboxa ZONA hahahahah. wiesz widzialem ze ten odtwarzacz ma hdmi 1.3 a WD ma 1.2 co to za roznica?
pozdrawiam
 

beamer

Banned
Też mam projektorek i na tego typu sprzęcie żal oglądać filmy o jakości DVD (zwłaszcza tych jednowarstwowych DVD, nie które wydania na DVD-DL jeszcze ujdą na dużym ekranie projekcyjnym). A już na pewno nie warto oglądać DivX/Xvid'ów. Tylko jakość Matroska (.mkv) lub Blu-ray ma sens na 80-120". :cool:

Ja daje radę na 1 mbit/s. Matroski mi nie brakuje. :)

WD TV HD jest tańsze od Popcorna bo nie ma klienta Bittorent i ma słabszy support firmware (na dzień dzisiejszy nie obsługuje nawet polskich napisów!).

Xbox 360 nie ma HDMI 1.3. Ma tylko 1.2, a to za mało dla audio wysokiej jakości i obrazu o jakości Deep Color.

Playstation 3, WD HD TV,nowy Popcorn Hour i w ogóle wszystkie nowe telewizory, amplitunery i kina domowe korzystają już z HDMI 1.3.
 
Ostatnia edycja:

erni111

New member
dysk

witam co zrobic!!! sformatowałem dysk na 1 tera na FAT32 xbox widzi dysk. nie robilem partycji. jak wrzucalem krotkie filmiki w mp4 i foty to xbox widzi i jest ok. jak wrzycam obraz z alkocholu klone dvd lub nero to nie widzi plików video!!! co robic i jak filmy dvd skopiowac na dysk zewnętrzny. prosze o pomoc
 

Maxavelli

New member
To oczywiste ze nie zobaczy Ci obrazow plyt. Watpie czy zobaczy chocby VOBy. Pogodz sie z tym ze mozliwosci multimedialne konsol sa ograniczone. Albo przestan marudzic albo kup PopCorna/zbuduj HTPC...
 

pabloxprt

New member
A co myślicie o tym

Netgear EVA 2000-Automat do wszystkiego. Z tego co piszą nie odtwarza tylko formatu dźwięku DTS jak się mylę to poprawcie mnie.
Zamiast wywalać kasiorke na jakieś odtwarzacze blue ray lepiej pociągnąć coś z netu i włączyć z usb.
cena to ok 100 GBP
 

thomx

New member
Mkv

Netgear EVA 2000-Automat do wszystkiego. Z tego co piszą nie odtwarza tylko formatu dźwięku DTS jak się mylę to poprawcie mnie.
Zamiast wywalać kasiorke na jakieś odtwarzacze blue ray lepiej pociągnąć coś z netu i włączyć z usb.
cena to ok 100 GBP

po co kupowac stosunkowo drogie urzadzenia odtwarzajace multimedia, skoro za podobne pieniadze mozna kupic odtwarzacz blu ray?
Dodatkowo zyskamy mozliwosc odtwarzania wszystkich aktualnych formatow dzwieku az po dts hd i dolby digital true hd
 

hncl

New member
Jakoś dziwnie się posty wyświetlają co wprowadza w błąd odnośnie świeżości posta:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry