opcja 1080p

radas

New member
Te skalowanie (1080p) działa dopiero jak ma sie tv full hd ? bo mam plazme pionka 4270XA HD READY i skaluje tylko do 1080i . Konsole mam podłączoną przez Component. Czy wystarczy kupno kabla HDMI i wtedy da sie przeskalować na1080p ?? Jak to jest ?
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
masz tv hdready - czyli wyświetla 720p lub 1080i (max).. nie wystarczy zmiana kabla, by zmusić twój TV do czegoś więcej :) wystarczy natomiast zmienić tv na fullhd i bedziesz mógł się delektować obrazem 1080p





hmm.. który niczym nie różni się od 1080i :>
 

bajus

New member
xclone napisał:
masz tv hdready - czyli wyświetla 720p lub 1080i (max).. nie wystarczy zmiana kabla, by zmusić twój TV do czegoś więcej :) wystarczy natomiast zmienić tv na fullhd i bedziesz mógł się delektować obrazem 1080p
hmm.. który niczym nie różni się od 1080i :>

nie dalej jak w piatek podlaczalem X'a do Aquos'a 46" Full HD componentem i maksymalna rozdzielczosc jaka /wykryl/ bylo 1080i... zaczalem zastanawiac sie czy to nie wina podlaczenia, czy moze ukrytych niedostatkow panelu. jutro powalcze z Samsungiem tez Full HD i zobaczymy efekty ;)
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
mój Aquos reaguje na hdmi.. hdmi pozwoliło ustawić "p".. faktycznie, zastanowiłem się, czy inny TV pozwoli na podłączenie "p" po komponencie - daj znać jak poszło..
 

maniek750

New member
Żaden Sharp nie przyjmie pelnej rozdzialki tz. 1080p po komponencie! Jak chcecie podlaczyc po komponencie i miec pelne 1080p to Samsung (wybrane modele Full HD np. model "F") a Toshiba (oczywiscie modele Full HD) kazda jedna przyjmie po komponencie pelne 1080p!

Aha, i jeszcze Amoi przyjmie po komponencie 1080p!
 

bajus

New member
xclone napisał:
mój Aquos reaguje na hdmi.. hdmi pozwoliło ustawić "p".. faktycznie, zastanowiłem się, czy inny TV pozwoli na podłączenie "p" po komponencie - daj znać jak poszło..
dzis powinno mi sie udac sprobowac - albo jeszcze w firmie, albo juz na swoim panelku ;) :mrgreen: - dam znac

maniek750 napisał:
Żaden Sharp nie przyjmie pelnej rozdzialki tz. 1080p po komponencie!
to by wiele wyjasnialo - teraz pytanie, czy tylko po komponencie nie przyjmuje? czyli trzeba mu hdmi? czy w ogole nie zlapie 1080p?

pozdr
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
xclone napisał:
masz tv hdready - czyli wyświetla 720p lub 1080i (max).. nie wystarczy zmiana kabla, by zmusić twój TV do czegoś więcej :) wystarczy natomiast zmienić tv na fullhd i bedziesz mógł się delektować obrazem 1080p hmm.. który niczym nie różni się od 1080i :>

Sprostowanie!! Telewizory HD Ready także potrafią przyjąć sygnał 1080p nie koniecznie po komponencie, ale potrafią i na ekranie będzie wyświetlone 1080p, a to czy widać różnicę w obrazie, to już inna historia.

Pozdrawiam :krol:
 

maniek750

New member
Do bajus, tak jak napisalem ze Sharp nie przyjmie pelnej rozdzialki tz. 1080p TYLKO po komponencie! Po HDMI musi przyjac! Oczywiscie modele Full HD bo HD Ready to juz calkiem po komponencie ci nie przyjmie 1080p! I zgadzam sie z tym co pisze ar2 ale to potrafia tylko wybrane modele TV.
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
ar2 napisał:
Sprostowanie!! Telewizory HD Ready także potrafią przyjąć sygnał 1080p nie koniecznie po komponencie, ale potrafią i na ekranie będzie wyświetlone 1080p, a to czy widać różnicę w obrazie, to już inna historia.

Pozdrawiam :krol:


podsumowując: przyjmie, ale nie wyswietli ? czy przyjmie i wyswietli ? - pomimo, że jest tylko "HDready".. dziwne.
 

nierealny

New member
ar2 napisał:
Sprostowanie!! Telewizory HD Ready także potrafią przyjąć sygnał 1080p nie koniecznie po komponencie, ale potrafią i na ekranie będzie wyświetlone 1080p, a to czy widać różnicę w obrazie, to już inna historia.

Pozdrawiam :krol:

dokładnie po hdmi w Panasonicu 32 LX 70 działa wszystko ładnie.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Niech ktoś kto się zna powie mi co to może być. Chodzi o to że np w gta4 (konsola ustawiona na 1080p - tv mam full hd) przy tych "1080p" gierka ma wyraznie niższy framerate niż kiedy jest ustawione na 720p? Przecież i tak gra jest w 1024x600 (coś koło tego) więc czy to chodzi o to że x360 musi skalować i to "zżera procesor"? No bo jeśli tak to niezła lipa z tym "1080p" bo nie dość że to pseudo full hd to zżera tyle mocy procka co prwdziwe.
 
Do góry