nowa wersja x360 we wrzesniu??

jedrek_1

New member
Planuje właśnie zakup x360 premium. Chciałbym go kupic jak najszybciej, ale słyszalem ze we wrzesniu ma wyjsc nowa wersja konsoli oparta o nowoczesniejsze technologie (między innymi z nowa wersją płyty głównej i procesorem graficznym w technologi 65nm).
Nie znam sie na tym, czy ktoś ma jakieś szersze informacje na ten temat:hmm: . Czy znana jest dokladna data wejscia nowej wersji? Czy rzeczywiscie warto na nia czekac, czy zwykly uzytkownik jak ja odczuje jakies zauwazalne roznice? :confused: (bedzie chyba miala cichszy wiatrak dzieki zmniejszonemu poborowi pradu)
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
Witaj! kolego ta wersja od dawna jest w sprzedarzy:D :D :D Tak, warto ja kupic w przeciwienstwie do poprzednich ta jest prawie bez awaryjna!!!:)
Np tu.http://www.iksboks.eu/index.php?cPath=35
W sumie nie wydaje mi sie ze praca jest cichsza,kolega własnie kupił ja mam ta starsza wiec mam porównanie.A cała wina za głosna prace spada na naped.
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Tak głośna praca to duza wada Xboxa bo jak go wyłączamy uświadamiamy sobie jak bardzo cierpiały nasze uszy;) . Ja mam Premium z pierwszej wersji bez HDMI mam podłączonego componentem i obraz jest równie idealny a Konsola tylko raz była w serwisie (awaria napedu)
 

Ogr

New member
Bez reklam
Falcony ciesza sie bardzo dobra opinia .Obraz przez HDMI jednak jest lepszy bawiłem sie porównywałem Lepsze kolory ,ostrosc.Ja kupiłem Elite w dniu premiery i wszystko gra po dzisiejszy dzień :) I nie boje sie o serwis jak cos padnie mam jeszcze 2 lata gwarancji hehe
P.s moje ps3 juz drugi raz w serwisie :( W przyszłym tygodniu trzeci model odbiore z serwisu:eek:k: :roll:
 
Ostatnia edycja:

jedrek_1

New member
Ogr napisał:
wersja od dawna jest w sprzedarzy

:hmm: Chyba nie jestes na biezaco Ogr :D :D :D

Nie chodzi mi o wersje Falcone, ale o nowa tzw. Jasper, zapowiadana na wrzesien (albo nawet koniec roku). Oprocz głownego procesora w technologii 65nm ma miec rowniez w tej technologii procesor graficzny i napewno jakies inne bajery :eek:k: .

Więc ponawiam powyzsze pytania:D Przede wszystkim czy warto na nia czekac cale wakacje (albo nawet az do świąt)?
 

Ogr

New member
Bez reklam
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: UPPPPPPPSSSSSSSSS Moja niewiedza na temat nowego modelu jest 100% .No nie miałem pojecia ze jeszcze cos wymeczą ,musze poczytac .W sumie to lekka przesada ile tych wersji heh .
To co ten procek ma poprawic wiadomo ci ???
Jesli to jakas rewolucja to warto czekac ,w wakacje sie pije piwo i skacze na głowe do wody heheh Ja na mojego elite czekałem 5 miesiecy tylko dla czerni i HDMI :D .Wiec mysle ze jak cos nowego wprowadza to warto ,sam moze zamienie ;)
No tak własnie przeczytałem ,będzie i to jeszcze tanszy :D Prawdopodobnie koncem roku ale wrzesień tez jest prawdopodobny.Czyli falcon wyeliminował tylko połowe przyczyny przegrzania .
 
Ostatnia edycja:

jedrek_1

New member
wszystkie informacje jakie znalazlem w necie bazuja chyba na 1 artykule i malo mozna sie dowiedziec:???:

Wiem tylko ze CPU to obecnie najbardziej grzejacy sie element w kosoli i zmiana technologii na 65nm ma obnizyc pobor energii co zredukuje temperature (czyli jeszcze nizsza awaryjnosc i cichsza praca wentylatora).
No i konsola ma byc jeszcze tansza!!!:D :D :D

Jesli ktos ma jakies ciekawe informacje na temat nowej edycji Xboxa (JASPER) niech sie podzieli. Moze ktos zna date wejscia na rynek :hmm: -bo w necie jest wiele rozbieznosci od sierpnia (miesiac moglym poczekac na takie cudo:D) a w innych żródłach az pod koniec roku:x
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Chodza plotki ze nowa wersja miala by miec wbudowany naped Blu-Ray, ale wiecie... plotek jest mnostwo a microsoft zaprzecza :). wg mnie nie ma co czekac. ja kupilem jeszcze pierewsza wersje i jestem cholernie zadowolony :)
 

DaemonOfPain

New member
jedrek_1, to prawda krążą plotki ze ma być NOWA wersja konsoli. Aktualnie mamy Falcona, CPU-65nm natomiast GPU-90nm. Podobno nowa wersja ma miec GPU 65nm a dysk ma być zwiększony w Premium z 20 GB do 60GB.
Co do plotek z Blu-Ray'em słyszałem że do końca roku ma powstać oddzielny napęd(jak to było z HD-DVD) w dodatku TA plotka(majowa) nie została zaprzeczona ani zatwierdzona przez M$.

To wszystko jak narazie TYLKO PLOTKI. Dowiemy sie prawdy na E3(14-17lipiec LA).
 

jedrek_1

New member
Ok. Jeszcze jedno pytanie. Czy ktos moze znalazl jaki naped bedzie miala wersja Jasper? Bo z tego co słyszałem w najnowszych Arcade'ach jest nowy naped Lite On, którego (jak narazie;) ) nie mozna sflashować. Więc chyba istnieje duze prawdopodobienstwo, ze ten naped bedzie tez w nowej wersji - Jasper??:hmm:
 

DaemonOfPain

New member
Jako że to plotki to nie ma takich informacji. Jednak sądzę, że będą to te same napędy co teraz. Jeśli nie zmienili ich przy zmianie na Falcona to już raczej tego nie zrobią.
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
oj oj oj.... sami znawcy.. :p

1) konsola nowa będzie na 100% - kiedy ? nie wiadomo, ale znając MS, i tak termin się obsunie..

2) napędy są zmieniane cały czas - mają nowe wersje hardware'u, a łamacze co chwila sprawdzają, czy dalej działają na nich tricki z poprzednich wersji..

3) zmiana CPU na 65nm odciepliła troche konsolę, przez co awarii związanych z przegrzaniem jest mniej.. zmiana GPU powinna dać dalesze efekty ochłodzenia temp. w obudowie.. będzie to miało jednak (prawdopodobnie) bardzo małe odbicie w głosności konsoli - wciąz najgłośniejsze są napędy..

i teraz: jeśli i tak planujesz przerabianie konsoli, nie ma na co czekać.. napędy w przerobionej są ciche, a gwarancja i tak jest problematyczna (ponowna przeróbka do oryginalnej wersji i jeszcze raz po serwisie).. awaryjność może i spadnie, ale tego nikt nie wie na 100%.. awaryjne są też napędy, a tutaj zostaje tylko wymiana..

co do BR - nie licz na to, IMO ani w wersji osobnej, ani tym bardziej w wersji zintegrowanej..

co do cen.. hehehe :) pomyślcie chwilę.. ceny spadają właściwie z dnia na dzień.. o 2 zł, o 5 zł.. zależnie jak stoi E czy USD.. planowana tzw. "obniżka ceny" na nową konsolę wynika sama z siebie - do grudnia (bo na grudzień przewiduję, że może się wyrobią) wszystkie sprzęty spadną o parędziesiąt lub paręset zł.. to więc wynika samo z siebie, a szum "obiniżkowy" jest czysto marketingowy... :>

hm. chyba wyczerpałem temat.. :>
 

jedrek_1

New member
:hmm: No to jestem w kropce.

Z jednej strony juz za tydzien targi E3 i moze wszystko sie wyjasni, bo na konsolowym forum wyczytałem ze najprawdopodobniej Jasper bedzie juz w sierpniu (ale tak naprawde to chyba nikt tego nie wie). Ale jesli ma byc pod koniec roku to napewno nie bede tyle czekał.

Z drugiej strony, z tego co mowicie nie bedzie to az taka rewolucja (ale jednak zawsze cos).
No i jutro u mnie w mediamarkcie w Olsztynie konsole beda bez vatu:D jak bylem w piatek wersja z hdmi kosztowala 999, czyli bez watu wychodzi 818pln (chyba ze cwaniaki jeszcze w "miedzyczsie" podwyzszyli cene)
 

jedrek_1

New member
No niestety w MM jesli chodzi o X360 wystawili dzisiaj tylko wersje Elite:x

A jesli chodzi o X360 na targach E3 (17 lipiec) to cytuje:

E3 zbliża się wielkimi krokami. David Gosen wiceprzewodniczący odpowiedzialny za strategię marketingową jednego z oddziałów Microsoft zajmujących się interaktywną rozrywką stwierdził, że targi obfitowały będą w wielkie niespodzianki dotyczące X360. Co więcej w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się premiery czegoś, co zmieni oblicze współczesnych gier

(moze chodzi o to:arrow: )
http://gry.onet.pl/1783864,,Microsoft_poka%BFe_zab%F3jc%EA_Wiimote_a,wiadomosc.html

Na tym jednak nie koniec plotek. Otóż do sieci zaczynają trafiać informacje jakoby już jesienią nastąpiła znacząca obniżka XO. Krok ten ma być ukłonem w stronę "niedzielnych graczy" i zgarnąć kawałek tortu konkurentowi - Nintendo.
 
Ostatnia edycja:

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
tak, tylko żaden z was nie powiedział koledze, że właśnie kończą się ostatnie przerabialne konsole... :p
nowa wersja prawdopodobnie będzie całkowicie nieprzerabialna.. co dosyć znacznie zmniejszy zainteresowanie tym sprzętem - właśnie dlatego MS musi myśleć nad czymś co z kolei przyciągnie zainteresowanie..

reasumując i podpierając to, co już napisano: jeśli chcesz przerabiać - kupuj w te pędy i upewnij się, że NA PEWNO to co kupujesz jest przerabialne (najlepiej jak kupisz już przerobioną przez sprzedawcę)... jeśli nie interesuje cię przeróbka - poczekaj, w końcu to tylko 2-3 tygodnie i będzie wiadomo, co w trawie piszczy..
 

koven

New member
jedrek_1 napisał:
No niestety w MM jesli chodzi o X360 wystawili dzisiaj tylko wersje Elite:x

A jesli chodzi o X360 na targach E3 (17 lipiec) to cytuje:

E3 zbliża się wielkimi krokami. David Gosen wiceprzewodniczący odpowiedzialny za strategię marketingową jednego z oddziałów Microsoft zajmujących się interaktywną rozrywką stwierdził, że targi obfitowały będą w wielkie niespodzianki dotyczące X360. Co więcej w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się premiery czegoś, co zmieni oblicze współczesnych gier

(moze chodzi o to:arrow: )
http://gry.onet.pl/1783864,,Microsoft_poka%BFe_zab%F3jc%EA_Wiimote_a,wiadomosc.html

Na tym jednak nie koniec plotek. Otóż do sieci zaczynają trafiać informacje jakoby już jesienią nastąpiła znacząca obniżka XO. Krok ten ma być ukłonem w stronę "niedzielnych graczy" i zgarnąć kawałek tortu konkurentowi - Nintendo.
mały offtop - bardzo miło czytać własne newsy w tym serwisie :)
W USA przeceny już się zaczynają - w zależnosci od wersji konsoli 50 - 80 USD
 

Ogr

New member
Bez reklam
xclone zainteresowanie zmniejszy sie tylko w takim kraju jak Polska ;) I myslisz że ktos tym się przejmuje.Dlaczego w tym kraju ceny sa takie wysokie ,bo i piractwo mega wysokie;)Co ty wypisujesz oni staraja sie zeby tego sprzetu nie dało sie piracic!!!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
heh :) ale przecież ja piszę TYLKO o polsce... co mnie interesuje polityka MS w np. USA ? :p mieszkam tutaj i to tutaj musze sie zmierzyć z rzeczywistością.. :) i nigdzie nie napisałem o tym, że ktoś się tym przejmuje - oczywiscie, nikt za wyjątkiem użytkownika, którego nie stać na gry za 250 pln...
i nie rozumiem twojego ostatniego zdania - doskonale wiem, ze do tego dążą i wydawało mi się, że to właśnie napisałem w swoim komencie do tego tematu - że będzie nieprzerabialna..
 
Do góry