Czy X360 posiada Wi-Fi??

Peek

New member
Bez reklam
Sorry za laickie pytanie, ale chciałbym sie dowiedzieć czy gdy komputer mam w pokoju 1 a Xboxa w pokoju 2 to czy gdy kupie router Wi-Fi to bede miał internet i ty i tu?
 

Peek

New member
Bez reklam
Czyli w moim przypadku najlepsze byłoby podłączenie do routera wifi internetu a z routera do PC i Xboxa kablami a do PS3 do drugiego pokoju przez Wi-fi. wtedy nie musiałbym kupowac tego badziejstwa do którego dałes mi link;) Wtedy przez Wifi mógłbym też mieć iternet w PSP.

PS: Czyli rozumiem, że PS3 ma taki adapter wbudowany w sobie?
PSS: Czy jeżeli mam router wifi i internet 10MB/s to czy jak podłącze Xboxa i PC to i tu i tu bedzie po 5MB czy wszedzie bedzie po 10MB/s??
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
To zalerzy chyba mozna dzielic ,no ale masz zamiar wszystkie maszyny odpalac równocześnie??Mysle ze do tego aby nie było strat potrzeba bardzo dobrego routera. Szczerze nie mam pojecia na temat routera ale to wszystko powinno działac .
Ktos kto siedzi w temacie napewno ci pomoze.
Tak ps3 ma WiFi wbudowane .
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
1) x360 nie ma wbudowanego wifi - to już powiedziano..

2) linka do karty dostałeś..

3) podłącz router, do niego wifi komputer i kablem x360..

4) nie wiem, jakie masz łącze/wyjście zewnętrzne.. jeśli np. jesteś w sieci i dostajesz net radiowo, to musisz kupić taki, który odbiera radiowo (z anteny zewn.) i nadaje radiowo (na dom).. jeśli to jest neo/dsl, to kupujesz modem adsl z routerem (np. Pentagram), gdzie wpinasz wtyczkę telefoniczną.. jeśli to jakieś inne połączenie, które do ciebie wchodzi np. wtyczką RJ45, to kupujesz access pointa wif, wtyczkę z netem wpinasz w WAN (wide area network), reszta jak w 3)

5) łącze możesz podzielić na "sztywno", ale IMO nie masz takiej potrzeby.. takie dzielenie nazywa się quotowaniem łącza.. niektórzy mylą to z load-balansingiem (dzielenie swoich transferów na kilka łącz zewnętrznych).. routery z quotowaniem mają w swoich ustawieniach możliwość przypięcia do danego IP lokalnego (komputera z określonym numerkiem) takiego transferu, jaki sobie wymyślisz (oczywiście, mniejszego niż wyjście zewnętrzne :p )
 

Peek

New member
Bez reklam
Dzieki za pomoc, ale używasz bardzo fachowych terminów. Moja sytuacja wygląda tak:

Mam internet z Astera po koncentryku jest modem i z modemu do PC.

Czy jeśli kupie router wifi i PC i Xboxa 360 złącze z routerem kablami (PS3 przez wifi) to czy jak nie mam włączonego Xboxa lub PS3 to czy nie bede tracił prędkości na komputerze?
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
a, no to za modemem (z modemu wychodzi pewnie RJ45 do kompa) stawiasz router, a do niego zapinasz kablami resztę sprzętu.. jeśli router będzie miał za mało wejść, dokupujesz switcha sieciowego, wpinasz go w jedno wejście w routerze, i do switcha możesz dopinać dalej sprzęty..
jeśli to co napisałem wcześniej określasz jako fachowe, najlepiej poproś żeby ci pomógł ktoś, kto ma o tym pojęcie (bez urazy) - zrobi to szybko i dobrze..

co do podziału łącza - napisałem już, że zależy jak sobie je podzielisz - jeśli na routerze ustawisz na sztywno, że z np. dostępnych 4MB konsola ma dostać 1MB, komp 2MB, a pozostałe 1MB ma być dla "gości" (czyli zostaje dla pozostałych numerów IP w twojej sieci) - to tak właśnie będzie, niezależnie od tego, czy konsolę włączysz, czy też nie.. dlatego napisałem, że IMO nie ma to sensu w twoim przypadku - bo sam wiesz najlepiej, kiedy masz konsolę włączoną a kiedy nie.. kiedy chcesz pograć na live, a kiedy possać coś na kompie.. proponuje używac zdrowego rozsądku i to wystarczy.. :)
a! i pamiętaj, że największym wrogiem sieci jest oprogramowanie p2p.. bo to, że się rozłączysz z jakimś bearshare, czy innym emule nie oznacza, że juz nikt się do ciebie nie łączy.. :/ pakiety wyszukujące jeszcze długo bedą trafiały w twoje łącze.. i nie pomoże ani quotowanie łącza (że komp będzie miął tylko połowę, a drugą dasz na konsolę), ani żadne inne zabiegi - i tak oba łącza będą znacząco zwalniać (bo na zewnątrz to wciąż tylko jedno i w dodatku nie za mocne łącze)..
 

sibkods

New member
Żeby nie zakładac nowego tematu skorzystam z tego.

Czy jest mozliwośc odbierania internetu poprzez połaczenie xboxa przez kabel do routera który jest podpięty do internetu ?
 
Do góry