Nie dziala HDTV Na TV z HDTV

sekcjazwlok

New member
Witam , mam pytanie , Posiadam TV CRT Samsung WS-32Z419P , konsole podlaczona mam Componentem.Mam nastepujacy problem:
W ustawieniach , HDTV , po uruchomieniu trybu 720p lub 1080i , TV przechodzi w ten tryb , lecz po zaakceptowaniu ustawien , powraca spowrotem do trybu 480p.
I caly czas pokazuje ze wyjscie HDTV jest wylaczone , pomimo przelecznia przy wtyczce.​
 

Booze

New member
Mam pytanie- w konsoli (w opcjach ustawienia-obraz-to chyba tam bo już nie pamiętam) ustawiłes 720p? Bo ,może konsola wysyła dalej sygnał satndardowy i telewizor dostosowuje sie do tego ??No, zgaduję
 

sekcjazwlok

New member
No wlasnie w tych ustawieniach walcze :) , ustawiam 720p wyskakuje komunikat czy chce zapisac ustawienia , daje Tak , po chwili TV spowrotem swieci w 480p , a wiem ze obsluguje po przed zaakceptowaniem ustawieniem ma odpowiednia rozdzielczosc.
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
2 rzeczy mi przyszły do głowy (a nie chce mi się szukać info o tym TV)
1) tv nie ma progressive i nie przełącza się na 'p' - sprawdź jakiś tryb 'i')
2) komponent to te 3 chinche czerwony-zielony-niebieski, jesteś pewny, że właśnie takie wejścia masz w TV? :> (pytam dlatego, że ostatnio obejrzałem kilkanaście tv CRT i żaden nie miał komponenta) - sugeruję sprawdzenie w instrukcji, jakie tryby ten TV obsługuje (i dokładnie w tym modelu)..

mojego x-a sprawdziłem pod każdym kątem jeśli chodzi o wyświetlane tryby.. mój lcd przyjął na hdmi wszystkie, na komponnecie bez 1080p.. z tego wniosek, że konsola sama w sobie błędów nie robi - niepowodzenia w zmianie rozdzielczości/trybu wyswietlania leżą po stronie TV i jego ewentualnej (nie)kompatybilności z danymi trybami..

swoja drogą - producenci tv za swój marketingowy bełkot i nietrzymanie sie wyznaczonych specyfikacji i standardów powinni płacić naprawdę słone kary - a dbać o to powinien rzecznik konsumenta.. wszędzie powinno być jasno napisane, jaka rozdz. jest obsługiwana (czy tryb), a nie np. hdready, które nikomu nic nie mówi więcej, niż to, że jest gorsze od fullhd.. debilizm.
 

mataman

New member
Bez reklam
Po przeczytaniu specyfikacji tego tv można dojść do wniosku że wszystko powinno śmigać bo przyjmuje on sygnał 720p. Jaką masz wersje konsoli ? Jak masz HDMI to spróbuj tym złączem, jeżeli masz tylko component to taka jak napisał xclone upewnij się że podłączyłes właściwe wtyczki. No i jeszcze jedno czy suwak na kablu jest w pozycji HDTV ?
 

sekcjazwlok

New member
Konsola nie ma HDMI dlatego podlaczam Componentem ktory jest dobrze podlaczony.Telewizorek oblsuguje i 720p i 1080i i faktycznie je obsluguje bo po wlaczeniu ktoregos z tych trybow , jest rozdzielczosc taka jaka byc powinna , Ale konsola pyta sie czy zapisac te ustawienia , czy tez powrocic do poprzednich , gdy daje Zapisz , wraca do 480p , pozatym caly czas jest napisane ze Kabel HDTV jest odloczany , jest krotka instrukcja jak go wlaczyc , robie to i nadal to samo.Moj wniosek jest taki ze walniety jest albo kabel albo co gorsza wyjscie.
 
Ostatnia edycja:

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
hm. brak mi innych pomysłów.. ten przełącznik na kablu nie wygląda zbyt wiarygodnie - może to jego wina.. nie zyczyłbym ci uszkodzenia TV, bo to trochę komplikuje zycie.. :/ może poszukaj kogoś z kumpli, kto ma X-a i mógłby pożyczyć ten kabel w celu zweryfikowania usterki.. zanim wydasz pieniądze na kolejny kabel..
 
Do góry