blu ray w xbox360

Status
Zamknięty.

Patrycjusz

New member
Witam.
Panowie i Panie, potrzebuję informacji czy do xboxa 360 planowany jest blu-ray? Pytanie, może dla niektórych śmieszne, ale ponieważ nie siedzę w temacie, a męczy mnie to, więc pytam.
Wacham się z odwiecznym pytaniem- co kupić- 360 czy PS3. Za 360 przemawia do mnie dostęp do gier (kumpel ma, więc się podzieli), a za PS3 przemawia do mnie blu ray, który chciałbym od razu mieć do odtwarzania filmów.
Jak wygląda sprawa z blu ray dla xboxa360? Czy wogóle będzie w ofercie? Jeżeli będzie, to jaki spodziewany koszt?

pzdr
 

Patrycjusz

New member
a dzisiaj znalazłem cosik takiego http://www.idg.pl/news/150127.html
"Xbox jednak z napędem Blu-ray

Autor: Maciej Kluk 5 maja 2008 10:56




Po długim okresie ciągłych plotek i ich dementowaniu przez Microsoft, są wreszcie realne dowody na bliskie wypuszczenie Xboxów z napędem Blu-ray.
Plotki na temat konkurencyjnego napędu w konsolach Microsoftu zaczęły nabierać realnego kształtu po tym, jak wspierany przez producenta Xboxa system HD-DVD oficjalnie "upadł".
Microsoft długo dementował wszystkie pogłoski na temat możliwego przejścia na konkurencyjny system. Teraz jednak wszystko uległo zmianie. Gigant z Redmond złożył już zamówienie na napędy Blu-ray do konsol Xbox 360.

Przetarg wygrały firmy Pegatron Technology i Asustek. Zobowiązały się one do stworzenia napędów Blu-ray (BD-ROM) do flagowej konsoli Microsoftu, Xboxa 360. Pierwsze egzemplarze z tym systemem mają się pojawić na rynku już w trzecim kwartale tego roku. "
 
B

BlackWolf

Guest
Cóż Microsoftowi ciężko jest się pogodzić z faktem że przegrali batalię z Sony i wykupować patent na BluRay. Ciekaw jestem jak czują się teraz ci co zakupili odtwarzacz Hd-dvd i czy Microsoft będzie wydawał gry na 2 -warstwowym DVD aż do zmiany generacji konsol.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Jak to ?Ja myślałem a w sumie jestem swiecie przekonany ,ze to Toshiba przegrała z sony a nie xbox;) :D Mowa o filmach czy grach ???I tak nie mieli w planach wypuszczac gier na HD DVD ;)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Rozmawiałeś ze swoim? A tak poważnie to i tak microsoft chyba nie planuje wydawać na x360 gier na bluray.
 
Ostatnia edycja:

sibkods

New member
W xbox 360 już nigdy nie zobaczymy fabrycznie montowanego napędu BD. Jeżeli już będzie on opcją dodatkową tak jak HD-DVD teraz. Nawet wtedy gry nadal beda wychodzić w formacie DVD
 

nildur

New member
Gdyby ceny odtwarzacza blue-ray byly takie jak teraz odtwarzaczy hd, to czemu by nie zaczac wypuszczac gierek na blue-ray'u. Tylko moje pytanie teraz, jakby wygladala sprawa z piratami? Oprocz tego, ze trzeba by bylo zakupic odtwarzacz to do tego i nagrywarke do kompa. Blu-ray musi wyjsc, sytuacja moze sie niezle pokomplikowac na przestrzeni 3 lat, kiedy technologia pojdzie jeszcze bardziej do przodu, a tworcy gier beda musieli obnizac jakosc aby upakowac grafike na podwojnym dvd.
 

arsenal

Moderator
VIP
X360 może i wyjdzie z wbudowanym Blu-ray. Ale na pewno nie będzie na tym nośniku gier. DVD jak się okazuje jest wystarczające dla tej generacji. W dodatku z szybszym transferem niż BR zamontowany w PS3. Znacznie szybszym. No i najwazniejsze. Jest o wiele taniej.
 

marcin0903

New member
Tu się z Tobą Arsenal nie zgodzę :), podam konkretne przykłady: MGS4, Rage (nie wiem czy czytałeś, gra jeszcze nie wyszła, ale sami twórcy ogłosili już, że nie będzie graficznie dorównywała do wersji PS3, bo poprostu nośnik DVD nie starcza, gra będzie na dwóch płytkach, a mimo wszystko będzie miała straty co do wersji na konsolę Sony. Dlaczego na dwóch, a nie trzech? - Dlatego, że produkcja stałaby się nie opłacalna). Tyle odemnie na tą chwilę :D
 

arsenal

Moderator
VIP
Blue Dragon i kilka innych tytułów wyszło na kilku płytach i nie widzę z tego powodu by ktoś głośno płakał. Nie wierz w te "straty" dopóki gra nie wyjdzie. Marketingowy to bełkot jest po prostu, którym nas karmią. FF XIII wyjdzie na X360 i jakoś nie słychać o "stratach".
Zresztą mój post dotyczył czasu dostępu BR , który jest po prostu żenujący w porównaniu do DVD w X360.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Przed wyjściem gta4 obiecywali słonie za złotym łańcuchu a jak wyszła z tego wieeelka lipa to zwalili na pojemność dvd.Tjaaa...nieopłacalne na trzech dvd...
 

marcin0903

New member
Może i bzdury, ale po co twórca silnika dla Rage miałby źle mówić o swoim produkcie :)? Nie opłacalna produkcja na 3 płytkach? Ano tak, MS ma tak zawarte umowy z wydawcami, że muszą zmieścić grę na 1 dvd, w innym wypadku mają potrącony jakiś tam procent za każdą kolejną płytkę :). Dobra koniec! :p
 

Bambolo82

Banned
W sumie wyprodukowanie gry na Xbox360 na płycie DVD wychodzi drożej niż na Bluray PS3.

Dwa powody:
1) Xbox360 jest piracony (w przeciwieństwie do PS3) i w perspektywie najbliższych miesięcy produkcja gier na DVD dla Xbox360 będzie coraz mniej opłacalna względem PS3, którego szybko przybywa na rynku i 100% gier na zabawkę Sony jest oryginalna (czyli dochodowa dla producentów),
2) Najnowsze duże produkcje będą wymagały wydania wersji na Xboxa360 na kilku płytach DVD, co w oczywisty sposób zwielokrotni koszty tych wydań

Nie będę ukrywał, ze jestem kibicem Playstation, bo chcę być z wami uczciwy. Może i nie jestem do końca obiektywny, ale to są fakty. Pamiętacie co się stało z poprzednim Xboxem i w jaki sposób Microsoft zadbał o jego nabywców??? Nikomu żle nie życzę, ale Microsoft nie raz już zawiódł (Windows ME, Xbox 1, Vista, HDDVD).

Po ddrugie uważam, że Xbox360 jest najdroższą stacjonarną konsolą na rynku (no poza możliwością grania w pirackie gry!), ponieważ:
- nie ma Wifi,
- nie ma Bluray,
- nie ma bluetooth,
- za granie po sieci trzeba płacić :(,
- najtańsza wersja nie ma dysku twardego ( co będzie z jej posiadaczami?),
- nie mechanizmu żyroskopowego (Sixaxis),
- funkcje dekodowania dzwięku HD (DD TrueHD i DTS Master Audio).

Dodajcie sobie do 777 zł (koszt najtańszej wersji): + 200 zł (za Wifi) + 800 zł (najtańszy Bluray) + Bluetooth (jest coś takiego na X'a? gdyby było to pewnie za 100 zł) + dysk twardy (jakieś 200-300 zł) + pady żyroskopowe (jest coś takiego na X'a? gdyby było to pewnie za 150 zł) + opłaty 100 zł rocznie za granie po sieci + dopłata 500 zl za droższy amplituner A/V z dekoderami DD TrueHD i DTS Master Audio).

Jak widać koszt gorzej wyposażonego (bez bluetooth i żyroskopów) Xboxa360 wynosi gładko aż ok. 2500 zł + haracz za grę w sieci. PS3 oferuje to wszystko i więcej (już nie długo "Home" i filmy z sieci, dysk twardy jest przecież w każdej PS3) za 1350 zł bez haraczu internetowego przy porównywalnej cenie oryginalnych gier.

O "Ring of death" i hałasie napędu X'a już nie będę wspominał w detalach.

Microsoft znowu zrobił swoich użytkowników w balona. Mam nadzieje że teraz jak Bluray tryumfuje, Microsoft nie zostawi 20 mln posiadaczy na lodzie, jak to było z pierwszym Xbox'em.

Dzieci Xbox'a 360, przyznajcie że jedyną nadzieją Microsoftu i Xbox'a360 jest piracenie gier? Czy to nie ironia losu??? Bill liczy na "piraty". No, bo nie na jakość, standard napędu, wszechstronność czy ceny samego sprzętu.
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Mam obie konsole a Ty nie jesteś absolutnie obiektywny co widać od razu, ba nawet się z tym nie kryjesz rzucając oskarżenia. Ja nie przerabiałem swojego i obraża mnie to co piszesz zakompleksiony chłopcze.

1.Po co komu wifi?
2.Po co komu bluray z takim ślimaczym transferem jak na ps3?(poza filmami oczywiście ale to jest KONSOLA a nie odtwarzacz)
3.Po co komu do grania bluetooth?
4.Za usługę sieciową płaci się po to by nie była tak lipna jak na ps3
5.Bo to najtańsza wersja.
7.No, to bardzo poważny problem:p

Mój x360 gra bez problemów od nowości (6 miechów) podczas gdy moja ps3 już drugi raz jest w serwisie więc może lepiej nie wspominaj nic o awariach.

To może teraz o ps3: absurdalnie powolny bluray,brak wibracji (za dopłatą), słabsze gry multiplatformowe, update`y to jakaś kpina(ciągłe problemy,psucie konsol i brak znaczących poprawek), gwara 12 miesięcy to kpina, multiplayer to jakiś żart itp. itd.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry